Her er uttrekningspremiene etter Elvaløpet! Sjekk om du har vunnet en av de tolv premiene!

Postet av Litrim den 21. Sep 2020

Litrim har foretatt trekning av i alt 12 uttrekningspremier. Sjekk om du er en av de heldige vinnerne

Her er vinnerne fra i fjor: Unge vinnere av fruktkurver i år Celine Storlien og John Raddum Skaug vant hver sin fruktkurv fra Rema 1000 Nymosvingen. Jon Håvard Brandvol vant flott pledd fra Uldvaren. 


 
Ola Andersbakken
Madelen Dørmænen
Fruktkurv kan hentes på Rema 1000 i Nymosvingen etter kl 16:00 tirsdag 22. september.

Sengeteppe

Blir kontaktet





 
Pernille Larsen

Goody Bag til som hentes på Trofé:

 
Marianne Øvstehage Austgarden
Aleksander Aaen-Egenes

 
Oscar Smogeli Opsann

som hentes hos Sport1 Lillehammer i Jernbanegata

5 gavekort a kr 200,-
Blir sendt i posten
 
John Raddum Skaug
Tia Elisabeth Sandvold
Ida Børset Westad
Christer Opsann
Celine Storlien

Premie Lillehammer Tannhelse i Nymosvingen 2 etter onsdag. 
Ann Kristin Krogsveen

 Gratulerer alle sammen!



0 Kommentar

Deltakerrekord i Elvaløpet, Elmer Mulleri Skalle og Oda Bråten Richenberg best!

Postet av Litrim den 21. Sep 2020

Den nye rekorden for Elvaløpet er på 229 deltaker. Elmer Mulleri Skalle var igjen best og Oda Bråten Richenberg er ubeseiret og tok sin femte seier i årets Sørdalskarusell.  Elvaløpet avsluttet Sørdalskarusellen 2020, en sesong som har vært veldig spesiell, men Litrim klarte å gjennomføre alle løpene, den 39. sesongen denne gang som helt virituell.

Resultatene finner du her!

Deltakerrekord!

Igjen ble det deltakerrekord med 229 fullførende deltakere. Den forrige rekorden lød på 201. I alt var det 2858 starter, bare to færre enn fjorårets rekordsesong. Tallene er ennå litt uoffisielle da det kan komme noen tekniske justeringer. 245 har fullført karusellen, dvs har vært med i minimum 6 løp. 126 har deltatt i alle 10 løpene. Tilsvarende tall i fjor var 184 og 48. I år har det vært mange som har hatt målsetning om å fullføre 10 løp. Vi skal opprette et bildegalleri hvor vi håper å få med flest mulige, gjerne med en liten hilsen.

Oppstillingen nedenfor viser sammenlagttallene - Maihaugenløpet hadde flest deltakere i år med 385 som fullførte. Olympiaparkløpet hadde størst økning dvs 38%. 



201520162017201820192020Endring
Kringsjåløpet323335326377430329-101
Maihaugenløpet334273307372413385-28
Strandtorgetløpet2602782252943403411
Hovemoenløpet213208279307323311-12
Mesnaelva opp280207268327330313-17
Kanthaugenløpet16813618119326127110
Flømyrløpet15813815017119621721
Vegmuseumsløpet16016520518821724528
Olympiaparkløpet12712212513515721760
Elvaløpet11414717520119322936
Total213720092241256528602858-2

Elmer Mulleri Skalle best blant gutta!

Elmer Mulleri Skalle, Lillehammer IF har hatt som mål å vinne Sørdalskarusellen sammenlagt og innfridde med å ta totalseieren i Elvaløpet. Sammenlagt hadde han god margin til nummer to på listen Lars Berger og med Hans Olav Kjøs på tredjeplass - vi kommer tilbake til sammenlagtlista. 

Ellmer Mulleri Skalle var altså 27 sekunder foran Oddvin Offigstad og var tydelig fornøyd med løpet og opplegget og sendte oss følgene melding etterløpet: - Hei vil bare takke for ett veldig bra arrangement hele våren og høsten og at dere fikk til alle løpene virtuelt og bra merket og veldig bra opplegg 😄 Neste mål er NM i terrengløp!

 Oddvin Offigstad startet seint i år, men med deltakelse i siste løp, klarte han å fullføre årets karusell samtidig som det ble klasseseier i M30-39. Lars Berger gjentok bedriften fra i fjor og vant klasse M40-49 sammenlagt.

1Elmer Mulleri SkalleLillehammer IF9:48.0
Aktiv M20-35
2Oddvin OffigstadØyer-Tretten IF10:15.00:27.0M30-39
3Lasse VirkesdalDalsøyra IL10:32.00:44.0Aktiv M20-35
3Magnus LøndalGBK Lillehammer10:32.00:44.0M30-39
5Ola DahlenSåob10:37.00:49.0M30-39
6Lars BERGERØYER10:40.00:52.0M40-49
7Stian SommersethSomco10:41.00:53.0M30-39
8Hans Olav KjøsSåob10:42.00:54.0M40-49
9Oscar Smogeli OpsannLillehammer IF10:51.01:03.0M16-19
10Torstein NaklingMalmvegen Warriors10:52.01:04.0M30-39


Oda Bråten Richenberg best blant kvinnene!


Oda Bråten Richenberg. LIF best blant jentene her i Vegmuseumsløpet. Foto  Heidi Bråten Richenberg.

 Med denne seieren tok Oda Bråten Richenberg sin 5. seier, 14-åringen er ubeiseiret i årets karusell, men mangler et løp for å fullføre karusellen.

Mille Marie Storlien Lillehammer Skiklub tok andreplassen totalt, vant klassen og to sammenlagtseieren over de som har fullført alle 10. Her har hun kjempet med Bente Størmer Steira i hele år. Forskjellen på 10 løp ble kun 21 sekunder. 

Ingvild Gulling Lillehammer Tannhelse vant K40-49 i dag og dermed klassen sammelagt. Den seriøse satsingen til Norseman som ikke ble noe av har gitt resultater i årets sesong. Nykommer på sammenlagtlistene Kari Lier fra Ring IL førte henne opp til andre plass sammenlagt i sin klasse.

Iris Tollan Brandhaug, Lillehammer Skiklub ble sammenlagtvinner i klasse k12-15 og Annica Benno var spent om ledelsen holdt til sammenlagtseier i klasse K30-39. Det gjorde det!


Ragnhild Haukåen, Ringebu Fåvang Skiklubb rykket en plass opp fra i fjor og vant klasse K20-29.

1Oda Bråten RichenbergLIF11:21.0
K12-15
2Mille Marie StorlienLillehammer Skiklub11:45.00:24.0K16-19
3Bente Størmer SteiraLILLEHAMMER11:51.00:30.0Aktiv K20-35
4Ingvild GullingIngvild Gulling / Lillehammer Tannhelse12:01.00:40.0K40-49
5Kari LierRing IL12:23.01:02.0K40-49
6Guri Stenseth KjøsSøre Ål12:40.01:19.0K40-49
7Iris Tollan BrandhaugLillehammer Skiklub12:44.01:23.0K12-15
8Ragnhild HaukåenRingebu-Fåvang Skiklubb12:58.01:37.0K20-29
9Annica BennoBrøttum13:03.01:42.0K30-39
10Madelen DørmænenLILLEHAMMER13:15.01:54.0K20-29

Uttrekningspremiene trekkes i kveld.  I år blir det en litt spesiell premieutdeling - den skjer på Sport1 Lillehammer 10. november med handledag og utdeling av diverse premier. Det pågår hele dagen.

Håper dere sender inn bilder til bildegalleriene 10x10 og generelle bilder fra årets sesong. Legg ut på Facebook, Messenger eller Instagram. 



0 Kommentar

Påmelding, tidtaking, registrering og resultater Elvaløpet!

