Fantastisk sesong - rekordenes år i Sørdalskarusellen

Postet av Litrim den 17. Sep 2019

Tallene viser med all tydelighet at 2019-sesongen har vært en fantastisk sesong. Med deltakerrekord i ni av ti løp og med deltakerantall som har et snitt på 286 pr løp viser dette at oppslutningen aldri har vært så stor. Det er spesielt hyggelige deltakerne representerer alle aldersgrupper, toppidrettsutøvere og mosjonister.  Jørgen Skaug sier i en uttalelse at det ikke er så mange andre tiltak i distriktet som har en stor stor betydning for folkehelsa som Sørdalskarusellen. Vi håper så mange som mulig blir klar over dette poenget.

Bildet: Kanthaugenløpet er løpet som i år hadde størst økning i deltakerantallet med 35% økning. Her har starten gått i Kanthaugenløpet hvor deltakerne er godt spredt allerede i den første bakken. Foto: Jørgen Skaug.

Premieutdelingen arrangeres i Håkons Hall 6. november 2019 kl 19:00.

 


20152016201720182019Endring
Kringsjåløpet32333532637743014%53
Maihaugenløpet33427330737241311%41
Strandtorgetløpet26027822529434016%46
Hovemoenløpet2132082793073235 %16
Mesnaelva opp2802072683273301 %3
Kanthaugenløpet16813618119326135%68
Flømyrløpet15813815017119615%25
Vegmuseumsløpet16016520518821715%29
Olympiaparkløpet12712212513515716%22
Elvaløpet114147175201193-4%-8
Total2137200922412565286012%295

Kringsjåløpet satte ny deltakerrekord totalt med hele 430 deltakere og for første gang hadde vi løp med mer enn 400 deltakere, til og med to.

I alt 48 fullførte all 10 løpene - her er alle navnene (foto: Jørgen Skaug)

Første rekke fra venstre: Tina Træthaug, Juni Stavne, Lene Møllerløkken, Ane Melbø, Johan Melbø, Halvor Melbø, Ole Ludahl Lagethon og Geir Steig.

Andre rekke fra venstre: Jan Ingar Hagen, Egil Paulsrud, Hilde Ingeborg Øvstehage, Heine Steinar Sandvold, Linda Jeanette Berger, Geir Strandbakke, Eirik Røysheim, Anne Smidesang, Karoline Linderud, Eivor Løkken, Beate Carolin, Geir Haugen og Gudmund Lien.

Tredje rekke fra venstre: Gunnar Henriksen, Marit Melbø, Bjørn Ola Foss, Ole Morten Melbø, Gunnar Kaus, Ole Anders Ruud, Hanne Mette Aarnes, Christian Halsa, Ingebjørg Wikstrøm, Aadne Smidesang, Marit Valset, Tea Anine Hindar, Per Martin Johansen, Leif Magne Røe, Svein Larsen og Ole Amund Øvstehage.

Fjerde rekke fra venstre: Vemund Lien, Børre Storhagen, Åge Magne Ludvigsen, Truls Gulling, Helge Leonhardsen, Christer Opsann, Inger Jørstad, June Olausen, Geir Morten Brandhaug og Ole Nordengen Dyste.

Knut Rusten var ikke tilstede da bildet ble tatt.

Flere tall - 184 deltakere fullførte årets karusell og det var 935 som var med i et eller flere løp.

Sammenlagt for Sørdalskarusellen 2019 

Informasjon om premiering i Sørdalskarusellen finner du her!

Utmerkelser 2019

 Kari-Anne Fredriksen har fullført Sørdalskarusellen 20 ganger  (Foto Jørgen Skaug)


Poeng
2019
Antall
2019
Antall
År
Utmerkelse
i år
Kari-Anne Fredriksen280720Plakett
Roar Mikkelsen273815Gullmerket
Egil Paulsrud2341010Sølvmerket
Eivor Løkken2491010Sølvmerket
Helge Leonhardsen2981010Sølvmerket
Svein Larsen2871010Sølvmerket
Ole Anders Ruud222105Bronsemerket
Camilla Egeberg Moger27095Bronsemerket
Erik Magnus Ring16495Bronsemerket
Ida Børset Westad29895Bronsemerket
Jan Erik Berger695Bronsemerket
Anne Gunn Kraabøl29285Bronsemerket
Lars Krogsveen26685Bronsemerket
Bernt Tennstrand18275Bronsemerket
Arvid Berntsen18165Bronsemerket
Ingulf Nordahl13065Bronsemerket

Rangering de med flest karuseller som har deltatt i år:

 

Gunnar Henriksen har fullført alle karuseller fra og med 1983 - bare det første har han bommet på. Vi begynte å registrer alle som fullførte alle 10 løpene fra 2009 - Gunnar har fullført alle 10 hvert år siden. (Foto Jørgen Skaug)

NavnPoengAntall 2019Antall år
Gunnar Henriksen2331037
Oddrun Hovsengen96736
Åge Ludvigsen2921033
Hanne Monica Storhagen281928
Eivind Nybakken288627
Jon Krogsveen300626
Kari-Anne Fredriksen280720
Leiv Roar Østerhagen257916
Arne Stonor223616
Roar Mikkelsen273815
Hege Skari300814
Børre Storhagen1781013
Per Martin Johansen2761013
Hans Ivar Hattestad292713
Bjørn Ola Foss2721012
Geir STRANDBAKKE3001012
Jan Ingar Hagen2761011
Egil Paulsrud2341010
Eivor Løkken2491010
Helge Leonhardsen2981010
Svein Larsen2871010

For å fullføre karusellen må du fullføre minst 6 løp!

PDF-fil over alle som har fullført en eller flere Sørdalskaruseller finner du her!

Best av de beste!

Tina Træthaug, Søre Ål IL ble beste kvinne av de som fullførte alle 10 løpene. (Foto: Jørgen Skaug)

 Beste kvinner med 10 løp!

1Tina TræthaugSøre Ål il4:07:42.2
2Marit MelbøVingrom IL4:35:28.8
3Linda Jeanette BergerØTI SKI4:36:20.8
4Anne SmidesangFÅBERG4:44:23.5
5Hilde Ingeborg Øvstehage
4:44:37.9
6Hanne Mette AarnesØTI4:52:41.9
7Tea Anine Hindar
4:56:12.5
8Ingebjørg WikstrømStatens vegvesen bedriftsidrettslag5:00:51.2
9Beate Carolin
5:10:21.5
10Eivor Løkken
5:11:47.1

Geir Steig, Luster IL gikk til topps i alle løpene i år! Det har aldri skjedd før i Sørdalskarusellens historie.

Foto: Jørgen Skaug


 Beste menn med 10 løp!

1Geir STEIGLuster IL2:57:26.9
2Geir STRANDBAKKELillehammer Skiklub3:24:49.1
3Ola Nordengen DystheKolbu/KK3:26:36.8
4Gunnar KausSør-Vekkom Lauparlag3:31:09.5
5Christer OpsannFollebu skiklubb3:31:49.4
6Vemund Lien
3:42:17.9
7Per Martin JohansenFYK3:54:27.5
8Geir Morten Brandhaug
3:55:43.7
9Gudmund LienRinna il4:01:25.2
10Eirik Røysheim
4:01:55.7

0 Kommentar

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline