Blir det 10 deltakerrekorder i Sørdalskarusellen i år?

Postet av Litrim den 10. Sep 2019

Vet ikke hva Gunnar, Svein og Åge diskuterte i målområdet i Elvaløpet i fjor, men kan det ha vært Sørdalskarusellen videre utvikling? Blir det 10. deltakerrekorder i Sørdalskarusellen i morgen? Klarer Geir Steig å ta sin 10. seier? Blir det 50 som fullfører alle ti i år og hvor mange klarer å fullføre Sørdalskarusellen i år?

Bildet fra Elvaløpet i fjor: f.v. Gunnar Henriksen som har fullført Sørdalskarusellen 37 ganger, Svein Larsen 10 ganger (sølvmerket i år) og Åge Ludvigsen 33 ganger. Alle tre har fullført alle løpene i år. Foto: Jørgen Skaug. 

Har du husket å komme med forslag på årets trimmer - lenke her!

Påmeldingsportalen finner du her.

Deltakerutvikling 2015 - 2019  

Det er bare siste løp som mangler i oppsettet under. Alle løpene har deltakerrekord og pr nå er økningen 12% i forhold til i fjor. 


20152016201720182019Endring
Kringsjåløpet32333532637743014%53
Maihaugenløpet33427330737241211%40
Strandtorgetløpet26027822529434016%46
Hovemoenløpet2132082793073235 %16
Mesnaelva opp2802072683273301 %3
Kanthaugenløpet16813618119326135%68
Flømyrløpet15813815017119615%25
Vegmuseumsløpet16016520518821715%29
Olympiaparkløpet12712212513515716%22
Elvaløpet114147175201


Total2137200922412565266612%302

Alle som mangler et løp for å fullføre karusellen finner du her:
Arne Stonor mangler et løp og er påmeldt til Elvaløpet!

I alt er det 153 som har fullført årets karusell. I fjor var det 150, så vi håper det blir betydelig flere i år. I tillegg til de 153 er det 52 som har mulighet til å fullføre sitt sjette løp og dermed godkjent krav til fullførelse av Sørdalskarusellen 2019. Her er navnene:

Runar Austgarden, Birk Strand Bjørnaa, Hanne Voytovich Bye, Mona Terese Enger, Lena Kristin Engravslia, Håvard Hagen, Lars Hanstad, Ragnhild Haukåen, Lars Mejdell Hektoen

Erik Holmen, Marius Holmen, Oliver Horten, Ragnhild Huso, Julie Jeistad, Lene Johannessen, Jostein Karlsen, Hege Kittelsen, Marte Kjøren, Even Krogsveen, Anders Ludahl Lagethon, Håkon Kruse Ludvigsen, Hanna Ulrike G Lunde, Berit Melbø, Kristina Miklavic, Rolf Endre Moen

Thomas Moger, Eirik Mugaas, Elyas Tesfamichael Neggasi, Simen Nilstad, Ingulf Nordahl, Eivind Nybakken, Pål Aril Olsen, Amalie Plassen-Brandvol, Hugo Rettien

Magnus Ring, Marie Afseth Rønningen, Karoline SIMPSON-LARSEN, Ole Skaug, Jonny Slåen, Rune Solbakken, Stian Sommerseth, Kristian Stenersen, Sander Stenseth

Hedda Stenumgard, Frode Stiansen, Arne Stonor, Mille Marie Storlien, Anne Marit Storødegård, Simen Melbø Sunde, Kari Tobiassen, Jens Martin Vesterås ogTorunn Ølstad


Her finner du oversikt over premieringen i Sørdalskarusellen!

Familien Melbø fra Vingrom samlet på et brett. Alle fem har deltatt i alle løpene i år. Ane, Johan og Halvor og foreldrene Marit og Ole Morten. Sporty familie! Foto Jørgen Skaug 

Her alle 50 som har fullført 9 løp på de 9 første.

Hanne Mette Aarnes, Linda Jeanette Berger, Geir Morten Brandhaug, Beate Carolin, Ola Nordengen Dysthe, Bjørn Ola Foss, Truls Gulling, Jan Ingar Hagen

Christian Halsa, Geir Haugen, Sondre Haugen, Gunnar Henriksen, Tea Anine Hindar, Per Martin Johansen, Inger Jørstad, Gunnar Kaus, Ole Ludahl Lagethon

Svein Larsen, Helge Leonhardsen, Gudmund Lien, Vemund Lien, Karoline Linderud, Åge Magne Ludvigsen, Eivor Løkken, Ane Melbø, Halvor Melbø, Johan Melbø

Marit Melbø, Ole Morten Melbø, Camilla Egeberg Moger, Lene Møllerløkken, Christer Opsann, Egil Paulsrud,Knut Rusten, Ole Anders Ruud, Leif Magne Røe

Eirik Røysheim, Heine Steinar Sandvold, Aadne Smidesang, Anne Smidesang, Juni Stavne, Geir STEIG, Anne Størmer Steira, Børre Storhagen, Geir STRANDBAKKE

Tina Træthaug, Marit Valset, Ingebjørg Wikstrøm, Hilde Ingeborg Øvstehage og Ole Amund Øvstehage.

Tina Træthaug, Søre Ål leder sammenlagt blant dem som har fullført alle 9 løpene. Her i regnværet i Olympiaparkløpet. Stillingen før siste løp for kvinnene som har fullført alle løpene så langt:

1Tina     TræthaugSøre Ål il3:53:57.3
2Anne Størmer  Steira
4:05:45.9
3Marit  MelbøVingrom IL4:19:42.5
4Linda Jeanette  BergerØTI SKI4:19:45.3
5Hilde Ingeborg  Øvstehage
4:28:31.0
6Anne  SmidesangFÅBERG4:28:36.0
7Hanne Mette  AarnesØTI4:35:59.2
8Tea Anine  Hindar
4:39:46.6
9Ingebjørg  WikstrømStatens vegvesen bedriftsidrettslag4:43:15.4
10Camilla Egeberg  MogerLillehammer Skiklub4:49:29.8

Og her for mennene:

 Geir Steig har vunnet samlige løp i år - klarer han det siste også? Her fra innkomsten i Strandtorgetløpet.

1Geir STEIGLuster IL2:47:02.0
2Geir STRANDBAKKELillehammer Skiklub3:13:08.3
3Ola Nordengen DystheKolbu/KK3:15:02.9
4Gunnar KausSør-Vekkom Lauparlag3:19:21.6
5Christer OpsannFollebu skiklubb3:19:28.8
6Sondre HaugenTeam Parkettpartner3:28:01.6
7Vemund Lien
3:30:23.0
8Per Martin JohansenFYK3:40:41.1
9Geir Morten Brandhaug
3:41:56.8
10Gudmund LienRinna il3:47:46.6

0 Kommentar

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline