102 med i Olympiaparkløpet

Postet av Litrim den 5. Sep 2012

Mari Nordlunde og  Per-Christian Lysaker Torgersrud var best blant de 102 som fullførte den 10. utgaven av Olympiaparkløpet.

Begge besto testen foran Birken med glans og løp inn til gode tider i den harde løypa.

Det var fine løpsforhold, men ufyselig kaldt spesielt i målområdet hvor nordavinden tok godt.

102 er knepent deltakerrekord for Olympiaparkløpet. I fjor var tallet 99. Det ble god spredning i feltet og i mål var det overlegne seire såvel blant herrene som blant damene. 

Per-Christian Lysaker Torgersrud i fint driv, her fanget i det han er i ferd med å krysse Nybuveien bare drøye kilometeren etter start. Frode Nybakken følger tett bak opg holdt seg på andre plass helt til mål.

Mari Nordlunde i fint driv på muren i Lystgårdsbakken med god margin til nummer 2.

Eidsiva Energi stilte med premier til best kvinne og beste mann og i tillegg uttrekningspremier. Det var kaldt å vente på premieutdelingen for deltakerne, men de fleste holdt ut.

Vi kommer tilbake med mer stoff fra løpet i morgen kveld der vi også har håp om å presentere en sammenlagt liste etter 9 løp. Da lover vi bilder og kommentarer fra andre enn de som løper fortest.

Siste løp i Sørdalskarusellen er Elvaløpet som arrangeres 26. september. Premieutdelingen arrangeres 31. oktober på Åretta Ungdomsskole.

Resultater på nett!
Resultater, link på mobil: m.quicktiming.no 


Olympiaparkløpet


Klasse: K0-15
Plass Stnr Navn Klubb Tid Diff
1 180 Mari Nordlunde Lillehammer IF - Friidrett 46:21.3 00:00.0
2 74 Pernille Gullikstad Søre Ål Il 49:10.0 02:48.7
3 425 Sofie Christensen Strandbygda il 49:30.0 03:08.7
4 111 Sigrid Stakston Søre Ål IL 50:08.5 03:47.2
5 83 Guro Skari Berger Lillehammer Skiklub 01:02:09.8 15:48.5

Klasse: M0-15
Plass Stnr Navn Klubb Tid Diff
1 110 Petter Stakston Lillehammer IF - Friidrett 41:16.2 00:00.0
2 66 Erik Staum Follebu skiklubb 45:59.8 04:43.6
2 194 Torjus Loen Lillehammer Skiklub 45:59.6 04:43.4
4 138 Amund Holmestad Lillehammer IF - Friidrett 49:17.0 08:00.8
5 84 Isak Skari Berger Lillehammer Skiklub 54:40.0 13:23.8
6 134 Kevin Lunde lfh09 57:14.9 15:58.7

Klasse: Trim mix (u/tid)
Plass Stnr Navn Klubb Tid Diff
77 Marit Valset Lillehammer Skiklub fullført
193 Oddveig Aasen Bakken fullført
376 Ingeborg Bakke Vingrom IL fullført

Klasse: Aktiv K16-35
Plass Stnr Navn Klubb Tid Diff
1 252 Idunn Stabell Lillehammer IF 49:32.1 00:00.0

Klasse: K16-29
Plass Stnr Navn Klubb Tid Diff
1 4 Karoline Aasen Bakken 51:27.5 00:00.0
2 410 Maren Rustadstuen Bruset Lillehammer IF 54:21.8 02:54.3
3 46 Stine Marie Borgen 56:40.9 05:13.4

Klasse: Aktiv M16-35
Plass Stnr Navn Klubb Tid Diff
1 403 Stig Moldal Andebu 39:06.9 00:00.0
2 229 Kristian A. Kjonerud Lillehammer IF 39:45.7 00:38.8
3 422 Ola Weihe Rinna IL 41:53.3 02:46.4
4 424 Benjamim Knox 52:20.5 13:13.6

Klasse: M16-29
Plass Stnr Navn Klubb Tid Diff
1 163 Vetle Brekmo Lillehammer ok 39:00.9 00:00.0
2 173 Per Ola Flaten Bredvold 39:15.4 00:14.5
3 401 Jonas Jensen Croff Rustad IL 39:58.5 00:57.6
4 342 Kristian Kolstad ls bil 43:09.0 04:08.1
5 420 Simen Vestreng BSF 44:10.8 05:09.9
6 21 Andrè Bjugstad Brøttum 44:30.3 05:29.4
7 191 Ole Amund Øvstehage Vestringen IL 44:37.5 05:36.6
8 359 Martin Øvstehage Vestringen IL 46:31.8 07:30.9
9 421 Bertil Klaussen Olderskog IL 47:22.0 08:21.1

Klasse: K30-39
Plass Stnr Navn Klubb Tid Diff
1 35 Reidun O. Karlsen Lillehammer Skiklub 47:07.4 00:00.0
2 418 Christina Eide Lillehammer sykehus BIL 49:15.3 02:07.9
3 217 Monica Storhagen LILLEHAMMER SKIKLUB 54:58.3 07:50.9
4 29 Eivor Løkken 55:33.0 08:25.6

Klasse: M30-39
Plass Stnr Navn Klubb Tid Diff
1 256 Per-Christian Lysaker Torgersrud Eidsiva BIL 38:29.1 00:00.0
2 12 Frode Nybakken 38:55.9 00:26.8
3 136 Hans Olav Kjøs Lillehammer ok 40:32.7 02:03.6
4 339 Sindre Viberg Eidsiva BIL 41:36.2 03:07.1
5 76 Terje Andre` Wad Andreassen Lillehammer Skiklub 42:41.5 04:12.4
6 417 Syver Berg-Domås Brøttum IL 42:48.0 04:18.9
7 233 Geir Andre Holum-Jakobsen Næroset IL 44:43.7 06:14.6
8 244 Arnstein Volden Norkart Geoservice as 45:05.3 06:36.2
9 416 Bjørnar Sandstad Snåsa/Team FIH 45:09.5 06:40.4
10 335 Lasse Sæther IL Skauga 45:35.0 07:05.9
11 409 Sondre Bolstad CK jarlsberg 48:12.0 09:42.9
12 218 Børre Storhagen Lillehammer Skiklub 49:00.2 10:31.1
13 145 Jan Øystein Bolstad Mudo Instituttet Lillehammer 49:28.1 10:59.0
14 237 Ola Andersbakken Lillehammer ok 51:40.7 13:11.6
15 80 Sindre Alver Langrennsguten Skiklubb 56:19.1 17:50.0

Klasse: K40-49
Plass Stnr Navn Klubb Tid Diff
1 290 Line Loen Lillehammer Skiklub 49:46.7 00:00.0
2 232 Hege Østbye Chutko 50:27.9 00:41.2
3 171 Bente Kvernstad Haugen Ringebu-Fåvang skiklubb 52:05.4 02:18.7
4 364 Linda Breidablik Lillehammer skiklub 54:31.0 04:44.3
5 82 Hege Skari Lillehammer Skiklub 54:44.7 04:58.0
6 61 Irene Håbrekke 59:11.5 09:24.8

Klasse: M40-49
Plass Stnr Navn Klubb Tid Diff
1 10 Geir Strandbakke Team sport 1 Lillehammer/lillehammer skiklubb 39:12.0 00:00.0
2 391 Michael Myers Lillehammer Skiklub 42:53.1 03:41.1
3 23 Ulf Holberg Det gyldne triangel 42:54.7 03:42.7
4 108 Espen Eide Team Sport 1 Lillehammer 43:04.6 03:52.6
5 334 Jørn Gunnar Kleven Eidsiva BIL 43:13.3 04:01.3
6 224 Fritjof Loen LILLEHAMMER SKIKLUB 43:26.1 04:14.1
7 158 Kristen Kankerud Team Sport 1 Lillehammer 44:24.2 05:12.2
8 333 Gunnar Jensen IKomm 46:51.9 07:39.9
9 62 Ola Kjonerud Team Sport 1 Lillehammer 47:17.1 08:05.1
10 36 Robert Karlsen Lillehammer Skiklub 51:12.7 12:00.7
11 368 Aadne Smidesang Fåberg 51:38.5 12:26.5
12 57 Kjell Søbye Lillehammer skiklub 52:03.1 12:51.1
13 167 Einar Carl Opsahl Røyslimoen skole 53:47.2 14:35.2
14 81 Erik Thoresen 53:51.3 14:39.3
15 53 Arnt Steinar Olasveen lillehammer-skiklubb 54:52.0 15:40.0
16 78 Jan Erik Berger Ikomm 01:02:10.2 22:58.2

Klasse: K50-59
Plass Stnr Navn Klubb Tid Diff
1 281 Anne Størmer Steira IL Forsøk 48:26.8 00:00.0
2 153 Liv-Merethe Kjærstad Bjugstad Brøttum IL 54:26.7 05:59.9
3 198 Marita Jacobsen Søre Ål IL, (Færøyene) 01:07:41.1 19:14.3

Klasse: M50-59
Plass Stnr Navn Klubb Tid Diff
1 20 Vidar Åsly ringebu-fåvang il 42:04.3 00:00.0
2 375 Ole Evensen Team Sport 1 Lillehammer 42:56.6 00:52.3
3 262 Jon Evensen Team Sport-1 Lillehammer 43:40.2 01:35.9
4 419 Håvard Håkonsen Moelven IL 44:58.9 02:54.6
5 399 Steinar Bakken LIF 45:20.2 03:15.9
6 43 Mikal Bjørnaa Lillehammer skiklub 46:16.5 04:12.2
7 17 Morten Thorsrud Trofe 46:34.9 04:30.6
8 42 Roar Mikkelsen Lillehammer Skiklub 46:38.8 04:34.5
9 186 Per Solbakken FYK 47:04.3 05:00.0
10 283 Bjørn Bakkelund Gjøvik Kommune BIL 49:17.1 07:12.8
11 388 Arne Brandslien Gausdal 49:31.7 07:27.4
12 402 Geir Haugen 51:45.5 09:41.2
13 236 Andreas Karlsen Ring IL 51:58.2 09:53.9
14 97 Pål Hjorthol LSK 54:12.4 12:08.1
15 161 Bjørn Ola Foss Gausdal FIK 54:39.9 12:35.6
16 426 Øystein Lauen Strandbygda il 55:59.8 13:55.5
17 41 Gunnar Henriksen Lillehammer Skiklub 01:04:08.9 22:04.6
18 146 Jan Ingar Hagen Vestringen 01:05:22.4 23:18.1

Klasse: K60-69
Plass Stnr Navn Klubb Tid Diff
1 197 Berit Høyvik Lillehammer Sykehus Bil 56:34.1 00:00.0
2 227 Oddrun Hovsengen 01:03:52.4 07:18.3

Klasse: M60-69
Plass Stnr Navn Klubb Tid Diff
1 319 Jon Andreas Krogsveen Ringebu/Fåvang Skiklubb 47:21.7 00:00.0
2 348 Arne Brudal Eidsiva BIL 49:39.8 02:18.1
3 75 Arnfinn Stubrud Lillehammer Skiklub 51:19.6 03:57.9
4 202 Alfred Unosen Rudsbygd 53:36.9 06:15.2
5 172 Arne Stonor Søre Ål IL - avd. Danmark 56:12.0 08:50.3
Klasse: M70+
Plass Stnr Navn Klubb Tid Diff
1 243 Åge Magne Ludvigsen Eidsiva 01:00:27.6 00:00.0
2 423 Svein Larsen Søre Ål 01:06:36.6 06:09.0

0 Kommentar

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline