God Jul og Godt Nytt År!

Postet av Litrim den 22. Des 2006

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Litrim ønsker alle en riktig god jul og et godt nytt år.  Alle mosjonister ønskes velkommen til våre arrangementer i året som kommer!




Førsteutkast til terminliste for 2007

Postet av Litrim den 22. Des 2006

Første løp i 2007 blir Kringsjåløpet 25. april.

Jørn Breili har satt opp forslag til terminliste for 2007.  Det er ingen store endringer, men høsten er prøvd å lage litt mer strømlinjeformet i forhold Birkebeinerrittet og Birkebeinerløpet.  Det er lagt opp til at Olympiaparkløpet kan bli den store testen før Birkebeinerløpet.  Planen er ennå ikke helt spikret og vi tar derfor i mot kommentarer og innspill.

TRIMKALENDER 2007

Løp nr

Navn Lengde

Sted

Dato

Kl

Ansvarlig lag

1 S

Kringsjåløpet 2,6 km

Kringsjå Skole

25.4

19.00

Politiet

2 S

Strandpromenaden 10 km

Gamle Skibladnerbrygga

09.5

19.00

Litrim

1 F

Familietrimmen 1

Maihaugen

14.5

18.30

Posten

2 F

Familietrimmen 2

Maihaugen

21.5

18.30

Tele BIL

3 S

Maihaugenløpet 2,3km

Maihaugen

23.5

19.00

LS BIL

3 F

Familietrimmen 3

Maihaugen

04.6

18.30

Ernst &Young

4 S

Vingarsprinten 3km

Vingar Skole

6.6

19.00

Vingar-gjengen

4 F

Familietrimmen 4

Maihaugen

11.6

18.30

Habil

5 S

Hovemoenløpet 4km

Hovemoen

13.6

19.00

Habil

5 F

Familietrimmen 5

Maihaugen

18.6

18.30

LS BIL

6 S

Kanthaugenløpet 6km

Birkebeiner Skistadion

20.6

19.00

Posten

7 S

Flømyrløpet 8,5km

Skurvbrua, Nordseterv.

15.8

19.00

DnB NOR

6 F

Familietrimmen 6

Maihaugen

20.8

18.30

Posten

8 S

VegmusVeg Vegmuseumsløpet 3,5km

Vegmuseet, Hunderfossen

22.8

19.00

Litrim /Vegknt BIL

7 F

Familietrimmen 7

Maihaugen

27.8

18.30

Tele BIL

9 S

Elva-løpet 3km

Haakonshall, øvre side

29.8

19.00

Tele BIL

8 F

Familietrimmen 8

Maihaugen

03.9

18.30

Litrim

10 S

Olympiapark-løpet 10km

Haakonshall,øvre side

05.9

18.30

Litrim/Eidsiva BIL

9 F

Familietrimmen 9

Maihaugen

10.9

18.30

Habil

10 F

Familietrimmen 10

Maihaugen

17.9

18.30

LS BIL

S: Sørdalskarusellen

F: Familietrimmen

Birkebeinerrittet arrangeres 25.august

Birkebeinerløpet arrangeres 15.september




Tradisjonell premiutdeling på Busmoen i 2006

Postet av Litrim den 18. Nov 2006

Gunnlaug Ho vant årets null-løp cup og fikk overrakt vandrepokalen på Litrims premieutdeling på onsdag. Utdeler var Jørn Breili som vant Familietrimmen sammenlagt - en bragd han har gjort 4 ganger før. Det er 25. sesong både for Sørdalskarusellen og Familietrimmen. På premiutdelingen var det utdeling av deltakerpremier, klassevinnerpremier og uttrekningspremier.


Vinnerne i Sørdalskarusellen - f.v. stående Hanne Monica Storhagen (K3), Jon Evensen (M4), Tor Håkon Viken (M3), Eivind Nybakken (M5),Knut Haugen (M7). Sittende f.v. Kristin Stonor (K0), Oddrun Hovsengen (K5) og Helene Melbø (K1). Premien var en kopp med bilde av vinneren.
De fem beste i Familietrimmen f.v. Steinar Husabø (nr 3), Ingebjørg T Bergum (nr 3), Gunnlaug Hov (nr 2), Gunnar Henriksen nr 5 og vinneren Jørn Breili.
Og så var det mange uttrekningspremier - her er det Andreas Lillemoen fra Litrim som deler ut en blomst fra Andreassen blomster til Kristin Stonor.
Steinar Husabø, Helene Melbø, Gunnar Henriksen og Gunnlaug Hov ble alle trukket ut som vinnere av premier fra Husfliden.

Uttrekningspremiene var sponset av:

- Sport og Fritid
- Eidsiva
- DnB NOR
- Andreassen Blomster
- Sykehusapoteket




Litrims premieutdeling 15. november kl 19.00

Postet av Litrim den 1. Nov 2006

Årets premieutdeling arrangeres på Busmoen Bostiftelse onsdag 15. november kl 19.00.

Det blir utdeling av deltakerpremier, premier til klassevinnere i  Sørdalskarusellen , premier til de 5 beste i Familietrimmen og mange uttrekningspremier.

I år var det 25. gang Sørdalskarusellen og Familietrimmen ble arrangert - kanskje blir det tid til litt mimring også.

Årets sesong har vist en liten økning i deltakerantallet såvel i Sørdalskarusellen som i Familietrimmen.  Flest deltakere var det i Maihaugenløpet og mest populært var kanskje det hardeste, nemlig Olympiaparkløpet.  

Håper også at det blir bra oppslutning om årets premieutdeling. 

Sammenlagtlistene for Sørdalskarusellen finner du ved å klikke her

Og for Familietrimmen her!




Imponerende åpning av Snøkuten

Postet av Litrim den 17. Okt 2006

415 deltok på Kaashagarunden som er første løp i Snøkuten 2005-06. I kveld stilte 81 av disse til start med tidtaking. Som i fjor var John H Strupstad fra Orion best blant gutta. Hedmarkingen var minuttet foran Gert Moen fra Lillehammer og Tor Håkon Viken fra Øyer. Best blant jentene var Ringsakerjenta Tine Hiort Schøyen.

Les mer




Snøkuten starter opp igjen tirsdag 17. oktober

Postet av Litrim den 15. Okt 2006

Terminlisten for Oppland viser få aktiviteter i tiden fram mot jul. Vi må over fylkesgrensen til Veldre i Hedmark for å finne tilbud - Snøkuten starter opp igjen tirsdag 17. oktober med Kaashagarunden 6,9 km.
Les mer



Hilsen fra Kilimanjaro

Postet av Litrim den 13. Okt 2006

Erik Smidesang (tv på bildet) og Jørn Breili har besteget Kilimanjaro og Jørn har sendt følgende rapport:  Sender en forsinket hilsen fra Kilimanjaro 5895moh.  Et stort øyeblikk og en gammel drøm gikk i oppfyllelse. Verdens høyeste  frittliggende fjell med utsikt over "hele" Afrika.
Vi ser undertegnede sammen med Erik Smidesang og vår kjære guide Charles.En kjernekar!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

De brukte 3,5 dager på turen opp og en dag ned igjen. De gikk deler at natten. Gratulerer begge to - flott innsats.  Det er ikke alle som kommer opp til toppen.

Jørn og Charles - de er godt påkledd, det var ned i minus 10 grader på veien opp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fin utsikt over den delen av Afrika det er snø.




Jørn Breili ble årets vinner av Familietrimmen

Postet av Litrim den 18. Sep 2006

Jørn Breili - sammenlagtvinner 2006
Det er 5. gang Jørn Breili vinner Familietrimmen - forrige gang var i 2000. Han vant også i 1999, 1991 og 1990.  Gunnlaug Hov kom på 2. plass, Steinar Hov og Ingebjørg T Bergum delte 3. plassen og Gunnar Henriksen inntok siste premieplass nr 5.  33 fullførte årets Familietrim - det er en liten økning fra i fjor. 

 

S A M M E N L A G T
Familietrimmen 2006
15.mai 22.mai 29.mai 12.jun 19.jun 21.aug 28.aug 04.sep 11.sep 18.sep
Sum Tid Tid Tid Tid Tid Tid Tid Tid Tid Tid
Deltatt 6 ganger eller mer:
1 * Jørn Breili 11 0 1 4 3 3 1 3
2 * Gunnlaug Hov 13 8 3 13 21 3 1 3 1 5 2
3 * Steinar Husabø 15 11 4 1 1 2 5 8 7 2 12
* Ingebjørg Talber Bergum 15 2 6 12 7 0 0 12 0
5 * Gunnar Henriksen 18 5 6 10 1 12 4 3 14 2 3
6 * Finn Olsen 19 1 2 2 6 7 3 16 14 5
7 * Helge Nordstrand 20 11 6 2 5 0 6 7 1
8 * Helge Engh 21 12 9 5 2 6 1 3 4
9 * Ommund Braadland 22 3 1 2 6 10 0 17 12
10 * Kristin Stonor 24 9 1 5 8 8 0 2 13 10
11 * Knut Haugen 32 3 0 18 5 2 23 17 18 5
12 * Arne Stonor 37 6 15 10 6 9 0 11 6
13 * Kjellfrid Aasen 38 0 21 49 1 11 5 0
* Sølvi Waastad 38 24 3 1 0 10 0
15 * Oddrun Hovsengen 42 10 6 48 0 6 8 12
16 * Marita Jacobsen 45 8 12 2 21 3 12 11 9
17 * Eva Nyland 46 5 2 13 10 1 15
18 * Oddlaug Pedersen 47 2 7 25 9 3 1
19 * Lars Aspebakken 48 18 2 2 4 18 4
20 * Oddveig Aasen Bakken 49 16 24 8 4 32 23 3 5 13 19
21 * Odd Eilif Aspebakken 52 7 4 5 2 14 20
22 * Hans Nyland 55 2 16 4 13 0 20
23 * Kari Hegge 61 25 3 9 14 3 21 11
24 * Eirik Torgersrud 67 14 22 14 51 4 10 22 20 5
25 * Ole Arne Rugeldal 73 15 10 14 12 18 4
26 * Guro Karlsen 79 11 23 17 2 22 4
27 * Helge Grandalen 89 6 13 26 14 25 58 17 14
28 * Aleksander Aasen Bakken 101 26 20 20 16 37 1 18
29 * Magne Bergum 105 31 14 28 31 19 42 13 18 13
30 * Syver Storhagen 242 185 44 29 64 38 58 9
31 * Karoline Hovsengen 272 134 31 35 11 58 3
32 * Hanne Monica Storhagen 316 171 29 2 68 39 7
33 * Ådne Storhagen 323 150 58 7 92 11 5
Deltatt 5 ganger:
34 Guro Skari Berger 56 20 5 18 10 3
35 Isak Skari Berger 150 10 17 4 100 19
36 Jostein Karlsen 153 56 43 4 35 15
37 Even Karlsen 182 27 43 28 31 53
38 Børre Storhagen 316 193 34 40 36 13
Deltatt 4 ganger:
39 Andreas Lillemoen 9 4 1 1 3
40 Gudrun Hessen 30 16 2 7 5
41 Hege Skari 32 5 6 5 16
42 Reidun Karlsen 38 15 0 13 10
43 Grethe Skutbergsveen 136 2 43 1 90
44 Egil Solheim 144 54 76 12 2
45 Eivor Løkken 150 32 41 52 25
46 Pernille Skutber Larsen 363 55 160 62 86
Deltatt 3 ganger:
47 Kari-Anne Fredriksen 17 3 7 7
48 Erik Smidesang 26 14 9 3
49 Odin Skutbergsveen 51 1 46 4
50 Eirik Fredriksen 56 11 5 40
51 Oda Hovsengen 74 37 10 27
52 Odin Mikal Aasen Bakken 138 77 39 22
53 Steffen Skutbergsveen 362 31 273 58
Deltatt 2 ganger:
54 Anna Fredriksen 4 0 4
55 Tor Fredriksen 6 0 6
56 Mari Taraldsrud 21 7 14
57 Henny Trøften 34 12 22
58 Knut Birger Bakken 44 14 30
59 Bjørn Tokle 49 0 49
60 Paul Pladsen 63 31 32
61 Anne Berit Uren Tokle 69 40 29
Ulrik Aakre 69 53 16
63 Thea Løkken 77 34 43
Deltatt 1 gang:
64 Marie Hestetræet 2 2
65 Eirik Stonor 6 6
66 Nina Waastad Aakre 12 12
Even Løkken 12 12
68 Marian Karstense Wold 16 16
69 Stein Ivar Lien 18 18
70 Line Waastad Bjørndal 21 21
Tor Olav Hovland 21 21
72 Elin Kvigstadhagen 30 30
73 Hanne Nyland 36 36
74 Bjørnar Nyland 41 41
75 David Nyland 42 42
76 Stig Løkken 119 119
77 Ørjan Løken 125 125
* = har fullført karusellen.
Antall fullførte: 33




Fin avslutning på årets Familietrim

Postet av Litrim den 18. Sep 2006

Gunnlaug Hov tok hjem cupen
Den 25. Familietrimmen er historie - det ble en trivelig avslutning på Maihaugen i kveld hvor det sosiale sto i sentrum, men hvor det var spenning om hvem som skulle vinne sammenlagt og hvem som skulle vinne null-løpcupen.  Jørn Breili vant sammenlagt og Gunnlaug Hov vant cupen etter spennende finale mot Helge Engh.  Dessuten ble det 3 nuller.

LS Bil sto som vanlig for kaffe, saft og boller og det ble riktig trivelig på Maihaugen.  Statens vegvesen stilte med refleksbånd til barna.

Null-løpcupen ble vunnet av Gunnlaug Hov.  I finalen fikk hun 2 sekunder, mens finalemotstanderen Helge Engh måtte nøye seg med 4 sekunder. Helge tapte også finalen i fjor, men kjenner vi Helge rett, gir han seg ikke så fort.  Gunnlaug Hove er første jente som vinner null-løpcupen.

Jørn Breili tok hjem sammenlagtseieren i år og det er hans 5. seier og sammen med Egil Hovsengen så er han den som har flest sammenlagtseire siden starten i 1982.  Størst konkurranse hadde han mot Gunnlaug Hov - Jørn forbedret seg med 1 sekund i det siste null-løpet, mens Gunnlaug måtte hatt null for å komme likt.  Det ble 2 sekunder og en fin andre plass.  Sammenlagtresultatene finner du her ( klikk her)!

Kjellfrid Aasen, Sølvi Waastad og Ingebjørg T Bergum alle med null!
Kveldens null-løp ble vunnet av Ingebjørg Talber Bergum som klart null for tredje gang denne sesongen og 5. gang totalt, Kjellfrid Aasen med sin 2. null og Sølvi Waastad med sin 17. null som dermed sikret ledelsen på adelskalenderen.  I alt er det 178 som har klart 447 nullresulteter. 

Kveldens uttrekningspremie to flotte bagger fra Eidsiva, ble vunnet av Jørn Breili og Isak Skari Berger.

2006 sesongen er nå historie - dato for premieutdeling er ikke fastsatt men det blir antakelig i begynnelsen av november.

R E S U L T A T E R
10. og siste null-løp i Familitrimmen 2006
Dato: 18.09.06 Arrangør LS BIL
1. Ingebjørg Talber Bergum 10:39 10:39 0
Kjellfrid Aasen 10:43 10:43 0
Sølvi Waastad 10:40 10:40 0
4. Oddlaug Pedersen 10:02 10:03 1
5. Gunnlaug Hov 08:54 08:56 2
6. Guro Skari Berger 06:26 06:23 3
Jørn Breili 06:38 06:41 3
Gunnar Henriksen 07:39 07:36 3
Karoline Hovsengen 08:46 08:43 3
10. Guro Karlsen 06:36 06:32 4
Ole Arne Rugeldal 10:59 11:03 4
Helge Engh 09:17 09:13 4
Lars Aspebakken 09:02 08:58 4
14. Finn Olsen 07:41 07:36 5
Ådne Storhagen 08:40 08:45 5
Eirik Torgersrud 12:53 12:48 5
Knut Haugen 08:53 08:48 5
18. Hanne Monica Storhagen 08:37 08:44 7
19. Syver Storhagen 08:36 08:45 9
20. Reidun Karlsen 06:32 06:22 10
Kristin Stonor 06:01 06:11 10
22. Kari Hegge 08:20 08:31 11
23. Ommund Braadland 08:17 08:05 12
Steinar Husabø 08:37 08:49 12
25. Børre Storhagen 06:52 06:39 13
Magne Bergum 13:08 13:21 13
27. Helge Grandalen 13:08 12:54 14
28. Jostein Karlsen 05:37 05:52 15
Eva Nyland 10:28 10:43 15
30. Hege Skari 05:49 06:05 16
31. Aleksander Aasen Bakken 09:22 09:04 18
32. Isak Skari Berger 06:07 06:26 19
Oddveig Aasen Bakken 09:23 09:04 19
34. Hans Nyland 09:58 10:18 20
Odd Eilif Aspebakken 06:12 05:52 20
36. Tor Olav Hovland 06:10 06:31 21
37. Even Karlsen 05:56 06:49 53
Antall fullført: 37

 

Isak Skari Berger ut fra start i kveldens null-løp. Isak var veldig glad for å bli trukket ut som vinner av en av baggene fra Eidsiva a.s.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Takk for i år! Kari-Anne Fredriksen og Jørn Breili pakker ned utstyret for i år. Nå gjenstår bare premieutdelingen.




Helge Engh og Gunnlaug Hov til finalen i Null-løpcupen

Postet av Litrim den 11. Sep 2006

Hans Nyland med null nr 11
Det drar seg mot finale i Familietrimmen. Helge Engh og Gunnlaug Hov ble årets finalister i årets Null-løpcupog Jørn Breili ligger best an til å vinne sammenlagt. Likevel var det Hans Nyland
 
som var gladest på Maihaugen i kveld.  Han ble eneste med null i kveld, hans nr 11 totalt og samtidig vant han kveldens uttrekningspremie. 

Semifinale i Null-løpcupen
Ingebjørg T Bergum - Gunnlaug Hov  12 - 5 Hov til finalen
Kristin Stonor           - Helge Engh       13 - 3 Engh til finalen

Helge i finalen
Det ble fjorårsfinalist Helge Engh og Gunnlaug Hov som gikk til årets finale i Null-løpcupen. 

Sammenlagt
Jørn Breili har overtatt ledelsen sammenlagt og ligger meget bra an for å ta hjem seieren. Her er de 10 beste.

1 * Jørn Breili 12
2 * Steinar Husabø 15
3 * Gunnlaug Hov 16
4 * Helge Nordstrand 20
5 * Gunnar Henriksen 21
* Finn Olsen 21
7 * Ommund Braadland 22
8 * Kristin Stonor 24
9 * Helge Engh 26
10 * Ingebjørg Talber Bergum 27

Her er alle sammenlagtresultatene (klikk her)
De tre første kan alle vinne årets Familietrim, Steinar Husabø må da få null eller 1 sekund og Gunnaug Hov må ha null for å slå Jørn Breili, men det forusetter at Jørn får 4 eller mer i differanse i siste null-løp. Ommund Braadland kan også blande seg i teten, med null i siste løp vil han ende opp med 12 sekunder.

Resultater 

9. null-løp i Familietrimmen 11.09.06
Arrangør: Habil,
1. Hans Nyland 09:13 09:13 0 !!!
2. Eva Nyland 10:38 10:39 1
Jørn Breili 06:41 06:40 1
4. Gunnar Henriksen 07:20 07:18 2
Steinar Husabø 08:39 08:37 2
6. Oddlaug Pedersen 10:04 10:01 3
Helge Engh 09:15 09:12 3
8. Hege Skari 05:54 05:59 5
Gudrun Hessen 08:50 08:45 5
Gunnlaug Hov 08:50 08:45 5
11. Arne Stonor 07:13 07:19 6
12. Marita Jacobsen 08:27 08:18 9
13. Guro Skari Berger 06:35 06:25 10
Sølvi Waastad 10:45 10:35 10
15. Ingebjørg Talber Bergum 10:46 10:34 12
Oddrun Hovsengen 07:52 07:40 12
17. Oddveig Aasen Bakken 05:45 05:58 13
Reidun Karlsen 05:54 06:07 13
Kristin Stonor 06:20 06:07 13
20. Odd Eilif Aspebakken 05:38 05:52 14
21. Ommund Braadland 08:35 08:18 17
22. Magne Bergum 13:28 13:46 18
Ole Arne Rugeldal 11:09 10:51 18
Lars Aspebakken 09:05 08:47 18
Knut Haugen 09:09 08:51 18
26. Eirik Torgersrud 13:55 13:35 20
27. Kari Hegge 08:04 07:43 21
28. Guro Karlsen 06:35 06:13 22
Odin Mikal Aasen Bakken 06:03 06:25 22
30. Knut Birger Bakken 08:55 09:25 30
31. Even Karlsen 05:32 06:03 31
32. Jostein Karlsen 05:27 06:02 35
33. Hanne Nyland 13:15 13:51 36
34. Bjørnar Nyland 13:11 13:52 41
35. David Nyland 13:11 13:53 42
36. Syver Storhagen 10:40 11:38 58
Karoline Hovsengen 10:40 11:38 58
38. Isak Skari Berger 08:01 06:21 01:40
Antall fullført: 38

Klart til start - Her har Even, Jostein og Guro Karlsen, samt Guro og Isak Skari Berger stilt seg opp til start. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resultatene studeres - Her det Kristin som konstaterer at hun er slått ut av Null-løpcupen, men også at hun ligger godt an sammenlagt. Odin Mikal Aasen Bakken følger interessert med.




Sammenlagt etter 9 løp

Postet av Litrim den 11. Sep 2006

Gunnar Henriksen, her klar til start på Maihaugen i kveld - han rykket opp på 5. plass sammenlagt, mens Steinar Husabø i rød t-skjorte innehar 2. plassen sammenlagt.
Med 1 sekund i differanse i siste løp gikk Jørn Breili i tet med 12 sekunder sammenlagt. Steinar Husabø beholdt sin 2. plass, mens  Gunnlaug Hov ble henvist til 3. plass etter å ha ledet etter 8 løp.  Et null-løp gjenstår og vi skal komme tilbake til hvilke sjanser hver enkelt har.

I alt 33 deltaker har mulighet til å fullføre årets familietrim, 22 har alt gjort det.  I fjor var det 26 som fullførte Familietrimmen.

 

S A M M E N L A G T
Familietrimmen 2006
15.mai 22.mai 29.mai 12.jun 19.jun 21.aug 28.aug 04.sep 11.sep
Sum Tid Tid Tid Tid Tid Tid Tid Tid Tid
Deltatt 6 ganger eller mer:
1 * Jørn Breili 12 0 1 4 3 3 1
2 * Steinar Husabø 15 11 4 1 1 2 5 8 7 2
3 * Gunnlaug Hov 16 8 3 13 21 3 1 3 1 5
4 * Helge Nordstrand 20 11 6 2 5 0 6 7 1
5 * Gunnar Henriksen 21 5 6 10 1 12 4 3 14 2
* Finn Olsen 21 1 2 2 6 7 3 16 14
7 * Ommund Braadland 22 3 1 2 6 10 0 17
8 * Kristin Stonor 24 9 1 5 8 8 0 2 13
9 * Helge Engh 26 12 9 5 2 6 1 3
10 * Ingebjørg Talber Bergum 27 2 6 12 7 0 0 12
11 * Arne Stonor 37 6 15 10 6 9 0 11 6
12 * Oddrun Hovsengen 42 10 6 48 0 6 8 12
13 * Knut Haugen 45 3 0 18 5 2 23 17 18
* Marita Jacobsen 45 8 12 2 21 3 12 11 9
15 * Oddveig Aasen Bakken 49 16 24 8 4 32 23 3 5 13
16 * Kari Hegge 75 25 3 9 14 3 21
17 * Eirik Torgersrud 84 14 22 14 51 4 10 22 20
18 * Kjellfrid Aasen 87 0 21 49 1 11 5
19 * Helge Grandalen 101 6 13 26 14 25 58 17
20 * Aleksander Aasen Bakken 120 26 20 20 16 37 1
21 * Magne Bergum 123 31 14 28 31 19 42 13 18
22 * Syver Storhagen 418 185 44 29 64 38 58
Deltatt 5 ganger:
23 Eva Nyland 31 5 2 13 10 1
24 Odd Eilif Aspebakken 32 7 4 5 2 14
25 Hans Nyland 35 2 16 4 13 0
26 Sølvi Waastad 38 24 3 1 0 10
27 Lars Aspebakken 44 18 2 2 4 18
28 Oddlaug Pedersen 46 2 7 25 9 3
29 Ole Arne Rugeldal 69 15 10 14 12 18
30 Guro Karlsen 75 11 23 17 2 22
31 Karoline Hovsengen 269 134 31 35 11 58
32 Hanne Monica Storhagen 309 171 29 2 68 39
33 Ådne Storhagen 318 150 58 7 92 11
Deltatt 4 ganger:
34 Andreas Lillemoen 9 4 1 1 3
35 Gudrun Hessen 30 16 2 7 5
36 Guro Skari Berger 53 20 5 18 10
37 Even Karlsen 129 27 43 28 31
38 Isak Skari Berger 131 10 17 4 100
39 Grethe Skutbergsveen 136 2 43 1 90
40 Jostein Karlsen 138 56 43 4 35
41 Egil Solheim 144 54 76 12 2
42 Eivor Løkken 150 32 41 52 25
43 Børre Storhagen 303 193 34 40 36
44 Pernille Skutber Larsen 363 55 160 62 86
Deltatt 3 ganger:
45 Hege Skari 16 5 6 5
46 Kari-Anne Fredriksen 17 3 7 7
47 Erik Smidesang 26 14 9 3
48 Reidun Karlsen 28 15 0 13
49 Odin Skutbergsveen 51 1 46 4
50 Eirik Fredriksen 56 11 5 40
51 Oda Hovsengen 74 37 10 27
52 Odin Mikal Aasen Bakken 138 77 39 22
53 Steffen Skutbergsveen 362 31 273 58
Deltatt 2 ganger:
54 Anna Fredriksen 4 0 4
55 Tor Fredriksen 6 0 6
56 Mari Taraldsrud 21 7 14
57 Henny Trøften 34 12 22
58 Knut Birger Bakken 44 14 30
59 Bjørn Tokle 49 0 49
60 Paul Pladsen 63 31 32
61 Anne Berit Uren Tokle 69 40 29
Ulrik Aakre 69 53 16
63 Thea Løkken 77 34 43
Deltatt 1 gang:
64 Marie Hestetræet 2 2
65 Eirik Stonor 6 6
66 Nina Waastad Aakre 12 12
Even Løkken 12 12
68 Marian Karstense Wold 16 16
69 Stein Ivar Lien 18 18
70 Line Waastad Bjørndal 21 21
71 Elin Kvigstadhagen 30 30
72 Hanne Nyland 36 36
73 Bjørnar Nyland 41 41
74 David Nyland 42 42
75 Stig Løkken 119 119
76 Ørjan Løken 125 125
* = har fullført karusellen.
Antall fullførte: 22




Sørdalskarusellen sammenlagt 2006

Postet av Litrim den 6. Sep 2006

Foto Hans Adolfsson













39 løpere fullførte årets karusell - Det er en mindre enn i fjor, men deltakelsen har likevel vært jevnt over større i år.  Statistikk over deltakerutviklingen kommer i egen artikkel senere.

 

 

S A M M E N L A G T
Sørdalskarusellen 2006
26.04.2006 10.05.2006 31.05.2006 07.06.2006 14.06.2006 21.06.2006 16.08.2006 23.08.2006 30.08.2006 06.09.2006
M0  Menn - 15 år
1 * Fredrik Stenen 300 11:49 (1) 14:40 (1) 21:25 (1) 12:43 (1) 39:20 (1) 10:25 (1)
2 Eirik Stonor 141 16:01 (4) 14:24 (6) 23:43 (2)
3 Truls Engen Korseth 97 11:03 (2) 9:31 (3)
4 Harald Follerås 50 10:05 (1)
Robert Granseth 50 8:58 (1)
6 Sondre Kvikne Dotterud 49 9:21 (2)
7 Aleksander Aasen Bakken 48 11:43 (3)
8 Petter Tofte 47 11:09 (4)
9 Erik Engen Korsæth 46 13:15 (5)
M1  Menn 16 - 35 år aktive
1 * Arne Krogsveen 295 38:10 (1) 7:37 (3) 11:53 (4) 20:47 (1) 38:07 (1) 10:03 (1)
2 Gert Moen 148 7:34 (2) 11:39 (2) 14:32 (1)
3 Michael Eriksson 145 25:28 (2) 13:05 (3) 42:54 (3)
4 Vegard Fredheim 96 8:10 (5) 20:24 (1)
5 Thorstein Bostad 95 7:44 (4) 11:46 (3)
6 Trond Dalen 50 8:36 (1)
Bernt Bjørnsgaard 50 7:33 (1)
Trond Vognild 50 11:26 (1)
Erik Dimmen Søle 50 12:42 (1)
10 Geir Østby 49 8:36 (2)
Morten Odsæter 49 13:01 (2)
Sjur Prestsæter 49 39:16 (2)
M2  Menn 16 - 29 år
1 Jonas Evensen 246 9:40 (1) 41:33 (3) 13:40 (1) 43:03 (3) 10:59 (1)
2 Henning Offigstad 200 38:26 (1) 14:36 (1) 19:34 (1) 38:27 (1)
3 Oddvin Halvorsen Offigstad 147 40:21 (2) 15:17 (2) 40:24 (2)
4 Knut Roland 50 9:15 (1)
5 Håvard Gravdal 49 10:50 (2)
Eirik Engelien 49 9:17 (2)
Thomas Skaug 49 11:08 (2)
M3  Menn 30 - 39 år
1 * Tor Håkon Viken 300 8:32 (1) 36:51 (2) 7:47 (2) 11:43 (1) 14:34 (1) 19:23 (1) 20:54 (1) 12:19 (1) 38:12 (1) 10:15 (1)
2 * Espen Eide 291 8:46 (2) 38:20 (3) 8:01 (4) 12:18 (3) 20:50 (4) 21:48 (3) 12:49 (2) 10:33 (2)
3 * Geir Aspeslåen 287 39:15 (4) 8:02 (5) 12:14 (2) 20:16 (2) 21:19 (2) 40:53 (4)
4 * Kristen Kankerud 284 9:11 (4) 8:05 (6) 12:28 (4) 15:45 (3) 20:45 (3) 22:32 (4) 13:21 (4) 42:02 (6)
5 * Lars E Stinterud 276 9:25 (5) 39:45 (5) 8:37 (8) 12:51 (5) 16:55 (5) 21:45 (5) 22:48 (5)
6 * Børre Storhagen 260 11:34 (7) 51:19 (7) 10:19 (11) 15:02 (6) 25:21 (7) 26:46 (8) 52:01 (11)
7 Øyvind Viken 195 9:06 (3) 7:46 (1) 14:41 (2) 40:27 (3)
8 Geir Evensen 134 49:34 (6) 23:54 (6) 25:19 (7)
9 Tor Erik Bakken 131 8:45 (9) 13:41 (6) 42:05 (7)
10 Frode Stiansen 94 41:18 (5) 10:34 (3)
11 Jørn Gunnar Kleven 91 8:28 (7) 16:06 (4)
12 Jon Halvor Midtmageli 89 13:34 (5) 43:05 (8)
13 Anders Bjørnsgård 86 8:50 (10) 22:54 (6)
14 Helge Holthe 50 34:53 (1)
15 Terje Gulbrandsen 49 40:17 (2)
16 Torstein Ingvaldsen 48 7:48 (3)
Øystein Engesveen 48 13:13 (3)
18 Lars Antonsen 45 10:04 (6)
Alexander Nordby 45 18:10 (6)
20 Øyvind Vaadal 42 49:55 (9)
21 Trond Holmestad 41 51:35 (10)
M4  Menn 40 - 49 år
1 * Jon Evensen 300 8:28 (1) 36:44 (1) 7:33 (1) 11:31 (1) 14:27 (1) 19:16 (1) 20:52 (1) 12:30 (1) 38:15 (1) 10:05 (1)
2 * Asbjørn Lie 293 9:16 (5) 7:56 (3) 12:08 (2) 15:15 (2) 12:45 (2) 39:14 (2) 10:23 (2)
3 * Ingar Husemoen 287 9:10 (3) 8:27 (4) 12:50 (4) 16:18 (4) 23:11 (2) 13:20 (3) 44:41 (6) 10:58 (3)
4 * Odd Eilif Aspebakken 280 9:32 (8) 8:35 (5) 13:00 (5) 16:32 (5) 21:50 (3) 23:44 (6) 13:43 (4) 11:27 (4)
5 * Ola Kjonerud 275 9:48 (9) 8:43 (7) 13:20 (6) 22:28 (4) 23:28 (4) 44:28 (5) 11:32 (5)
6 * Arve Noreng 270 8:57 (8) 13:46 (8) 17:05 (7) 22:54 (6) 23:22 (3) 44:23 (4)
7 * Arvid Berntsen 255 18:14 (10) 24:29 (8) 26:45 (8) 14:57 (6) 49:33 (11) 12:30 (8)
8 * Arnt Steinar Olasveen 239 11:13 (13) 47:42 (11) 15:28 (10) 18:55 (11) 27:11 (9) 51:47 (13)
9 Åge Walter Inderdal 227 41:22 (6) 8:42 (6) 16:47 (6) 23:43 (5) 13:56 (5)
10 Roar Mikkelsen 175 41:46 (9) 13:20 (7) 44:56 (7) 11:45 (6)
11 Bjørn Ola Sætha 141 9:19 (6) 12:48 (3) 15:51 (3)
12 Magne Lundefaret 133 22:50 (5) 24:59 (7) 45:53 (8)
13 Per Briskelund 98 36:49 (2) 20:04 (2)
14 Rex Hinchliffe 93 7:55 (2) 23:34 (7)
15 Robert Selbekk-Hansen 85 49:03 (10) 12:20 (7)
16 Terje Sørlie 84 9:54 (10) 41:39 (8)
Arne Brandslien 84 14:08 (9) 18:00 (9)
Per Eriksson 84 29:19 (10) 16:14 (8)
19 Geir Olsen 79 11:21 (14) 14:21 (9)
20 Robert Andreas Karlsen 78 52:20 (12) 50:13 (12)
21 Per Briskelund 49 8:31 (2)
22 Arnfinn Olsen 48 37:47 (3)
Bjørn Høiby 48 39:18 (3)
24 Reinhard Kuhs 47 9:13 (4)
Roger Olsen 47 38:00 (4)
26 Geir Strandbakke 46 40:29 (5)
27 Gunnar Jensen 44 9:27 (7)
Håvard Håkonsen 44 41:26 (7)
Andre Stene 44 15:12 (7)
30 Bjørn Bergundhaugen 43 Uten tid 17:52 (8)
31 Torgeir Kval 42 16:37 (9)
Mikal Bjørnaa 42 48:10 (9)
33 Mikael Wester 41 43:56 (10)
34 Setar Al-Jabri 40 10:28 (11)
35 Eirik Røysheim 39 11:11 (12)
36 Pål Hjorthol 37 54:35 (14)
37 Knut Birger Bakken 36 12:15 (15)
M5  Menn 50 - 59 år
1 * Eivind Nybakken 300 9:06 (1) 39:33 (1) 8:32 (1) 12:39 (1) 15:55 (1) 20:59 (1) 23:12 (1) 13:24 (1) 43:06 (2)
2 * Anders Reiten 295 10:02 (2) 9:00 (2) 13:26 (3) 21:52 (2) 23:45 (2) 13:32 (2) 43:44 (3) 11:10 (1)
3 * Jon Krogsveen 284 43:19 (4) 13:56 (4) 23:46 (3) 14:38 (5) 44:05 (4) 11:53 (2)
4 * Arne Brudal 275 10:30 (5) 44:02 (6) 9:27 (3) 17:41 (6) 25:38 (8) 14:45 (7) 49:16 (11) 12:40 (4)
5 * Jørn Breili 258 46:13 (9) 18:41 (8) 24:25 (6) 26:32 (10) Uten tid 48:18 (10) 13:00 (5)
6 * Einar Haugen 253 15:59 (7) 19:34 (9) 25:13 (8) 28:15 (13) 15:16 (10) 49:42 (13) 13:05 (6)
7 * Arne Stonor 250 11:37 (9) 48:37 (14) 10:39 (7) 15:37 (6) 19:55 (12) 16:38 (11) 14:09 (11)
8 * Leiv Roar Østerhagen 241 11:51 (10) 53:16 (19) 11:07 (9) 16:16 (8) 17:00 (12) 55:07 (16) 13:57 (10)
Knut Libakken 241 40:09 (2) 13:10 (2) 16:46 (2) 14:01 (3) 44:45 (5)
10 * Helge Nordstrand 234 12:43 (11) 51:23 (18) 11:41 (12) 16:52 (10) 20:59 (13) 27:52 (11) Uten tid 17:47 (15) 57:43 (19) 15:12 (15)
11 Per Ole Nygaard 232 10:17 (4) 43:52 (5) 14:10 (5) 17:40 (5) 23:25 (4)
12 * Gunnar Henriksen 231 12:58 (13) 58:08 (21) 11:10 (10) 16:56 (11) 21:00 (14) 28:03 (13) Uten tid 57:25 (18) 14:28 (14)
13 * Ommund Braadland 228 54:21 (20) 11:11 (11) 16:51 (9) 30:30 (14) 17:47 (14) 57:18 (17) 14:27 (13)
14 * Otto Øye 226 13:44 (14) 21:05 (15) 27:52 (12) 29:47 (14) 17:10 (13) 14:26 (12)
15 Torbjørn Bjørnson 224 24:28 (7) 24:55 (6) 15:05 (8) 47:22 (7) 12:11 (3)
16 Alfred Unosen 221 9:37 (4) 18:35 (7) 23:28 (5) 25:42 (9) 15:08 (9)
17 Roar Øverby 199 48:04 (13) 10:32 (6) 19:39 (10) 26:51 (11) 16:44 (16)
18 PER Brandslien 189 41:54 (3) 17:39 (4) 22:14 (3) 24:32 (5)
19 Arve Offigstad 140 10:05 (3) 44:45 (7) 17:15 (3)
20 Geir Jensen 134 25:20 (7) 14:41 (6) 47:03 (6)
21 Jan Rune Lavik 124