Merete Weng og Per Christian Lysaker Torgersrud best i Saksumdal OPP

Postet av Litrim den 23. Sep 2019

De to beste gutta med hver sin sjekk - Per Christian Lysaker Torgersen og Oddvin Offigstad poserer for fotografen. Best blant jentene ble Merete Weng. Foto: Arrangøren.

Se bilder fra arrangøren på Facebook!

Resultat liste Saksumdal OPP

Junior jenter

1: Ane Melbø 31.39

Junior gutter

1: Halvor Melbø 27.22
2: Johan Melbø 29.21
3: Iver Moen 31.09
4: Petter Haga Flesvik 31.10
4:Torgrim Haga Flesvik 31.10
5: Sondre Smogeli Opsann 38.28

Damer

1: Merete Weng 24.53
2: Marit Melbø 34.39
3: Hanne Nysæther 36.32

Herrer

1: Per Christian Lysaker Torgersen 20.48
2: Oddvin Offigstad 22.18
3: Ola Weihe 24.44
4: Geir Ludvig Aasen Ouren 25.15
5: Christer Opsann 25.49
6: Vemund Lien 26.55
7: Ole Amund Øvstehage 26.56
8: Knut Berntsen 28.52
9: Gudmund Lien 29.00
10: Frode Brenden 30.10
11: Gjert Moen 31.13
12: Pål Arild Olsen 31.36
13: Ole Morten Melbø 34.25
14: Torgeir Kval 36.36
15: Mass Lund Soldal 37.36
DNF: Einar Lien


0 Kommentar

Fantastisk sesong - rekordenes år i Sørdalskarusellen

Postet av Litrim den 17. Sep 2019

Tallene viser med all tydelighet at 2019-sesongen har vært en fantastisk sesong. Med deltakerrekord i ni av ti løp og med deltakerantall som har et snitt på 286 pr løp viser dette at oppslutningen aldri har vært så stor. Det er spesielt hyggelige deltakerne representerer alle aldersgrupper, toppidrettsutøvere og mosjonister.  Jørgen Skaug sier i en uttalelse at det ikke er så mange andre tiltak i distriktet som har en stor stor betydning for folkehelsa som Sørdalskarusellen. Vi håper så mange som mulig blir klar over dette poenget.

Bildet: Kanthaugenløpet er løpet som i år hadde størst økning i deltakerantallet med 35% økning. Her har starten gått i Kanthaugenløpet hvor deltakerne er godt spredt allerede i den første bakken. Foto: Jørgen Skaug.

Premieutdelingen arrangeres i Håkons Hall 6. november 2019 kl 19:00.

 


20152016201720182019Endring
Kringsjåløpet32333532637743014%53
Maihaugenløpet33427330737241311%41
Strandtorgetløpet26027822529434016%46
Hovemoenløpet2132082793073235 %16
Mesnaelva opp2802072683273301 %3
Kanthaugenløpet16813618119326135%68
Flømyrløpet15813815017119615%25
Vegmuseumsløpet16016520518821715%29
Olympiaparkløpet12712212513515716%22
Elvaløpet114147175201193-4%-8
Total2137200922412565286012%295

Kringsjåløpet satte ny deltakerrekord totalt med hele 430 deltakere og for første gang hadde vi løp med mer enn 400 deltakere, til og med to.

I alt 48 fullførte all 10 løpene - her er alle navnene (foto: Jørgen Skaug)

Første rekke fra venstre: Tina Træthaug, Juni Stavne, Lene Møllerløkken, Ane Melbø, Johan Melbø, Halvor Melbø, Ole Ludahl Lagethon og Geir Steig.

Andre rekke fra venstre: Jan Ingar Hagen, Egil Paulsrud, Hilde Ingeborg Øvstehage, Heine Steinar Sandvold, Linda Jeanette Berger, Geir Strandbakke, Eirik Røysheim, Anne Smidesang, Karoline Linderud, Eivor Løkken, Beate Carolin, Geir Haugen og Gudmund Lien.

Tredje rekke fra venstre: Gunnar Henriksen, Marit Melbø, Bjørn Ola Foss, Ole Morten Melbø, Gunnar Kaus, Ole Anders Ruud, Hanne Mette Aarnes, Christian Halsa, Ingebjørg Wikstrøm, Aadne Smidesang, Marit Valset, Tea Anine Hindar, Per Martin Johansen, Leif Magne Røe, Svein Larsen og Ole Amund Øvstehage.

Fjerde rekke fra venstre: Vemund Lien, Børre Storhagen, Åge Magne Ludvigsen, Truls Gulling, Helge Leonhardsen, Christer Opsann, Inger Jørstad, June Olausen, Geir Morten Brandhaug og Ole Nordengen Dyste.

Knut Rusten var ikke tilstede da bildet ble tatt.

Flere tall - 184 deltakere fullførte årets karusell og det var 935 som var med i et eller flere løp.

Sammenlagt for Sørdalskarusellen 2019 

Informasjon om premiering i Sørdalskarusellen finner du her!

Utmerkelser 2019

 Kari-Anne Fredriksen har fullført Sørdalskarusellen 20 ganger  (Foto Jørgen Skaug)


Poeng
2019
Antall
2019
Antall
År
Utmerkelse
i år
Kari-Anne Fredriksen280720Plakett
Roar Mikkelsen273815Gullmerket
Egil Paulsrud2341010Sølvmerket
Eivor Løkken2491010Sølvmerket
Helge Leonhardsen2981010Sølvmerket
Svein Larsen2871010Sølvmerket
Ole Anders Ruud222105Bronsemerket
Camilla Egeberg Moger27095Bronsemerket
Erik Magnus Ring16495Bronsemerket
Ida Børset Westad29895Bronsemerket
Jan Erik Berger695Bronsemerket
Anne Gunn Kraabøl29285Bronsemerket
Lars Krogsveen26685Bronsemerket
Bernt Tennstrand18275Bronsemerket
Arvid Berntsen18165Bronsemerket
Ingulf Nordahl13065Bronsemerket

Rangering de med flest karuseller som har deltatt i år:

 

Gunnar Henriksen har fullført alle karuseller fra og med 1983 - bare det første har han bommet på. Vi begynte å registrer alle som fullførte alle 10 løpene fra 2009 - Gunnar har fullført alle 10 hvert år siden. (Foto Jørgen Skaug)

NavnPoengAntall 2019Antall år
Gunnar Henriksen2331037
Oddrun Hovsengen96736
Åge Ludvigsen2921033
Hanne Monica Storhagen281928
Eivind Nybakken288627
Jon Krogsveen300626
Kari-Anne Fredriksen280720
Leiv Roar Østerhagen257916
Arne Stonor223616
Roar Mikkelsen273815
Hege Skari300814
Børre Storhagen1781013
Per Martin Johansen2761013
Hans Ivar Hattestad292713
Bjørn Ola Foss2721012
Geir STRANDBAKKE3001012
Jan Ingar Hagen2761011
Egil Paulsrud2341010
Eivor Løkken2491010
Helge Leonhardsen2981010
Svein Larsen2871010

For å fullføre karusellen må du fullføre minst 6 løp!

PDF-fil over alle som har fullført en eller flere Sørdalskaruseller finner du her!

Best av de beste!

Tina Træthaug, Søre Ål IL ble beste kvinne av de som fullførte alle 10 løpene. (Foto: Jørgen Skaug)

 Beste kvinner med 10 løp!

1Tina TræthaugSøre Ål il4:07:42.2
2Marit MelbøVingrom IL4:35:28.8
3Linda Jeanette BergerØTI SKI4:36:20.8
4Anne SmidesangFÅBERG4:44:23.5
5Hilde Ingeborg Øvstehage
4:44:37.9
6Hanne Mette AarnesØTI4:52:41.9
7Tea Anine Hindar
4:56:12.5
8Ingebjørg WikstrømStatens vegvesen bedriftsidrettslag5:00:51.2
9Beate Carolin
5:10:21.5
10Eivor Løkken
5:11:47.1

Geir Steig, Luster IL gikk til topps i alle løpene i år! Det har aldri skjedd før i Sørdalskarusellens historie.

Foto: Jørgen Skaug


 Beste menn med 10 løp!

1Geir STEIGLuster IL2:57:26.9
2Geir STRANDBAKKELillehammer Skiklub3:24:49.1
3Ola Nordengen DystheKolbu/KK3:26:36.8
4Gunnar KausSør-Vekkom Lauparlag3:31:09.5
5Christer OpsannFollebu skiklubb3:31:49.4
6Vemund Lien
3:42:17.9
7Per Martin JohansenFYK3:54:27.5
8Geir Morten Brandhaug
3:55:43.7
9Gudmund LienRinna il4:01:25.2
10Eirik Røysheim
4:01:55.7

0 Kommentar

Mange vinnere da Elvaløpet avsluttet Sørdalskarusellen 2019

Postet av Litrim den 11. Sep 2019

For første gang i Sørdalskarusellens historie har en og samme person vunnet alle 10 løpene i Sørdalskarusellen. Geir Steig sa det først for moro, så ble det alvor og sannelig har han ikke klart det å bli totalvinner på samtlige ti løp i Sørdalskarusellen. På oppløpet kan Geir Steig bare strekke ut armene og juble.

Det var mange vinnere i kveld og vi ønsker ikke å rangere prestasjonene, så rekkefølgen blir noe tilfeldig. 

Resultater fra Elvaløpet

Sammenlagt for Sørdalskarusellen 2019

Se Jørgen Skaugs bilder på Facebook

Jørgen Skaugs artikkel på Kondis.no: Rekordenes år for Sørdalskarusellen.



I denne gjengen er det 49 utøvere som har deltatt i alle løpene. Aldri har gjengen vært så stor og blide og ivrige har de vært alle sammen. I kveld ble det ikke deltakerrekord for Elvaløpet - 193 fullførte og rekorden fra i fjor får stå et år til, men 9 av 10 deltakerrekorder er ganske utrolig.  I år er det 184 som har fullført Sørdalskarusellen dvs deltok i minst 6 løp. Vi kommer tilbake med navn på alle etter hvert.

Imponerte gjorde Lars Jostein Silihagen som representerer Vingar IL, men har tatt med Fuck Cancer. I dag hadde han tenkt å løpe fort, men kreftsykdommen som han har, sa stopp for det. Han begynte med cellegiftkur i går og måtte ta plan B - med cellegiftpumpe under armen la han i vei og fullførte i fin stil. Lars Jostein er 38 år, er gift med har to barn 6 og 3 år og har diagnosen spiserørskreft med spredning. Vi skal komme tilbake til denne saken i en egen artikkel. 

Gd - Aleksander Myklebust: Lars Jostein (38) lar seg ikke stoppe av kreften (For GD-abonenter 

Gjøvikenser Tone Ølstad (180) vant sin klasse K50-59 i kveld og sammenlagt i Sørdalskarusellen med 6 strake seire. Egil Paulsrud (195) fullførte også i år alle ti løpene 

Unge vinnere av fruktkurver i år Celine Storlien og John Raddum Skaug vant hver sin fruktkurv fra Rema 1000 Nymosvingen. Jon Håvard Brandvol vant flott pledd fra Uldvaren. Det ble også trukket ut premier fra Lillsport og Landskampen opp. 

Familien Melbø fra Vingrom har deltatt i alle løpene i Sørdalskarusellen. Du finner dem igjen på gruppebildet over alle sammen. Halvor, Ane, Johan, mor Marit og Ole Morten Melbø er utrolig ivrige og stiller opp hver gang uansett vær. Far Ole Morten mener at treningen har gjort dem gode i løpet av sommeren.  Foto: Jørgen Skaug

Starten har gått hvor Geir Steig tar føringen med en gang. Det ble ganske raskt bra spredning i feltet. Ellers hadde det blitt ganske trangt opp fra Håkons Hall. Jørgen Lippert i guloransje signlet er rett bak sammen Elyas Tesfamichael Negassi. Kjartan Helland debuterte for sesongen etter noen skader i år. 73 er Elmer Mulleri Skalle og Lars Berger har startnummer 149.

Lauritz Græønvold Menkerud, LIF ble vinner av M12-15 år i dag - 12 åringen hevder seg også bra sammenlagt med en 2. plass.
101 er Aleksander  Myklebust, GD var stolt av endelig å fullføre Sørdalskarusellen til og med, med 7 løp etter to sesonger hvor han har manglet et løp.

Lars Berger var i tvil hvor det skulle gå når han rykket opp en klasse. I fjor vant han M30-39, i år vant han 40 - 49 år sammenlagt. -Bra ikke Lysaker Torgersrud synes det er så stas å være med i karusellen, var Lars sin kommentar.

