• Meny
  • Søk

    Skriv for å søke etter sider, artikler, personer, arrangementer og mer ..

  • Logg inn
  • Mer
  • Lukk
Meny
  • Nyheter
  • Sørdalskarusellen
  • Løpene
    • Kringsjåløpet
    • Maihaugenløpet
    • Strandtorgetløpet
    • Hovemoenløpet
    • Mesnaelva opp!
    • Kanthaugenløpet
    • Flømyrløpet
    • Vegmuseumsløpet
    • Olympiaparkløpet
    • Elvaløpet
    • Premieutdeling
    • Diverse
    • Tour of Mjøsa
  • EQ
  • Påmelding
  • Kalender
  • Galleri
  • Kontakt oss
  • Om Litrim
  • Arkiv

Bilder fra Birkebeinerløpet 2019

Varmt og vått Birkebeinerløp som ble gjennomført på en god måte av dyktige arrangører.

Daglig leder i Birken var veldig godt fornøyd med arrangementet. Han har fått mange gode tilbakemeldinger om arrangementet og rammen rundt. Første skikkelig sommerdag med høye gjorde at mange ble dehydrerte fordi de ikke hadde drukket nok på forhånd og
Rolig ved start drøye halvtimen før start
Friskis & Svettis sto for oppvarmingen
Marit Bye var startspeaker i dag. Marit Valset valgte HalvBirken i dag for å rekke ettermiddagsvakta på jobben.
Madelen Dørmænen ble nummer 3 i sin klasse på HalvBirken!
Hans Ivar Hattestad måtte ha med seg Marthe Hattestad på bildet. Hans Ivar deltok i løpet, mens Marthe løp HalvBirken.
Ingvild og Truls Gulling løp begge HalvBirken. De kom sammen i mål, men Truls tok spurten!
Lars Freng var stadionspeaker i dag. Han holdt på hele dagen og var særs aktiv i målområdet. Her intervjuer han Kari Strand Båtnes.
Marita Jacobsen opprinnelig fra Færøyene, men representerer Søre Ål IL.
Trude Førlandsås ble drukket ut på lørdag og det var en stor jentegjeng som tok henne i mål med store heiarop.
Haakon Wiig har styrt tidtakingen for Birken i mange år. Her også med videokamera.
Morten Eide Pedersen forbereder skisesongen selv om BN Bank har lagt ned sitt skiteam. I dag ble det 7. plass.
Åge Ludvigsen var ganske blodig da han kom i mål. Tross tre fall ble det merke nummer 22. Her får han litt hjelp for å bli grundig plastrer etter rensing av diverse sår.
Tor Finn Denstad var ikke helt fornøyd tross første plass i klasse M80-84 og merke nummer 13.
GD var representert i løypa og i pressebua. Knut Storvik og Aleksander Myklebust gjennomførte i fin stil!
Det var stor etterspørsel etter vann. Ikke bare til å drikke, men også til å vaske av seg mye søle. Det var lange køer så noen ble observert også i badedammen.
Roger Bakkestuen hadde med kone og datter i dag. Han far er nok best, men datter Mari er ikke langt bak. Begge fikk merke.
Kondis-redaktør for Hedmark Rolf Bakken er vel i mål. Her i samtale med Kjetil Finstad.
Bård Erland Amrud tok sitt 15. merke i Birken i vinter. Han debutert med merke nummer en i løpet.
Mor Krokan Murud, Liv fikk lov til å passe på kransen til datteren Thea som ble klar vinner av Birkebeinerløpet på det som må være ny rekord.
Morten Thorsrud med premie og diplom samt merke nummer 7. Formen er i anmars etter en litt tung vår.
Ida Nyløkken stråler om dagen og setter stadig nye rekorder og i dag merke nummer 2.
Camilla Egeberg Moger var sliten da hun kom i mål, men hadde nok krefter til tommel opp!
Eivor Løkken fant tidlig ut at hun måtte ta det med ro. Varmt vær er ikke gunstig for henne og da er det fint å fullføre i fin stil. Sliten så hun ikke ut til å være.
Lena Bakkestuen var godt fornøyd med vel gjennomført løp.
Julie Jeistad fra Lismarka ble nummer 2 i UngdomsBirken klasse J16 bare slått av Ingeborg Østgård, FIK Ren-Eng. På tredje plass fulgte Johanne Northeim fra UllKisa
Mille Marie Storlien, Lillehammer Skiklub ble nummer 3 i J13. Nummer en ble Julie Hammer, Ull Kisa (63065) og 2 Anna Marie Nordengen Sirevåg, Vidar (63013)
Alltid blide Helge Leonhardsen, Lillehammer Skiklub klar for HalvBirken.mens kona skjenket drikke til løperne på Finsveen på drikkestasjonen der.
og alltid blide Kari-Anne Fredriksen, Lillehammer Skiklub klar for
Vidar Åsly, Gausdal på vei inn til 3. plass på HalvBirken.
Imponerende gjennomføring av Thea Krokan Murud, Søre ÅL IL 1:17:57,2. Veronica Blom hadde 1:18:24 i 2014.
Marthe Katrine Myre kom skadet inn til mål og en andre plass. Gjøvik-jenta som nå løper for Lillehammer IF har i sommer også debutert i Sørdalskarusellen.
Geir André Holum-Jakobsen, Moelven IL tok sitt 8. merke. Han er leder for etappen på Moelv i forbindelse med Tour of Mjøsa!
Torstein Rudihagen holder stilen og formen. Ikke overraskende ble han nummer 1 i klasse 65 - 69 år og tok sitt 14. merke.
Per Martin Johansen FYK i fin stil inn til mål.
Jørn Gunnar Kleven konstaterer at han er godt innenfor merkekravet og dermed merket nummer 11.
Geir Haugen, Vingar med merke nr 7.
Eirik Torgersrud gir kransen til Thea Krokan Murud.
Franz Johansen har vært med 20 ganger og tok sitt 20. merke.
Inger Lovise Berg Hjorthol, Lillehammer Skiklub synes å være godt fornøyd selv det ikke ble merke denne gangen.
Alltid like positive Randi Bolstad, informasjonsjef i Birken legger godt til rette for media.
Hanne Mjøen Maridal, LIF løp inn til 4. plass. Hun hadde pallen som målsetning, men siste pallplass gikk til Runa Falch (357) fra Vidar
Maiken Caspersen Falla hadde i følge henne selv og GD et håret mål om 1:20. - Det ble 1:22:47 og 5. plass. God trening og fin gjennomføring i følge henne selv.
Som i fjor var Ida Børset Westad, Lillehammer IF best i UltraBirken for kvinner. Sluttid 5:24:42.
5 km for Aktiv mot kreft - Sammen med Randi Bolstad er premieutdelerne Kristin Størmer Steira, Helle Aanesen, Anders Gløersen, Nils-Ingar Aadne (Nilsi)

Andre album

Bilder fra Birkebeinerrennet 2022 (15)

Kringsjåløpet 2021 (27)

Bilder fra Olympiaparkløpet 2020 (39)

Bilder fra Vegmuseumsløpet 2020 (29)

Bilder fra Flømyrløpet 2020 (41)

Bilder fra SpareBank1 Kanthaugenløpet (28)