Flere sammenlagtresultater for Sørdalskarusellen 2015 -

Postet av Litrim den 24. Sep 2015




Her bringer vi flere sammenlagtresultater og lar Ida Børset Westad prege forsiden som vinner av klasse 16 - 29 år.

Alle foto: Jørgen Skaug

Klasse K16 - 29
1 Ida Børset Westad 295 8
2 Marita Klevmoen 289 9
3 Ragnhild Botne Meling 279 9
4 Hilde Ingeborg Øvstehage 258 8
5 Marianne Øvstehage 248 8
6 Guro GRESSETH 178 4
7 Sandra Alise Lyngstad 178 4
8 Silje Heen Kletthagen 173 4
9 Marthe Hattestad 120 3
10 Julie Aspesletten 98 2
11 Mathilde ILEBREKKE 98 2
12 Hanne Marthe Lie 98 2
13 Ida Børset Westad 97 2
14 Matilde Bang 86 2
15 Ragnhild Ildstad 86 2
16 Christine Thoresen 77 2

Ingerid Fredriksen 50 , udhildBakken Rognstad 50, Marit Østvang 50, Lene Ådlandsvik 50, Emilie FLETEN 49, KristineKruger Hagen 49, MarionNystuen Sveen 49, Thea Sophie Herberg 48, Ragnhild Ekre 47, Hege Kronberget 47, Astrid Rieber-Mohn 47, Tina Rusten 47, Vilde AASETH 46, Marthe Gruer 46, Janicke Magnus 46, VildeEgeberg Moger 46, KarolineBye Øren 46, Kristin HJELSTUEN 45, Kjersti ISAKSEN 45, AdaTherese Haugen 43, Marte Jensen 43, HugrunPala BIRNISDOTTIR 42, Kristine HolenKlæboe 42, Hege Brakstadrønningen 40, Karoline Stølen 40, Guro Karlsen 39, KristineBlekastad Sagheim 39, Camilla Jevanord 38, MayLiss Leithe 38, OdaElise Ødegård 37, Michaela Astridottir Ludvigsen 36, Katrine Falkenberg 36, Hege Rønningen 35, Ingeborg Frøyse 34, Malin Markrud 34, Antall deltaker 51


Klasse M16-29



Jørgen Kokkvoll (bildet) tok førsteplassen fo Øyvind Pedersen .

1 Jørgen Kokkvoll 285 10
2 Øyvind Pedersen 284 7
3 Simen Næss Berge 281 10
4 Martin Øvstehage 278 10
5 Even Skare Medby 266 10
6 Hans Thorvald Nygaard 243 10
7 Lars ENGSETH 239 5
8 Jørgen Korum 231 6
9 Lars Harald Berg 227 10
10 Kevin Lunde 221 10
11 Petter Hattestad 216 5
12 Kristian Holte 201 6
13 Håvard Jubskås 200 6
14 Håkon Kruse Ludvigsen 174 4
15 Rasmus Børset Westad 132 3
16 Torstein Nymoen 114 3
17 Erik Pedersen 113 3
18 Vegar Hattestad JENSEN 99 2
19 Trym HalsGurigard962
20MagnusBLEKEN942
21ErlingTOFTE932
22TorgeirFyksen923
23Ola GunnarWeihe862
24JonasHøglien853
25AleksanderMyklebust832
26KristofferMyklebust802
27Lars IvarSkårset802
28AndersHagehaugen782
29DariuszMichalek772
30FredrikIngstad742
31Hans ChristianLørken712
32KristofferAasen Bakken602
33Olav AdrianLarsen572
34ÅdneSolhaug Linnerud562
35SergioRodrigo522

Sjur Obrestad GABRIELSEN 50, Kristian Nesheim 50, Gjøran Tefre 50, Kristian Ottesatd 49, Pedersen Øyvind 49, Reinar Aaland 48, Espen Honganvik HOLEN 48, Elias Raphael 48, Erik STAUM 48, Erlend Nysæter 47, Arild Askestad 46, Vemund Lien 46, Morten Odsæter 46, Amund Øverjordet 46, Marcos PUIGDEFABREGAS 45, Oskar Berntsen Flata 44, Geir Olav Larsen 43, Girmay Kflemaryam 42, Anton Evensen 41, Henning Ravnås 41, Sondre Tysseland 41, Tom Morten Løkken 39, Ole Andreas Stølen 39, Sveinung Syversen 39, Nasrullah Jamshedi 38, Anders Lunde 38, Richard Havstein 37, Lars HEMMA 37, Eirik HOVLAND 37, Sigurd Skeide 36, Torgeir Sulheim 36, Torbjørn Birkenes 35, Alexander Lofthus 35, Kristian Skjerve 35, Stian Brustuen 34, Lars-Fredrik Solberg 33, Morten Aulin 31, Mats Larsen 31, Arne Paulsrud 31, Kristoffer Skuland 31, Ådne Linnerud 30, Terje Grini 29, Ramesh Arman 28, Sander Falck-Ytter Dæhlie 28, Henrik Wedum 28, Adrian Smestadpedersen 27, Henrik Borchgrevink 23, Adrian Smestad 23, Kristian Johansen 22, Torkel Opsahl 21 (Antall deltakere 85)