Hanne Marthe Lie flyttet tilbake til regionen, dvs til Lillehammer i juni og har siden da vært trofast deltaker i Sørdalskarusellen. I dag ble det 3. seier for året, men dessverre et løp for lite til å fullføre karusellen. Neste år kanskje? Nå venter vi bare på at fader Asbjørn skal gjøre comeback. Nest best av kvinnene i dag var Ania Zielinkiewicz, LIF etter en hard duell, men hvor Hanne Marthe avgjorde til sin fordel etter en sterk avslutning.

Mille Marie Storlien manglet et løp på å fullføre karusellen og manglet en seier for å ta sammenlagtseieren. Hun gjorde begge deler selv om hun må dele sammenlagtseieren med  Iris Tollan Brandhaug. Start nummer 119 er Vegar Jensen, fra Ørje IL. Han har fullført karusellen med god margin. Foto: Jørgen Skaug

Tele Bil og Litrim samarbeider om Elvaløpet. Her er alle samlet da det meste var ryddet bort. Bak fra venstre Ivar Hjelmseth,  Ole Hovemoen, Trond Gangnes, Torstein Jakobsen, Kjell Håkon Halvorsen og Bente Hamnes. Foran fra venstre Jørn Breili, Arfinn Skaug, Erik Smidesang og Jannike Berg Leonhardsen. Takk for flott innsats. 

Nå er Sørdalskarusellen 2019 historie, mandag skal Litrim bestemme når premieutdelingen skal være og så starter planleggingen for 2020 - den 39. sesongen for Sørdalskarusellen.


0 Kommentar

Resultat-, påmeldings- og løpsinformasjon Elvaløpet, 11. september 2019 kl 18:30

Postet av Litrim den 11. Sep 2019

Alt er klart for Elvaløpet - siste løpet i Sørdalskarusellen 2019 med start og mål mellom Håkons Hall og Kristins Hall.  

Vi ønsker velkommen til Elvaløpet 2019 hvor Tele BIL er arrangør i samarbeid med Litrim. 

Bildet: Fritjof Loen (453) går i mål under fjorårets løp tett fulgt av Oscar Smogeli Opsann.

Resultater kommer her så snart du er i mål. 

Resultater fra i fjor 

Resultater sammenlagt før siste løp!

Til deg som ikke har meldt deg på ennå:

Påmeldingsportalen finner du her!


Påmelding fram til kl 18.00 løpsdagen på nettet 

Her kan du melde deg på fram til kl 18:00.  Når påmelding er fullført får du en faktura som du betaler på nettbank. Startnummer henter du ved start uten at du trenger å ha med deg penger. 

- Startkontingent pr løp er kr 105,-. fram til kl 13.00 løpsdagen

- Startkontingent løpsdagen 13.00 - 18.00 er kr 150,-. 

- Familie koster kr 235,- pr løp pr familie.

Startnummer kan hentes fra kl 17:15 ved Håkons Hall. Informasjon om startnummer sender på sms litt før kl 17:00.  Melder du deg på etter dette er det fint om du merker deg startnummeret du får tildelt ved påmelding. 

Startnummer skal leveres inn igjen etter målgang. Det brukes om igjen på neste løp.

Til dere som har deltatt i alle løpene så skal vi ta fellesbildet etter løpet. Det blir rett etter at vi har hatt uttrekning av fruktkurver og pledd! Håper alle stiller!

Løpssponsor: 

Nymosvingen stiller med 2 fruktkurver. Dessuten:


Et pledd trekkes ut

Uttrekningspremier fra Olympiaparkløpet kan hentes under Elvaløpetløpet:

Nr 72 Kari Svingheim  Termoflaske og buff fra Eidsiva Bredbånd
Nr 119 Per Morten Brusveen Termoflaske og buff fra Eidsiva Bredbånd
Nr 165 Anne Størmer Steira Termoflaske fra Olympiaparken
Nr 186 Håkon Sulheim Termoflaske fra Olympiaparken
Nr 190 Knut Rusten Håndkle og buff fra Eidsiva Bredbånd
Nr 193 Jon Håvard Brandvol Hånkle og buff fra Eidsiva Bredbånd
Nr 54 Mads Buhaug  - Startnummer til Landskampen.

Løypa er GPS-målt til 3,3 km:

Alt om Elvaløpet finner du her!

Statistikk og tall - Blir det ny deltakerrekord i kveld?

Velkommen til årets siste løp i Sørdalskarusellen 2019! 


0 Kommentar

Levert av IdrettenOnline