Postet av Litrim den 15. Sep 2020

Elvaløpet arrangeres i år virtuelt i perioden 16 - 20. september.  I artikkelen finner du informasjon og lenker til påmelding, tidtaking, registrering av tid og resultater.  

Bildet: Fra oppløpet i fjor - her ledet an av Magnus Ring, Åsheim IL (83), Linda Jeanette Berger,ØTI SKi (106), Gry Gustafsen Staten Vegvesen og Petter Marum i rødt. 

Påmeldingsportalen finner du her

- husk å melde deg på før du løper!


Informasjon om tidtaking - alt du trenger er en tidtaker!
Se nedenfor!


Registrering av tid Min Side Self Timing-  Gjøres i perioden 16. - 20. september og vær obs på at første felt er timer. Her skal du registrere timer-minutter -sekunder. Kan også bruke appen EQme . Du kan bare registrere tiden en gang. Ved feil, kontakt arrangør

Resultatene finner du her!

Husk forslag til årets trimmer!

 Husk Korona-reglene - Hold en meter avstand og pass på hosten! Er du syk skal du ikke delta i arrangementet.


Regler for arrangementer fra Folkehelse Instituttet

Mer informasjon:

Påmelding:
Skal skje før du løper!


Påmeldingsportalen finner du her

- Startkontingent pr løp er kr 60,-. 

- Familie koster kr 150,- pr løp pr familie. 

Hvis du ønsker å løpe uten tid må du melde deg på i klasse uten tidtaking.

Tidtaking

For å være med på Sørdalskarusellen virtuelt er det ikke behov for GPS og en trenger ikke å være på Strava. Alt du trenger er en tidtaker.   

For de som er spesielt interessert og ønsker det så vil Leif Røe lage et segment på Strava som kan brukes. Det er kun Vegmuseumsløpet2020  som skal brukes og ingen ting annet. Når du er i mål og tiden er registrert på Strava vil segmentet dukke opp.

Løypebeskrivelse

Segment i Strava: Elvaløpet 2020

Opplastningsfiler til GPS-klokke: Elvaloepet2020.gpx Elvaloepet2020.tcx

Laget av Leif Røe!

Elvløpet 2020 blir 2,9 km langt i ganske kupert terreng. Start og mål er på plenen rett sør for Håkons Hall . Løypa går sørover, over Finnabrua og oppover turveien til den gamle lysløypa for så å gjøre en runde omkring i denne før en tar tilbake i lett terreng over Kleivbakken, så til venstre på skrå ned mot grassletta, sørover rundt denne før en løper mot mål i samme trasé som en løper ut fra start. 



Registrering av tiden

Du logger deg inn på Min side i påmeldingsportalen og går til fanen «Self Timing» som dukker opp hvis du er påmeldt.  Påmeldingsportalen finner du her!  

Her kan du legge inn tider på alle du har meldt på! Det gjelder for eksempel alle i en familie.

EQ Timings nye app EQme for Iphone og android kan også brukes.


Resultater

Årets resultater

Fjorårets resultater

Statistikk - egen artikkel blir utarbeidet med statistikk fra 2002 - dd. I år er det 19. gang Elvaløpet blir arrangert!

Artikler om Elvaløpet finner du her 

Uttrekningspremier fra


Nymosvingen



0 Kommentar

Espen Leonhardsen vant uttrekningspremie for Olympiaparkløpet - se de andre vinnerne her!

Postet av Litrim den 14. Sep 2020

Litrim har foretatt trekningen av premiene til Olympiaparkløpet som er gitt av Olympiaparken og Egon på Lillehammer.    Her finner du navnet på de to andre. 

Bildet: Espen Leonhardsen, her sammen med sin far etter god innsats i Olympialpet.

Gavekortene sendes pr post til de heldige vinnerne.

Her er vinnerne!


Gitt av Olympiaparken: G
Gavkort for 4 personer kjelkekjøring.

Asgeir Risheim Kvam



Gitt av Olympiaparken: G
Gavkort for 3 personer hjulbob

Espen Leonhardsen

Egon
Gavekort for to personer

Mathias Benno
Egon
Gavekort for to personer

Cato Visdal Mikalsen

0 Kommentar

Solid deltakerrekord for Olympiaparkløpet - Kjartan Helland og Bente Størmer Steira best!

Postet av Litrim den 14. Sep 2020

Det ble en solid deltakerrekord da Olympialøpet ble avsluttet søndag kveld. 217 hadde da registrert sine tider. Den gamle rekorden fra i fjor var på 157. 

Kjartan Helland fra Moi IL løp inn til seier søndag kveld, mens Bente Størmer Steira løp tidligere i uka og beholdt ledelsen hele veien. 

Bildet: Helge Leonhardsen starter en gruppe trimmere i Olympiaparkløpet onsdag kveld kl. 18:30, med god Koronaavstand også på startstreken.  (Tekst og foto Jørgen Skaug)


 


Resultatene finner du her!

Jørgen Skaug på Kondis.no: Olympiaparkløpet er godt i gang!

Bilder på Facebook:  Finn Olsen   Jørgen Skaug

De kommer bildegalleri basert på innspill på Facebook og Instagram!





Kjartan Helland, representerer Moi IL - her under 2016 utgaven av Olympiaparkløpet.

 Kjartan Helland ventet til søndag kveld med å løpe Olympiaparkløpet etter at han hadde "luftet kona" Turid-Anne Dragset med gjennomløping på formiddagen.  Kjartan løp inn på tiden 34:05 på den 9,2 km lange løypa. Oddvin Offigstad tok ledelsen på onsdag og beholdt den noen dager til Elmer Mulleri Skalle overtok ledelsen og Kjartan Helland tok seieren.

Elmer Mulleri Skalle leder klart blant de som har 9 løp og vil ta seieren hvis han fullfører Elvaløpet denne uka. Nummer to er Lars Berger med Hans Olav Kjøs på tredjeplass.




Bente Størmer Steira under Olympiaparkløpet i fjor flankert av brøderne Even og Lars Krogsveen. 

Bente Størmer Steira løp inn til tiden 40:55 som holdt hele uken og ble beste tid blant kvinnene 55 sekunder foran Mille Marie Storlien. På de fire neste plassene fulgte fire kvinner i klasse K40-49 år. Best av disse var Kari Lier som begynte å løpe etter at hun fylte 40. Det har vært hard kamp om sammenlagtseieren i denne klassen. Ingvild Gulling har alt sikret seg seieren, med Kari Lier på andreplass. Kari kjemper om andreplassen med Guri Stenseth Kjøs fra Søre Ål.  Her finner du sammenlagtlisten for klasse K40-49!

Mille Marie Storlien leder fortsatt blant de som har vært med i alle løpene. Hun er 15 sekunder foran Bente Størmer Steira så her kan det bli hard kamp i Elvaløpet.  Ragnhild Haugkåen fra Ringebu-Fåvang Skiklub ligger på tredjeplass.


Deltakerrekord!

For fjerde løp på rad ble det deltakerrekord i forhold til tilsvarende løp i fjor og tidligere. I alt har 217 registrert sin tid og finnes på resultatlisten. Tidligere rekord er på 157 fra i fjor!

Her er tallene for de løpene 9 første løpene.

 

Totalt antall starter i rekordåret 2019 var 2860 - pr 9 løp er tallet for 2020 minus 37 starter. Det betyr at det må være 230 deltaker på siste løp for å tangere 2019-tallene. 

En liten kommentar til slutt:

Etter Mesnaelva opp intervjuet vi Tove C. Wikman Strand om virtuelle løp.


Etter Olympiaparkløpet hadde hun en oppfølger: 
Var en fin løype! Gikk på stier jeg aldri har gått på før. 🤩Flott merking- etter stadion hadde jeg ikke en anelse om hvor vi var. Lett og bli litt terreng-blind når man går og skravler. 🤪Selvom vi gikk så ble det en god søndagsøkt! 👍Krysser fingre og tær for at det også blir virtuelle muligheter til neste år 🤞🏻🤞🏻


Tove ønsker at Litrim skal fortsette med virtuelle løp neste år!



0 Kommentar

Påmelding, tidtaking, registrering og resultater Olympiaparkløpet!

Postet av Litrim den 7. Sep 2020

Olympiaparkløpet 2020 blir også virtuelt i perioden 9. - 13. september. I artikkelen finner du informasjon og lenker til påmelding, tidtaking, registrering av tid og resultater.  Vær obs på aktiviteter i Lysgårdsbakkene og på Skistadion

Bildet: Ola Andersbakken og Ida Børset Westad på vei mot mål i regnværet under fjorårets Olympiaparkløp.

Påmeldingsportalen finner du her

- husk å melde deg på før du løper!


Informasjon om tidtaking - alt du trenger er en tidtaker!
Se nedenfor!


Registrering av tid Min Side Self Timing-  Gjøres i perioden 26. - 30. august og vær obs på at første felt er timer. Her skal du registrere timer-minutter -sekunder. Kan også bruke appen EQme . Du kan bare registrere tiden en gang. Ved feil, kontakt arrangør

Resultatene finner du her!



Husk Korona-reglene - Hold en meter avstand og pass på hosten! Er du syk skal du ikke delta i arrangementet.

Regler for arrangementer fra Folkehelse Instituttet

Mer informasjon:

Påmelding:
Skal skje før du løper!


Påmeldingsportalen finner du her

- Startkontingent pr løp er kr 60,-. 

- Familie koster kr 150,- pr løp pr familie. 

Hvis du ønsker å løpe uten tid må du melde deg på i klasse uten tidtaking.

Tidtaking

For å være med på Sørdalskarusellen virtuelt er det ikke behov for GPS og en trenger ikke å være på Strava. Alt du trenger er en tidtaker.   

For de som er spesielt interessert og ønsker det så vil Leif Røe lage et segment på Strava som kan brukes. Det er kun Vegmuseumsløpet2020  som skal brukes og ingen ting annet. Når du er i mål og tiden er registrert på Strava vil segmentet dukke opp.

Her finner du Stravasegmentet: https://www.strava.com/segments/25578212 

Opplastningsfiler til GPS-klokke:  Olympiaparkloepet2020.gpx   Olympiaparkloepet2020.tcx

Løypa

Her finner du løypa til Olympiaparkløpet 2020

Den korte løypa:Løypa for de aller minste klasse M0-11 år er som i fjor, men litt kortere i starten i forhold til i fjor - den blir  snaut 2,5 km lang. Starten går toppen av Kleivbakken, følger den gamle lysløypa til Åveita og tar med seg øvre del av den gamle lysløyp ovenfor Åveita. Mål er den samme som for de andre klassene. Løypa følger ellers stien langs Mesnaelva opp til Svarga der den tar av å går ned til sletta på hoppbakken først på utsiden av muren og så oppløpet oppå muren inn til mål.

Registrering av tiden

Du logger deg inn på Min side i påmeldingsportalen og går til fanen «Self Timing» som dukker opp hvis du er påmeldt.  Påmeldingsportalen finner du her!  

Her kan du legge inn tider på alle du har meldt på! Det gjelder for eksempel alle i en familie.

EQ Timings nye app EQme for Iphone og android kan også brukes.


Resultater

Årets resultater

Fjorårets resultater

Statistikk 2003 - dd finner du her!

Aktivitet i Lysgårdsbakken og Birkebeiner Skistadion

Vær obs på diverse aktiviteter:

Hopp onsdag - fredag Raw air


Norgescup i kombinert:

Fredag:     09:00    Prøveomgang HS140 (klasse A og B)

                  10:15    1 omgang HS 140

                  14:00    10 km Birkebeiner skistadion

 Lørdag:    10.00    Kombisprint (klasse menn og kvinner) Birkebeiner skistadion

                   14:00    Prøveomgang HS 98

    

Søndag:    09:00     Prøveomgang HS 98 (klasse Kvinner, M NCA og M NCB)

     10:15    1 omgang HS 98

      13:00    5 KM Kvinner og M NC B   Birkebeiner skistadion 

      13:35    10 M NC A  Birkebeiner skistadion


0 Kommentar

Her er løypa til Olympiaparkløpet 2020

Postet av Litrim den 4. Sep 2020

Her er løypebeskrivelsen: ca 9,220 km terrengløp- 208 høydemeter skal passeres opp til høyeste punkt. Start på toppen av Kleivbakken ovenfor Haakonshall.   Variert trase, først lysløypa sørover hvor den krysser Mesnaelva og deretter Åveita, fortsetter så gjennom Nybu hvor du krysser Nybuveien og Furubakken. Her må en passe på kryssende biltrafikk. Etter 1,5 km tar løypa opp nedfartsløypa og her er det 2 km sterk stigning. Etter drøyt 5 km passeres Kanalen over den gamle skibrua og vei og lysløype følges til Birkebeineren Skistadion. Deretter følger skiløypa ned langs Gamle Nordsetervei ned motl Lysgårdsjordet og deretter sørover til mål på slettta i Lysgaardsbakken. Nedoverbakken er ca 1,5 km lang, men ganske god å løpe.

Husk at det ikke er drikkestasjon underveis eller i mål og ingen transport av klær.

Segment i Strava: Olympiaparkløpet 2020

Laget av Leif Røe!


Starten

Start på toppen av Kleivbakken ovenfor Haakonshall ca 500 m ovenfor fjorårets start. Bente Hamnes og Leif Røe klar til start ved krakken 3 meter nord for søppelkassen.


Løypa passerer  Mesnaelva to ganger, her etter 4,3 km for siste gang med en kanskje litt utfordrende klopp! Forbiløping her anbefales ikke.

Slak sti etter passering av Mesnaelva opp mot kanalen.

Etter 6,3 km kommer du til skistadion og Skiskytterarenaen.
< Leif Røe og Bente Hamnes passerer her grinda på vei ned mot skistadion.

Etter at Skiskytterarenaen er passert, følges Gamle Nordsetervei nedover langs Ersgårdshaugen mot Lysgårdsbakkene. Her er det litt steinete, før en kommer ut på veien opp til husene.

Målet er nådd! Fantastisk innsats kan innkassere et flott resultat - gratuelerer for forhånd.

Vær OBS på at det er hopprenn på dagtid 11, 12. og 13. september. Spesielt ved bodene før du løper inn i bakken kan det være litt trafikk.


0 Kommentar

Hvem blir årets trimmer i 2020? - Kom med forslag!

Postet av Litrim den 3. Sep 2020

Familien Melbø fra Vingerom ved f.v. Ole Morten, Marit og barna Halvor, Ane og Johan Melbø ble årets trimmere i 2019 -  Hvem får prisen i år?

Vi ønsker oss forslag fra deg med en kort begrunnelse for nettopp han eller hun skal få prisen. 

Send ditt forslag gjennom i fanen "Kontakt oss" - direkte link her!

Prisen er innstiftet av Trofé a.s. og i juryen sitter Bjørnar Hallberg Løkken og Inger Hjorthol fra Trofé og Finn Olsen fra Litrim. 

Det er ingen bestemte kriterier utover at en må være ivrig deltaker av Sørdalskarusellen! En deltaker kan ikke få tittelen Årets Trimmer mer enn en gang.

Årets trimmer har blitt delt ut tre ganger:  

2019Familien Melbø fra Vingerom ved f.v. Ole Morten, Marit og barna Halvor, Ane og Johan

- prisutdeler Morten Thorsrud
2018Juni Stavne

- prisutdeler Morten Thorsrud
2017Jan Mikael Enger

- prisutdelere Finn Olsen og Morten Thorsrud

Daglig leder for Trofé a.s. Bjørnar Hallberg Løkken og Inger Hjorhol er med i juryen som skal bestemme hvem som får prisen for 2020!

 



0 Kommentar

Levert avIdrettenOnline