Førsteutkast til terminliste for 2008

Postet av Litrim den 12. Des 2007

Standpromenaden innleder 2008 - sesongen 23. april i følge førsteutkast til terminlisten. Endringen er gjort for å gå klar av Holmenkollstafetten.

Vi tar gjerne mot kommentarer til oppsettet for terminlisten er ikke 100% fastlagt ennå og arrangørene har ikke blitt kontaktet ennå.

TRIMKALENDER2008

Løp nr

Navn Lengde

Sted

Dato

Kl

Ansvarlig lag

1S

Strandpromenaden 10km

Gamle Skibladnerbrygga

23.4

19.00

Litrim

2S

Kringsjåløpet 3km

Kringsjå Skole

07.5

19.00

Politiet

1F

Familietrimmen 1

Maihaugen

19.5

18.30

Posten

3S

Maihaugenløpet 2,3km

Maihaugen

21.5

19.00

LS BIL

2F

Familietrimmen 2

Maihaugen

26.5

18.30

Tele BiL

3F

Familietrimmen 3

Maihaugen

02.6

18.30

Ernst &Young

4S

Vingarsprinten 3km

Vingar Skole

04.6

19.00

Vingar-gjengen

4F

Familietrimmen 4

Maihaugen

09.6

18.30

Habil

5S

Hovemoenløpet 4km

Hovemoen

11.6

19.00

Habil

5F

Familietrimmen 5

Maihaugen

16.6

18.30

LS BIL

6S

Kanthaugenløpet 6km

Birkebeiner Skistadion

18.6

19.00

Posten

6F

Familietrimmen 6

Maihaugen

18.8

18.30

Posten

7S

Flømyrløpet 6 km

Skurvbrua, Nordseterv.

20.8

19.00

DnB NOR

7F

Familietrimmen 7

Maihaugen

25.8

18.30

Tele BIL

8S

VegmusVeg Vegmuseumsløpet 3,5km

Vegmuseet, Hunderfossen

27.8

19.00

Litrim /Vegknt BIL

8F

Familietrimmen 8

Maihaugen

01.9

18.30

Ernst Young

9S

Olympiaparkløpet 10km

Haakonshall,øvre side

03.9

18.30

Litrim/Eidsiva BIL

9F

Familietrimmen 9

Maihaugen

08.9

18.30

Habil

10S

Elva-løpet 3km

Haakonshall, øvre side

10.9

18.30

Tele BIL

10F

Familiet1rimmen 10

Maihaugen

15.9

18.30

LS BIL

S: Sørdalskarusellen

F: Familietrimmen

Birkebeinerrittet arrangeres 30.august

Birkebeinerløpet arrangeres 20.september



Premiedryss på Litrims premieutdeling

Postet av Litrim den 1. Nov 2007

Jeg har vunnet jublet Isak Skari Berger og ble belønnet med en Ildtopp fra Oasen Hageland.  Han var en av mange som fikk med en uttrekningspremie på Litrims premieutdeling på tirsdag. Etten en meget vellykket sesong kunne Litrim dele ut deltakerpremier, klassevinnerpremier i Sørdalskarusellen og til de beste i Familietrimmen.

Her er klassevinnerne i Sørdalskarusellen samlet. Bak f.v. Richard Høgås (M3), Arne Krogsveen (M1 med 6 totalseire), Oddrun Hovsengen (K5), Knut Haugen (M7). Foran f.v. Eivind Nybakken (M5), Agnar Skutbergsveen (M6) og Tor Håkon Viken (M4).  De mottok hvert sitt krus med bilde av seg selv på og noen av dem har snart et lite service.

Størst premie fikk Ommund Braadland som vant the double i null-løp.  Vandrepokalen i Null-løpcupen ble overlevert av fjorårsvinner Gunnlaug Hov og nå skal Ommund ha pokalen på hylla i ett år.  The double betyr at han også vant sammenlagt, men her måtte han dele førsteplassen med Andreas Lillemoen.  Øvrige premievinnere i Familietrimmen ble Steinar Husabø (nr 4), Gunnar Henriksen (nr 3) og Jørn Breili som ble nummer 5.

Som vanlig ble det delt ut mange uttrekningspremier.  Henny Trøften organiserer og Thea Løkken trekker ut neste lodd som har vunnet, mens mamma Eivor overvåker det hele.

Uttrekningspremiene er gitt av Sport og Fritid, DnB NOR, Radisson SAS, Oasen Hageland, Norsk flid Husfliden, Eidsiva Energi og Olympiaparken.

Helge Engh vant kanskje den jeveste premien som var et opphold for to på et Radisson Hotell i Norge.

Her er styret i Litrim samlet rundt bordet med deltakerpremiene som i år var tretallerkner.  Mari Taraldsrud (t.v.) har gått ut av Litrimsstyret i sommer og ble behørig takket for lang innsats og god innsats. Hun var leder for Litrim fra høsten 1992 til ca 1998 og har vært med i styret fra høsten 1990.  Ellers rundt bordet er Jørn Breili, Janne Støpseth (ny i Litrimstyret), Andreas Lillemoen, Edgar Hansen og Henny Trøften.  Sistemann i Litrimstyret tok bildet og skrev denne artikkelen.

Powerpointpresentasjonen av sesongen 2007 finner du her!

Litrim takker for i år og ønsker velkommen tilbake i april.



Litrims premieutdeling på tirsdag

Postet av Litrim den 28. Okt 2007

Litrim ønsker velkommen til året premieutdeling på Busmoen bostiftelse tirsdag 30. oktober. Det skal  deles ut premier for Sørdalskarusellen og Familietrimmen og noe å bite i blir det også.  I denne artikkelen gir vi et lite tilbakeblikk med litt statistikk fra årets sesong.  Bildet er fra premieutdelingen i fjor hvor Gunnlaug Hov fikk vandrepokalen som vinner av Null-løpcupen. 

Litrim har hatt en veldig positiv sesong.  Sørdalskarusellen har vært veldig postiv og vi må helt til forrige århundre for å finne bedre deltakelse.

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

Kringsjåløpet

52

45

36

45

52

45

60

73

Strandpromenaden

56

42

29

40

35

51

54

47

Maihaugenløpet

73

61

44

56

45

51

66

78

Vingarsprinten

53

55

44

49

49

56

49

63

Hovemoenløpet

62

44

38

43

48

47

54

69

Kanthaugenløpet

77

45

36

44

49

44

40

71

Flømyrløpet

22

47

48

47

47

40

44

62

Vegmuseumsløpet

68

36

40

52

51

59

50

65

Olympiaparkløpet

41

26

46

47

54

60

66

Elvaløpet

50

28

29

37

31

38

42

73

513

444

370

459

454

485

519

667

10

10

Gjennomsnitt

57

44

37

46

45

49

52

67

 

Familietrimmen

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

Antall starter

544

372

266

355

224

323

361

301

Antall som fullførte

54

36

29

39

26

28

33

32

 Null-løpene hadde en liten nedgang i år som vi håper er av midlertidig karakter.

 

Maihaugenløpet som i år ble arrangert for 25. gang i år samlet flest deltaker. LS BIL har stått som arrangør fra starten i 1983. 

 
Det er viktig med god startposisjon i Hovemoenløpet - etter bare snaut 100 meter går veien over i sti og der er det trangt. Også Hovemoenløpet ble arrangert for 25. gang i år og det er Habil som har vært arrangør helt fra starten.

Gunnar Henriksen har deltatt flest ganger i årets sesong - han står oppført med 20 starter.  Bildet er hentet fra det 4. null-løpet 11. juni da han oppnådde 0 som resultat det sammen som Eivor Løkken gjorde. På bildet jubler de over resultatet mens Eivors sønn Even lurer på hva dette er for noe. 

 

 Her er de som klarte null i familietrimmen i år.

Ommund Braadland

6

14.05.07

18.06.07

Gunnar Henriksen

8

11.06.07

Eivor Løkken

2

11.06.07

Andreas Lillemoen

12

10.09.07

17.09.07

Steinar Husabø

9

10.09.07

Knut Haugen

5

20.08.07

Vinnere som får premie:

Familietrimmen

1

Ommund Braadland

1

Andreas Lillemoen

3

Gunnar Henriksen

4

Steinar Husabø

5

Jørn Breili

 

Sørdalskarusellen

K3

Anne-Berit Vangen

K4

Kari-Anne Fredriksen

K5

Oddrun Hovsengen

M0

Robert Granseth

M1

Arne Krogsveen

M2

Jørn Tore Lunaas

M3

Richard Høgsås

M4

Tor Håkon Viken

M5

Eivind Nybakken

M6

Agnar Skutbergsveen

M7

Knut Haugen

Resultatliste for 2007

 

En viktig del av premieutdelingen er loddtrekning av gavepremier fra følgende bedrifter:

- Sport og fritid
- DnBNOR
- Eidsiva Energi
- Husfliden
- Oasen Hageland - Gartner Andreassen
- Radisson SAS Hotel

Husk at du må være til stede for å være med i trekningen .

Her er listen over antall lodd sortert på fornavn.

Antall lodd

Sørdals- karusellen

Familie- trimmen

Totalt

Agnar Skutbergssveen 7 7
Anders Jøranli 7 7
Anders Reiten 7 7
Andreas Lillemoen 9 10 19
Anne-Berit Vangen 6 6
Arne Krogsveen 7 7
Arne Stonor 7 7 14
Arvid Berntsen 9 9
Asbjørn Lie 8 8
Bernt Tennstrand 8 8
Bjørn Ola Foss 7 7
Bjørn Ola Sætha 7 7
Bjørn Robstad 6 6
Bård Kalvåg 7 7
Egil Solheim 4 6 10
Einar Haugen 8 8
Eirik Torgersrud 6 6
Eivind Nybakken 9 9
Eivor Løkken 6 6
Eva Nyland 8 8
Even Karlsen 8 8
Finn Olsen 6 9 15
Geir Jensen 6 6
Geir Olsen 7 7
Geir Strandbakke 6 6
Gudrun Hessen 7 7
Gunnar Henriksen 10 10 20
Gunnlaug Hov 8 8
Guro Skari Berger 7 7
Hanne Monica Storhagen 9 7 16
Hans Ivar Hattestad 10 10
Hans Nyland 8 8
Hege Skari 5 7 12
Helge Engh 10 10
Helge Grandalen 10 10
Ingebjørg Talber Bergum 8 8
Isak Skari Berger 6 6
Jon Evensen 9 9
Jon Krogsveen 7 7
Jostein Karlsen 8 8
Jørn Breili 6 6 12
Jørn Gunnar Kleven 6 6
Jørn Tore Lunaas 7 7
Kari-Anne Fredriksen 8 8
Karoline Hovsengen 6 6
Knut Haugen 7 10 17
Kristen Kankerud 6 6
Kristian Kjonerud 6 6
Kristin Stonor 3 7 10
Lars Aspebakken 6 7 13
Leiv Roar Østerhagen 7 7
Marita Jacobsen 6 8 14
Mikal Bjørnaa 7 7
Miriam Delphin Gulbrandsen 6 6
Odd Eilif Aspebakken 6 6 12
Oddrun Hovsengen 8 7 15
Ola Kjonerud 6 6
Ommund Braadland 7 9 16
Per Ole Nygaard 8 8
Per Strandhaug 10 10
Petter Hattestad 6 6
Pål Hjorthol 6 6
Richard Høgås 6 6
Robert Granseth 7 7
Steinar Husabø 1 10 11
Syver Storhagen 7 7
Tor Håkon Viken 10 10
Tormod Kleppa 6 6
Ulf Holdberg 10 10
Vidar Åsly 7 7
Øystein Roland 8 8
Ådne Storhagen 7 7
Åge Ludvigsen 7 7



Delt sammenlagtseier i Familietrimmen

Postet av Litrim den 17. Sep 2007

Null-løpcupvinner Ommund Braadland og Andreas Lillemoen delte sammenlagtseieren i årets Familitrim med Gunnar Henriksen på tredjeplass sekundet bak. Det ble en spennende avslutning på null-løpene på Maihaugen.
Bildet: f.v. Gunnar, Ommund og Andreas

Før kveldens null-løp ledet Gunnar Henriksen med 14 sekunder og hvor dårligste tellende resultat var 4 sekunder. Gunnar var først ute og klarte 4 sekunder i differanse og forbedret seg derfor ikke sammenlagt. 

Andreas Lillemoen var neste mann ut. Han lå på 4. plass med 20 sekunder og 7 sekunder som dårligst tellende resultat.  Andreas hadde nok dagen og følelsen, for akkurat foran målpassering drøyde han litt, akkurat nok til å få null som resultat. Sammenlagt  forbedret han seg derfor med 7 sekunder og sluttet 1 sekund foran Gunnar.

Ommund var siste mann ut av de tre - han lå på andre plass med 18 sekunder i differanse og hadde 10 sekunder som dårligste tellende resultat.  Ommund har vært veldig stabil og mange holdt nok han som favoritt. I dag ble det 5 sekunder i differanse og en forbedring av sammenlagtresultatet med 5 og sluttet han på 13 sekunder totalt dvs det samme som Andreas. Ommund har dermed vunnet både null-løpcupen og vunnet Familietrimmen sammenlagt sammen med Andreas.

Det er 3. gang vi får delt førsteplass sammenlagt - I 1984 delte Egil Hovsengen og Kai Nilsen førsteplassen, mens Hans Nyland og Sigrid Skogsrud delte sammenlagtseieren i 1996.

Andreas Lillemoen hadde en flott avslutning på årets Familietrim - med Birkebeinerløpet i bena prikket han inn sin 2. null på like mange null-løp og sin 12. null totalt og ble altså sammenlagtvinner - Andreas vant Familietrimmen også i 2005. 

Familien Karlsen med Jostein, Even, Robert og Guro får representere alle deltakerne i årets siste null-løp. Vi ser også luggen til Lars Bjørnsgaard. 

LS-BIL var kveldens arrangør og som vanlig sesongens siste null-løp var det kaffe, saft og skoleboller til alle som var med.  Lars Aspebakken og Isak Skari Berger ble trukket ut og vant hver sin sekk fra DnB NOR

I alt fullførte 32 årets Familietrim, en mindre enn i fjor. 30. oktober blir det premieutdeling på Bussmoen Bostiftelse.

Resultater 10. null-løp i Familietrimmen

Arrangør: LS BIL, Dato: 17.09.07

1.runde

2.runde

Diff

1.

Andreas Lillemoen

08:14

08:14

0

!!!

2.

Gudrun Hessen

08:26

08:25

1

3.

Jostein Karlsen

05:35

05:33

2

Syver Storhagen

11:40

11:38

2

5.

Finn Olsen

07:55

07:52

3

Jørn Breili

05:34

05:37

3

7.

Guro Skari Berger

05:50

05:46

4

Arne Stonor

07:53

07:57

4

Gunnar Henriksen

07:51

07:55

4

Karoline Hovsengen

11:34

11:38

4

Steinar Husabø

08:40

08:36

4

12.

Ommund Braadland

11:04

11:09

5

13.

Lars Bjørnsgaard

05:43

05:50

7

14.

Hege Skari

06:33

06:25

8

Gunnlaug Hov

08:51

08:43

8

16.

Lars Aspebakken

09:32

09:41

9

17.

Marita Jacobsen

08:36

08:26

10

18.

Helge Grandalen

09:29

09:18

11

Robert Andreas Karlsen

06:14

06:25

11

Helge Engh

09:21

09:10

11

21.

Knut Haugen

09:04

08:52

12

22.

Isak Skari Berger

06:18

06:31

13

23.

Eirik Torgersrud

12:03

11:46

17

24.

Even Karlsen

05:35

06:02

27

Guro Karlsen

05:44

06:11

27

26.

Hanne Monica Storhagen

10:29

09:23

01:06

27.

Ådne Storhagen

10:36

09:25

01:11

S A M M E N L A G T

Familietrimmen 2007

14.mai

21.mai

04.jun

11.jun

18.jun

20.aug

27.aug

03.sep

10.sep

17.sep

Sum

Tid

Tid

Tid

Tid

Tid

Tid

Tid

Tid

Tid

Tid

Deltatt 6 ganger eller mer:

1

*

Andreas Lillemoen

13

11

4

12

1

3

7

9

5

0

0

*

Ommund Braadland

13

0

12

18

0

10

1

4

3

5

3

*

Gunnar Henriksen

14

10

2

6

0

1

4

15

4

3

4

4

*

Steinar Husabø

18

3

2

5

5

10

4

5

19

0

4

5

*

Jørn Breili

22

2

5

3

6

3

3

6

*

Helge Grandalen

27

5

31

2

21

10

6

5

4

5

11

7

*

Knut Haugen

28

3

4

18

21

9

0

5

8

8

12

*

Helge Engh

28

10

10

13

10

1

6

5

4

2

11

*

Gudrun Hessen

28

13

2

4

5

23

3

1

10

*

Finn Olsen

30

8

10

5

8

1

12

16

5

3

11

*

Hans Nyland

34

8

4

7

13

16

1

10

4

12

*

Lars Aspebakken

35

10

6

1

3

6

17

9

*

Eva Nyland

35

6

13

29

4

2

3

11

9

*

Kristin Stonor

35

11

5

4

5

6

29

4

15

*

Arne Stonor

40

2

7

12

13

17

2

4

16

*

Marita Jacobsen

42

21

3

23

9

12

4

4

10

17

*

Hege Skari

50

2

12

11

19

14

3

8

18

*

Ingebjørg Talber Bergum

53

5

14

32

15

22

1

10

8

19

*

Odd Eilif Aspebakken

54

1

20

5

10

9

9

20

*

Jostein Karlsen

57

7

25

14

35

14

7

13

2

21

*

Gunnlaug Hov

61

3

20

5

4

21

21

24

8

22

*

Oddrun Hovsengen

62

33

17

14

17

3

8

3

23

*

Guro Skari Berger

63

11

6

21

5

30

16

4

24

*

Isak Skari Berger

76

9

14

23

9

8

13

25

*

Eivor Løkken

86

14

24

0

17

21

10

26

*

Hanne Monica Storhagen

119

5

35

11

51

13

4

66

27

*

Ådne Storhagen

141

5

36

9

6

63

22

71

28

*

Even Karlsen

157

2

24

29

132

49

43

32

27

29

*

Eirik Torgersrud

162

36

41

29

23

16

17

30

*

Karoline Hovsengen

167

73

18

4

63

5

4

31

*

Syver Storhagen

199

30

77

72

74

5

16

2

32

*

Egil Solheim

464

68

26

36

13

201

120

Deltatt 5 ganger:

33

Erik Smidesang

37

6

22

2

6

1

34

Guro Karlsen

89

6

21

11

24

27

Deltatt 4 ganger:

35

Grethe Lindstad

33

10

3

10

10

Reidun Karlsen

33

10

1

10

12

37

Robert Andreas Karlsen

63

8

7

37

11

Deltatt 2 ganger:

38

Lars Bjørnsgaard

16

9

7

39

Siv Magny Evensplass

41

20

21

40

Kari Hegge

43

25

18

41

Torje Strand Bjørnaa

46

6

40

42

Birk Strand Bjørnaa

61

10

51

Andre Solbakken

61

45

16

44

Eirik Stonor

70

44

26

45

Ylva Solbakken

253

38

215

Deltatt 1 gang:

46

Kari Strand Båtnes

1

1

Tor Fredriksen

1

1

48

Inga Strand Båtnes

3

3

Berit Høyvik

3

3

50

Agathe Strand Båtnes

4

4

51

Marius K”hler-Olsen

7

7

Oda Hovsengen

7

7

53

Mikal Bjørnaa

10

10

54

Anna Fredriksen

17

17

55

Silje Bergheim Dahl

19

19

56

Anne Marie Pettersen

20

20

Hanne Øvringmo

20

20

58

Sølvi Waastad

22

22

Marit Øvringmo

22

22

60

Anne Berit Uren Tokle

50

50

61

Brage Brenden

51

51

62

Børre Storhagen

76

76

* = har fullført karusellen.

Antall fullførte: 32

 



Ommund Braadland cupmester!

Postet av Litrim den 10. Sep 2007

Det ble både semifinale og finale i null-løpcupen. Ommund Braadland trakk det lengste strået i en jevn og spennende finale mot Hans Nyland.  Ommund var tydelig fornøyd med seieren og neste mandag avgjøres sammenlagtseieren hvor han ligger veldig godt an.

 

Hans Nyland (t.v) annonserte at han ikke fikk med seg finalen neste mandag fordi han hadde bestilt seg reise til Ukraina. Da det var klart at Hans gikk videre til finalen, ble den andre finalisten Ommund Braadland og Hans enige om å løpe finalen allerede i kveld.   Dermed ble det både semifinale og finale i kveld.  Det ble veldig spennende særlig for oss som fulgte med på klokken. Ommund fikk 3 sekunder i differanse (7.03 - 7.06) mens Hans fikk 5 (9.07 - 9.12).  Jevnere kan det ikke bli.

Her har starten gått for semifinalist Helge Grandalen. Han ble slått av Ommund Braadland med 2 fattige sekunder.  Eivor Løkken som her er klar til å starte, fikk 10 sekunder i dag og Gunnlaug Hov som vant cupen i fjor fikk 24 sekunder i differanse.  Alfhild Stokkereit fra arrangørklubben Habil styrer klokka.

Familien Hovsengen er på vei til passering sammen tett fulgt av Egil Solheim. Vi ser fra venstre Karoline, Egil, Oda, Syver Storhagen og Ådne Storhagen.

   Kristin Stonor ble konfirmert i går, men stilte på startstreken i dag likevel. Litrim gratulerer så mye.

Det ble to nuller i kveld - Steinar Husabø for 9. gang og Andreas Lillemoen for 11. gang. 

Neste mandag avsluttes årets familietrim - da avgjøres hvem som vinner sammenlagt.  Gunnar Henriksen leder, men Ommund Braadland har gode muligheter til å gå forbi.


RESULTATER 9. Null-løp i Familietrimmen

Arrangør: HABIL, Dato: 10.09.07

1.runde

2.runde

Diff

1.

Andreas Lillemoen

07:38

07:38

0

!!!

Steinar Husabø

08:54

08:54

0

!!!

3.

Helge Engh

09:26

09:28

2

Arne Stonor

07:29

07:31

2

5.

Hege Skari

05:58

06:01

3

Ommund Braadland

11:13

11:10

3

Gunnar Henriksen

07:55

07:58

3

Oddrun Hovsengen

07:54

07:57

3

Jørn Breili

06:29

06:26

3

10.

Hanne Monica Storhagen

07:54

07:58

4

Kristin Stonor

05:34

05:38

4

Hans Nyland

09:40

09:36

4

Marita Jacobsen

08:43

08:39

4

14.

Helge Grandalen

09:30

09:25

5

Karoline Hovsengen

09:34

09:39

5

16.

Oda Hovsengen

09:32

09:39

7

17.

Isak Skari Berger

05:21

05:29

8

Ingebjørg Talber Bergum

11:40

11:48

8

Knut Haugen

08:53

09:01

8

20.

Eva Nyland

11:38

11:47

9

Odd Eilif Aspebakken

05:38

05:47

9

22.

Eivor Løkken

07:28

07:38

10

23.

Guro Skari Berger

05:36

05:52

16

Syver Storhagen

09:35

09:51

16

Eirik Torgersrud

08:18

08:34

16

26.

Lars Aspebakken

09:44

09:27

17

27.

Ådne Storhagen

09:39

09:17

22

28.

Gunnlaug Hov

11:25

11:49

24

29.

Eirik Stonor

05:21

05:47

26

30.

Egil Solheim

15:17

17:17

02:00

 

Semifinale i null-løpcupen

Resultat

Videre

1

Hans Nyland

-

Lars Aspebakken

4 - 17

Hans Nyland

2

Ommund Braadland

-

Helge Grandalen

3 - 5

Ommund Braadland

Finale i null-løpcupen

Cupmester

Hans Nyland

Ommund Braadland

5 - 3

Ommund Braadland

 

Sammenlagt etter 9 null-løp i

Familietrimmen 2007

14.mai

21.mai

04.jun

11.jun

18.jun

20.aug

27.aug

03.sep

10.sep

Deltatt 6 ganger eller mer:

1

*

Gunnar Henriksen

14

10

2

6

0

1

4

15

4

3

2

*

Ommund Braadland

18

0

12

18

0

10

1

4

3

3

*

Steinar Husabø

19

3

2

5

5

10

4

5

19

0

4

*

Andreas Lillemoen

20

11

4

12

1

3

7

9

5

0

5

*

Helge Grandalen

27

5

31

2

21

10

6

5

4

5

6

*

Knut Haugen

28

3

4

18

21

9

0

5

8

8

*

Helge Engh

28

10

10

13

10

1

6

5

4

2

8

*

Hans Nyland

34

8

4

7

13

16

1

10

4

9

*

Eva Nyland

35

6

13

29

4

2

3

11

9

*

Kristin Stonor

35

11

5

4

5

6

29

4

11

*

Finn Olsen

37

8

10

5

8

1

12

16

5

12

*

Lars Aspebakken

43

10

6

1

3

6

17

13

*

Gudrun Hessen

50

13

2

4

5

23

3

14

*

Marita Jacobsen

53

21

3

23

9

12

4

4

*

Ingebjørg Talber Bergum

53

5

14

32

15

22

1

10

8

*

Arne Stonor

53

2

7

12

13

17

2

17

*

Odd Eilif Aspebakken

54

1

20

5

10

9

9

18

*

Hege Skari

61

2

12

11

19

14

3

19

*

Oddrun Hovsengen

62

33

17

14

17

3

8

3

20

*

Gunnlaug Hov

74

3

20

5

4

21

21

24

21

*

Jostein Karlsen

80

7

25

14

35

14

7

13

22

*

Eivor Løkken

86

14

24

0

17

21

10

23

*

Guro Skari Berger

89

11

6

21

5

30

16

24

*

Hanne Monica Storhagen

119

5

35

11

51

13

4

25

*

Ådne Storhagen

141

5

36

9

6

63

22

26

*

Even Karlsen

179

2

24

29

132

49

43

32

27

*

Syver Storhagen

274

30

77

72

74

5

16

28

*

Egil Solheim

464

68

26

36

13

201

120

Deltatt 5 ganger:

29

Jørn Breili

19

2

5

3

6

3

30

Erik Smidesang

37

6

22

2

6

1

31

Isak Skari Berger

63

9

14

23

9

8

32

Eirik Torgersrud

145

36

41

29

23

16

33

Karoline Hovsengen

163

73

18

4

63

5

Deltatt 4 ganger:

34

Grethe Lindstad

33

10

3

10

10

Reidun Karlsen

33

10

1

10

12

36

Guro Karlsen

62

6

21

11

24

Deltatt 3 ganger:

37

Robert Andreas Karlsen

52

8

7

37

Deltatt 2 ganger:

38

Siv Magny Evensplass

41

20

21

39

Kari Hegge

43

25

18

40

Torje Strand Bjørnaa

46

6

40

41

Birk Strand Bjørnaa

61

10

51

Andre Solbakken

61

45

16

43

Eirik Stonor

70

44

26

44

Ylva Solbakken

253

38

215

Deltatt 1 gang:

45

Kari Strand Båtnes

1

1

Tor Fredriksen

1

1

47

Inga Strand Båtnes

3

3

Berit Høyvik

3

3

49

Agathe Strand Båtnes

4

4

50

Marius K”hler-Olsen

7

7

Oda Hovsengen

7

7

52

Lars Bjørnsgaard

9

9

53

Mikal Bjørnaa

10

10

54

Anna Fredriksen

17

17

55

Silje Bergheim Dahl

19

19

56

Anne Marie Pettersen

20

20

Hanne Øvringmo

20

20

58

Sølvi Waastad

22

22

Marit Øvringmo

22

22

60

Anne Berit Uren Tokle

50

50

61

Brage Brenden

51

51

62

Børre Storhagen

76

76

* = har fullført karusellen.

Antall fullførte: 28

 



Sørdalskarusellen 2007 sammenlagt

Postet av Litrim den 5. Sep 2007

53 deltakere fullførte minst 6 av i alt 10 løp i året Sørdalenkarusell.   Disse vil få sine deltakerpremier på Litrims premieutdeling 30. oktober 2007 på Bussmoen bostiftelse. Her er alle resultatene.

 

Sammenlagt

Sørdalskarusellen 2007

25.04.2007

09.05.2007

23.05.2007

06.06.2007

13.06.2007

20.06.2007

15.08.2007

22.08.2007

29.08.2007

05.09.2007

M0 Menn - 15 år

1

*

Robert Granseth

298

48:16 (1)

8:35 (1)

14:01 (2)

25:05 (2)

13:57 (1)

11:16 (2)

46:09 (1)

2

*

Kristian Kjonerud

290

10:27 (2)

18:05 (1)

24:04 (3)

26:40 (3)

14:25 (4)

12:19 (3)

3

Truls Engen Korseth

247

9:49 (1)

48:17 (2)

8:46 (2)

13:59 (1)

46:41 (2)

4

*

Petter Hattestad

238

9:41 (3)

15:54 (3)

18:52 (3)

25:04 (4)

Uten tid

12:45 (4)

5

Henrik Kjærnsli

190

11:17 (3)

23:08 (2)

27:24 (4)

15:22 (5)

6

Simen Smidesang

189

55:10 (3)

10:49 (4)

16:20 (4)

21:54 (4)

7

Kristoffer Nordlunde

98

24:19 (1)

14:00 (3)

8

Amund Holtklimpen

95

18:05 (2)

27:45 (5)

9

Erling Bjørnson

94

13:37 (5)

55:19 (3)

10

Dag Lofthus

50

21:45 (1)

Sindre Bjørnbekk

50

11:15 (1)

12

Oliver Furuli

49

13:59 (2)

13

Eirik Stonor

47

13:55 (4)

Gustav Follerås

47

55:23 (4)

15

Marius Kaltrud

46

13:07 (5)

Ole Jørgen Haugen

46

22:19 (5)

Henrik Dukefoss

46

27:55 (5)

18

Lars Hammer Nustad

45

33:05 (6)

M1 Menn 16 - 35 år aktive

1

*

Arne Krogsveen

300

8:29 (1)

7:33 (1)

11:29 (1)

14:16 (1)

19:08 (1)

20:55 (2)

10:12 (1)

2

*

Bjørn Robstad

293

11:43 (2)

14:21 (2)

19:36 (3)

20:30 (1)

12:19 (3)

38:05 (2)

3

Thomas Øyberg

246

35:42 (1)

7:35 (2)

14:25 (3)

19:14 (2)

37:43 (1)

4

Hans Prøsch

142

15:08 (5)

21:19 (3)

39:11 (3)

5

Syver Berg-Domås

96

8:41 (2)

7:47 (4)

6

Erik Dimmen Konv Sæle

94

14:42 (4)

19:50 (4)

7

Erik Dimmen Søle

50

12:04 (1)

8

Michael Eriksson

49

12:12 (2)

Fredrik Stenen

49

10:20 (2)

10

Espen Harald Bjerke

48

7:36 (3)

11

Karl Fredrik Gulbrantsen

47

55:24 (4)

M2 Menn 16 - 29 år

1

*

Jørn Tore Lunaas

295

9:05 (1)

41:55 (1)

17:03 (4)

21:09 (1)

13:10 (1)

10:59 (3)

47:52 (4)

2

Audun Sektnan

148

22:58 (1)

13:37 (2)

10:43 (2)

3

Kai Rune Haugerø

100

10:31 (1)

39:17 (1)

4

Knut Roland

99

14:09 (1)

25:47 (2)

5

Jonas Evensen

97

9:32 (3)

8:26 (2)

Vegard Storvik

97

9:17 (2)

8:42 (3)

Oddvin Halvorsen Offigstad

97

15:34 (3)

39:30 (2)

8

Lars Krogsveen

50

7:34 (1)

Morten Eide Pedersen

50

15:04 (1)

10

Bård Erland Amrud

49

14:14 (2)

Henning Offigstad

49

15:32 (2)

12

Simen Kjellgren

48

14:25 (3)

Eivind Opsal

48

40:08 (3)

14

Harald Follerås

47

9:33 (4)

Inge Olesen

47

12:14 (4)

M3 Menn 30 - 39 år

1

*

Richard Høgås

296

9:09 (3)

8:25 (2)

23:27 (2)

13:10 (1)

11:01 (1)

40:34 (1)

2

*

Jørn Gunnar Kleven

295

39:46 (3)

12:59 (1)

16:11 (1)

21:11 (2)

11:17 (2)

42:37 (2)

3

*

Anders Jøranli

282

9:40 (5)

42:23 (5)

8:38 (4)

13:27 (3)

22:03 (5)

24:15 (3)

11:38 (4)

4

*

Tormod Kleppa

278

18:13 (4)

24:06 (7)

26:38 (7)

15:03 (2)

12:14 (5)

47:57 (3)

5

*

Bernt Tennstrand

277

10:13 (9)

45:21 (6)

9:29 (6)

17:49 (3)

23:14 (6)

15:05 (3)

12:54 (6)

49:26 (5)

6

Børre Storhagen

222

9:43 (7)

14:54 (4)

18:53 (5)

28:46 (9)

13:32 (8)

7

*

Kristen Kankerud

194

8:31 (3)

16:24 (2)

21:13 (4)

23:10 (1)

Uten tid

Uten tid

8

Geir Evensen

183

9:50 (7)

9:05 (5)

25:41 (5)

48:04 (4)

9

Morten S. Andersen

171

10:01 (8)

27:08 (8)

30:45 (10)

13:26 (7)

10

Øyvind Viken

149

8:56 (2)

8:07 (1)

20:52 (1)

11

Lars E Stinterud

97

13:12 (2)

21:13 (3)

12

Erik Medby

95

24:21 (4)

11:18 (3)

13

Ståle Størdal

88

9:42 (6)

26:58 (8)

14

Lars Erik Engen

86

52:59 (7)

10:48 (9)

15

Frode Stiansen

50

8:39 (1)

Rune Kvikstad

50

35:53 (1)

17

Geir Østby

49

36:24 (2)

18

Espen Eide

47

9:23 (4)

Magnus Gutsveen

47

42:00 (4)

20

Jo Inge Bræin

45

26:12 (6)

Nils Kristian Blakli

45

50:47 (6)

22

Alexander Nordby

43

10:10 (8)

M4 Menn 40 - 49 år

1

*

Tor Håkon Viken

299

8:36 (2)

35:55 (2)

7:53 (3)

11:34 (1)

14:40 (2)

19:23 (3)

21:19 (1)

12:02 (1)

10:15 (1)

38:00 (1)

2

*

Jon Evensen

298

8:31 (1)

7:42 (1)

11:56 (2)

14:30 (1)

19:19 (1)

21:20 (2)

12:29 (2)

10:16 (2)

38:38 (2)

3

*

Asbjørn Lie

290

8:52 (3)

7:51 (2)

12:12 (3)

14:43 (3)

19:23 (2)

12:55 (3)

10:28 (3)

39:48 (3)

4

*

Per Strandhaug

284

8:57 (4)

38:36 (3)

8:14 (5)

12:20 (4)

15:18 (4)

20:11 (4)

23:08 (3)

12:58 (4)

11:33 (7)

40:09 (5)

5

*

Geir Strandbakke

274

9:11 (5)

38:53 (4)

8:20 (6)

12:35 (5)

20:53 (5)

41:20 (7)

6

*

Bjørn Ola Sætha

273

9:21 (6)

8:24 (7)

13:01 (6)

16:06 (5)

21:25 (6)

13:25 (6)

11:09 (4)

7

*

Vidar Åsly

266

9:49 (9)

40:22 (5)

8:41 (9)

13:14 (7)

21:43 (7)

13:39 (7)

11:15 (5)

8

*

Hans Ivar Hattestad

256

10:11 (12)

42:56 (11)

8:58 (14)

13:34 (10)

16:48 (9)

22:05 (8)

24:24 (6)

13:48 (9)

11:44 (10)

43:41 (8)

9

*

Odd Eilif Aspebakken

246

8:45 (10)

13:22 (8)

22:08 (9)

13:55 (11)

11:47 (12)

43:51 (10)

10

*

Ulf Holdberg

239

10:25 (14)

43:39 (13)

9:09 (16)

13:56 (11)

17:19 (12)

22:28 (10)

25:11 (10)

14:05 (13)

11:44 (11)

45:52 (13)

11

*

Ola Kjonerud

236

10:28 (15)

9:02 (15)

17:17 (11)

22:45 (11)

24:33 (8)

13:51 (10)

12

*

Mikal Bjørnaa

227

9:35 (18)

14:33 (13)

18:01 (13)

23:41 (15)

25:37 (12)

14:07 (15)

44:54 (11)

13

*

Arvid Berntsen

224

10:20 (13)

43:50 (14)

9:32 (17)

14:06 (12)

18:06 (14)

23:33 (14)

15:01 (18)

12:58 (16)

49:40 (15)

14

Ingar Husemoen

215

41:06 (6)

24:31 (7)

13:56 (12)

11:32 (6)

43:51 (9)

15

Åge Walter Inderdal

204

8:49 (11)

13:30 (9)

16:47 (8)

14:06 (14)

11:42 (9)

16

*

Geir Olsen

200

11:31 (18)

10:36 (21)

15:59 (16)

20:11 (18)

32:05 (15)

17:22 (22)

14:23 (18)

17

Arnt Steinar Olasveen

172

11:01 (17)

48:38 (16)

19:17 (17)

28:16 (13)

15:49 (20)

18

Per Martin Johansen

161

9:45 (8)

41:37 (8)

8:56 (13)

11:53 (14)

19

Roar Mikkelsen

156

41:40 (9)

17:08 (10)

14:09 (16)

11:49 (13)

20

Aadne Smidesang

139

55:11 (17)

9:42 (19)

14:58 (14)

18:36 (15)

21

Ole Asbjørn Haugen

132

11:35 (19)

10:00 (20)

15:16 (15)

24:42 (18)

22

Reinhard Kuhs

130