Klasse K 30 - 39


Nina Svamo kn juble for seiere med 290 poeng.



1 Nina Svamo 290 9
2 Ida Nyløkken 284 10
3 Sigrid RYKHUS 281 7
4 Mariann Byrløkken 265 8
5 Julia Rusaanes 256 6
6 Ingvild Gulling 243 7
7 Ida Elisabeth Bang 218 5
8 Hanne Bjertnæs 210 5
9 Veslemøy Lindgren 189 4
10 Gina Kristine Ringsrud 184 4
11 Hilde Bakken 177 4
12 Karianne Ruud 150 3
13 Agnethe Fløtlien 147 3
14 Tone Merete Eriksen 146 3
15 Silja Hjelmstadstuen 136 3
16 Sarah Engan Johansen 120 3
17 Liv Kristin Øverlie 109 3
18 Torunn Brandvold 105 3
19 Therese Sjursen 100 2
20 Hanne Bjørnvolden 98 2
21 Ann Kristin Krogsveen 98 2
22 Kristin Englund 83 2
23 Stine Marie Borgen 78 2
24 Hanne Voytovich Bye 73 2
24 Cathrin Paulsen 73 2
26 Gyda Beate Smestad 67 2
Kristin Sønstegård 49, Maren Stjernvang 48, Marte Strømsnes Larssen 47, Kristin Halla 46, Kari Lier 45, Marthe Tøsse Løvseth 44, Camilla Kristensen 43, Grete Helen Løsnesløkken 39, Idun Olsen 37, Edel Klaape-Aasdal 36, Kine Svisdal 36, Ida Aasdal 35. Antall deltaker 38


Klasse M 30 - 39


Per-Christian Lysaker Torgersrud ble igjen klassevinner i Sørdalskarusellen.
1 Per-Christian Lysaker Torgersrud 300 7
2 Christian Rønning 291 10
3 Thomas Øyberg 288 7
4 Johannes Nygaard 237 7
5 Jørn Karlsen 232 8
6 Gustav Michelsson 231 5
7 Pål Aril Olsen 213 6
8 Even Krogsveen 207 5
9 Knut Arild Ringen 185 4
10 Geir Sandbakken 182 4
11 Sindre Alver 159 4
12 Magnus Esberg 159 4
13 Philip Mellison 153 4
14 Sindre Viberg 140 3
15 Terje Andre Wad-Gylterud 134 3
16 Kim Finsrud 132 3
17 Stian Sommerseth 131 3
18 Rune Løsnesløkken 129 3
19 Knut Storvik 126 3
20 Kenneth Kalvåg 116 4
21 Stian Skogstad 109 3
22 Erling Moe 108 3
23 Ilias Manos 100 4
24 Gunnar Standal 99 3
25 Cato Teigen 99 2
26 Jørn Hindklev 97 3
27 Frode Nybakken 95 2
28 Henrik Johnsen 94 2
29 Magnus Solberg 91 2
30 Vegard Smedsund 90 2
31 Tore Ruud HOFSTAD 89 2
32 Ola Dahlen 88 2
33 Sondre Bolstad 84 2
34 Frode KORSMO 79 2
35 Roger Hjelmstadstuen 76 2
36 Jo Narve Træthaug 70 2
37 Håvard Hansen Berg 69 2
38 Vegard Brude Wærås 64 2
39 Leif Arne Romsås 61 2
40 Ola Myrvang 58 2

Trond VOGNILD 50, Per Ola Gasmann 49, Rune Haug 49, Oddvin Offigstad 49, Even Sletten 47, Emil Haug 44, Jon Odden 44, Kristian Brenden 43, Øyvind Bakken Rognstad 43, Knut Petter Åstebøl 43, Gyrd Harstad 42, Marius Dahlen 40, Arnstein Volden 39, Håkon Boye Bergum 38, Jan Bols Kragelund 38, Jens Ole Sætha 38, Bård Erland Amrud 37, Tore Dugstad 36, Jon Vegard Grønli 36, Magnus Frank 35, Geir Arne Nordengen 34, Petter Storødegård 33, Ove Morten Sveen 33, Håkon Gulliksrud 32, Ørjan Mydland 32, Frode Nordstad 32, Ronny Sørbønsveen 30, Roger Linnerud 28, Ingar Finstuen 26, Ola Grøstad 26, Eirik Gjerdalen 25 (71 deltakere)



Klasse K 40 - 49




Bente Kvernstad Haugen best i klasse K40 - 49
1 Bente Kvernstad Haugen 289 7
2 Anne Gunn Kraabøl 279 6
3 Hanne Slettum 276 9
4 Eivor Løkken 267 10
5 Ingebjørg Wikstrøm 265 10
6 Jorunn Nordlunde Bossum 240 5
7 Hanne Monica Storhagen 217 7
8 Berit Flugstad 211 5
9 Hege Skari 199 4
10 Line Loen 196 4
11 June Olaussen 183 4
12 Hege Østbye Chutko 149 3
13 Henriette Sundgaard 149 3
14 Lise Bergh 138 3
15 Camilla Moger 114 3
16 Pernille Moen 113 3
17 Tove C. Wikman Strand 102 3
18 Bjørg Hagen 93 2
19 Thale Sundgaard Holberg 92 2
20 Kristin Vigerust 91 2
21 Hege Kullsveen Søbye 86 2

Berit Hagemoen Linberg 50, Torunn Ølstad 50, Camilla Martinsen 48, Eli Botterud Stalenget 45, Eldbjørg Solem Skogli 44, Inger Jørstad 43, Kristin Vigersust 43, Torborg Jorddal 41, Kari Tobiassen 41, Janicke Haug 40, Ewa Holmstad 39, Eirin Lodgaard 38, Wenche Markrud 37, Kari Svegaarden 37, Heidi Merete Mork 36, Kjersti Engeland 35. Elisabeth Sørum 34, Anne Lise Storm Henriksen 32 - Antall deltakere: 39

Klasse M 40 - 49




Frode Stiansen ble bestemann i klassse M40 -49 med 9 seire og en 2. plass. Bare i Olympiaparkløpet måtte han se Ulf Holberg foran seg. Imponerende mange med 10 starter i klassen.



1 Frode Stiansen 300 10
2 Ulf Holberg 295 7
3 Jørn Gunnar Kleven 290 10
4 Fritjof Loen 288 10
5 Jan Kristian Haugen 263 9
6 Arve Hilleren 256 10
7 Dagfinn Myklebust 256 6
8 Rune Øverlie 250 8
9 Ole Anders Ruud 248 10
10 Dag Storm Henriksen 222 10
11 Geir Arne Fremstad 216 6
12 Knut Berntsen 209 5
13 Rune Hagen 208 10
14 Børre Storhagen 189 6
15 Ingulf Nordahl 175 5
16 Erik Thoresen 170 6
17 Audun Torbjørnsen 170 5
18 Erik Magnus Ring 168 6
19 Bernt Tennstrand 168 4
20 Arnt Steinar Olasveen 164 5
21 Lars Even Markrud 163 4
22 Ulf Prestegård 157 5
23 Tor Martin Grue 155 4
24 Tore Baarstad 130 3
25 Paal Kenneth Pedersen 130 3
26 Arne Grini 126 3
27 Geir Evensen 119 3
28 Eirik Torbjørnsen 116 3
29 Børge Toft 112 3
30 Einar Krokan 108 3
31 Thomas Moger 106 3
32 Trond Nordstrand 99 3
33 Morten Dam 95 2
34 Mons Mjelde Sæther 92 2
35 Roger Bakkestuen 89 2
36 Einar Carl Opsahl 86 3
37 Trond Harald Sand 84 3
38 Ola Andersbakken 76 2
39 Kjell Annexstad 74 2
40 Dirk Lørken 74 3
41 Kristen Kankerud 71 2
42 Cato Berger 69 2
43 Frode Bakke 68 2
44 Dag Ulven 68 2



Knut Lium 49, Jan Ole Brenna 48, Rune Hausstätter 47, Vegar Jøranli 47, Ståle Rorgemoen 46, Ketil Skjåk 45, Richard Høgås 44, Jørgen Norling 43, Ole Skaug 42, Anders Strömvall 42, Stein Håvard Kolstad 39, Per Grøan 37, Hans-Petter Aaseth 36, Dirk Christian Lørken 34, Jonas Karlsen 31, Ole Wiseth 30, Geir Løvlien 29, Marius Köhler-Olsen 22, Stein Ivar Johnsen 20, Erik Kullerud 20, Stein Helge Riise 17, Antall deltakere 65



Klasse K 50 -59




Kari-Anne Fredriksen tilbake etter skadeår og til toppen i klassen.


1 Kari-Anne Fredriksen 298 8
2 Linda Breidablik 294 6
3 Bente Hamnes 288 8
4 Marita Cecilia Jacobsen 279 7
5 Liv Kindem 187 4
6 Turid Mellesdal 100 2
7 Brit Tofte 100 2
8 Kari Strand Båtnes 94 2
9 Marit Valset 92 2
10 Hanne Karin Danielsen Marum 91 2
Anne Størmer Steira 50, Laila Aaberg 49, Inger Hjorthol 48, Gunn Wallmann 45, Marit Alvestad Brendemo 41, Ingrid Løvås 41

,Antall deltakere 16






Nok en klasseseier til Geir Strandbakke som også i år fullførte 10 løp. Her i fint driv i konkurranse med langt yngre konkurrenter.


1 Geir Strandbakke 300 10
2 Michael Myers 289 6
3 Reinhard Kuhs 287 10
4 Dag Sulheim 285 6
5 Per Martin Johansen 279 10
6 Hans Ivar Hattestad 273 7
7 Geir Haugen 271 8
8 Gunnar Jensen 268 8
9 Aadne Smidesang 252 6
10 Jon Håvard Bruce 250 6
11 Ola Kjonerud 246 6
12 Egil Paulsrud 246 10
13 Jan Ingar Hagen 233 10
14 Øystein Lauen 230 7
15 Stian Westad 223 7
16 Anders Owren 217 10
17 Geir Olsen 184 5
18 Roar Mikkelsen 173 4
19 Rex Hinchliffe 146 3
20 Vidar Åsly 146 3
21 Svein Inge Gausemel 81 2
22 Magne Lundefaret 81 2
23 Frank Løvli 77 2
24 Stig Enevoldsen 76 2
25 Kjell T. Ring 72 2



Svein Egil Linnerud 49, Jan Erik Bakken 46, Morten Thorsrud 43, Bjørn Bakkelund 40, Mikal Bjørnaa 40, Eirik Røysheim 40, Per Eriksson 39, Torgal Senderud 36, Ståle Sveen 35, Dag Vevang 33. Antall deltaker 35


Klasse K 60 - 69




Oddrun Hovsengen har fullført 33 Sørdalskaruseller, har løpt maraton fortere enn de fleste kvinner og løper fortsatt.
1 Oddrun Hovsengen 299 8
2 Berit Høyvik 200 4
3 Jannike Berg Leonhardsen 97 6
Klasse M 60 - 69


Torstein Rudihagen har pensjonert seg som stortingsrepresentant og har satset på Sørdalskarusellen med klasseseier i klasse M60 - 69.

1 Torstein Rudihagen 300 8
2 Jon Andreas Krogsveen 294 8
3 Dag Amundsen 283 6
4 Bjørn Ola Foss 274 6
5 Arne Stonor 274 9
6 Leiv Roar Østerhagen 267 7
7 Oddmund Ulvesveen 258 10
8 Jens Martin Vesterås 253 6
9 Helge Leonhardsen 252 7
10 Gunnar Henriksen 206 10
11 Gudmund Bakken 182 4
12 Anders Reiten 149 3
13 Knut Libakken 145 3
14 Lars-Helge Engmo 140 3
15 Sverre Fossen 126 3
16 Agnar Skutbergsveen 95 2
17 Alfred Unosen 90 2
18 Roar Øverby 83 2

Eivind Nybakken 49, Geir Jensen 48, Christian Prestegård 48, Alf Gunnar Bendiksen 46, Geir Anders Jensen 46, Øyvind Krogsveen 45, Petter Marum 45, Geir Johnny Løkken 43, Otto Øye 42, Odd Høvren 41 – Antall deltakere:28






Åge Ludvigsen, Birkebeinergrossist og løpsglad pensjonist har fullført 10 løp i år og har fullført Sørdalskarusellen 29 ganger.
1 Åge Magne Ludvigsen 300 10
2 Svein Larsen 199 4
3 Harald Austgarden 50 1





Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline