Sørdalskarusellen sammenlagt 2016

Postet av Litrim den 7. Okt 2016


Gladeste klassevinner under årets karusell. Julie Aspesletten kunne juble foran fotograf Jørgen Skaug i Olympiaparkløpet, men var nok ikke da klar over at hun til slutt sto igjen som klassevinner i Aktive kvinner 16 - 30 år. I alt har mer ca 750 deltatt i et eller flere løp i Sørdalskaruseen - egentlig 759, men noen har meldt seg på med forskjellig navn og har da blitt to deltakere. I år er det flere individer som har deltatt, men færre som har fullført.

Alt i alt var det 88 som fullførte årets karusell og skal ha deltakerpremie under premieutdelingen i Håkons Hall torsdag 3. november. 23 deltok i alle 10 løp.

Sammenlagt listen inneholder kun poeng fra deltakernes beste resultater. Ønsker du se hvilke løp som gitt deg poeng kan du gå inn på resultatlisten i EQ-Timing systemet og slå opp i Serier hvor du finner hvor mange ganger du har deltatt og hvor mange poeng du har fått på hvert løp.


Klasse Kvinner 0 - 15 år

PoengAntall
Plass
1IngridTaarud2988
2Julie EgebergMoger2957
3Elisabeth LykkenHamre2947
4Selma ØdegaardLauen2827
5JulieJeistad2787
6MarionHalvorsenNustad2556
7TuvaBondesson2145
8IngvildBossum1925
9MariaLykken Hamre1864
10Kristina MasovnHaave1674
11Maria MasovnHaave1664
12Sigrid JøranliSundgaard1443
13TinaTræthaug1353
14LiveBergum1243
15CarolinePlukkerud1193
16HannaHaselquist Evensen1063
17KirstiHøiholt-Vågsnes1033
18Andrine SlettumRuud983
19TirilLoen962
20TheaKvam963
21IngridFougner872
22MalinFuruhaug832
23EliseKankerud762
24Selma StakstonHilleren732
25EirilStrand Rønnestad732
26Hanna HasselquistEvensen682


Deltatt i et løp:
27 Julie Grøndalen 49, 28 Mathilde Lindblad 48, 29 Hanne Knotten Berget 45, 30 Maria Lykken Hamre 45, 31 Stine Lagethon 43, 32 Birgit Kleppa Madslien 43, 33 Ingvild Haugstad Sandvik 43, 34 Eline Turmo Uhlen 42, 35 Dina Utstumo Skoglund 42, 36 Live Lerfald Bergum 42, 37 Marion Halvorsen Nustad 39, 38 Otilie Børresen Bollingmo 39, 39 Martea Bergum 38, 40 Caroline Plukkerud 38, 41 Nora Storås Sommer 38, 42 Malene Hagen Lie 37, 43 Tuva Sveadalen 36, 44 Malene Hagen Lie 35, 45 Inger Grini 33, 46 Sunniva Raddum Skaug 32



Erik Toftaker vant yngst gutteklasse foran poenget foran Birk Strand Bjørnaa. Det betyr at Erik vant med fire klasseseire, mens Birk hadde tre. Bildet er fra Hovemoenløpet. (Foto: Jørgen Skaug)

Klasse Menn 0 – 15 år

1

Erik

Toftaker

298

7

2

Birk Strand

Bjørnaa

297

8

3

Isak Skari

Berger

284

6

4

Estin

Holen

249

8

5

Torjus

Aspesetten

248

8

6

Erik Johannes

Jevne

243

5

7

Fredrik Hammerdal

Owren

232

5

7

Birk Strand

Rønnestad

232

7

9

Sivert Raddum

Skaug

230

5

10

Andreas

Grimerud

224

5

11

Ola

Drageset-Haug

215

7

12

Heine Steinar

Sandvold

212

6

13

Arnt Magne

Hagen

199

6

14

Markus

Haugen

185

9

15

Ola

Løvlien

152

4

16

Henrik

Jevanord

129

3

17

Fredrik Hammerdal

Owren

128

3

18

Sondre

Albrigtsen

124

3

19

Marius

Strandhaug

122

3

19

Knut Erik

Jenssen

122

4

21

Marius

Holmen

119

3

22

Vemund

Wangen

119

3

23

Fredrik

Strandhaug

94

2

24

Even

Karlsen

90

2

24

Bjørn Lindvik

Stubrud

90

2

26

Eilev

Aa Klokk

88

2

27

Fredric

Røed

86

2

28

Anders

Grini

85

2

29

Eilev Aa

Klokk

80

2

30

Eirik Hauer

Aalberg

74

3

31

Torje Strand

Bjørnaa

72

2

32

Brage

Wiseth

69

2

33

Sander

Jensen

67

2

34

Nikolai

Rusaanes

63

2

35

Jakob

Rusaanes

55

2

35

Knut

Rusten

55

2

35

Fredrik

Martinsen

55

2

38

Amund Wardberg

Høiby

50

1

38

Syver

Dalen

50

2


Den videre rekkefølgen:
40 Viktor Bilstad 47, 41 Andreas Møllerløkken Østensen 47, 42 Håvard Kvam 46, 43 Eilev Aaklokk 44, 44 Martin Myers 43 (2), 45 Vemund Jacobsen Vaet 42, 46 Sondre Haugen 42, 47 Rasmus Opdal Christiansen 41, 48 Marius Strandhug 41, 49 Tjus Koblar 40, 50 Rasmus Opdalchristiansen 40, 52 Anders Lagethon 38, 53 Peder Elias Nordseth 38, 54 Even Hemma 37, 55 Philip August Gran-Vollund 35, 56 Tinus Luc Koblar 35, 57 Ludvik Holmen 34, 58 Trygve Lagethon 32, 59 Ole Gunnar Kleppa Madslien 32, 60 Ole Lagethon 31, 61 Lucas Bye 28, 62 Bernhard Sommerseth 22, 63 Oliver Braathen Lien 20, 64 Iver Hovsteinthorsberg 20, 65 Frode Mendez Jr. Vikdal 19, 66 Syver Dalen 18, 67 Lucas Voytovich



Klasse aktive kvinner 16 – 35 år

1

Julie

Aspesletten

285

8

2

Tone Sundvor

Dahl

282

9

3

Madelen

Dørmænen

272

8

4

Hanne

Maridal

247

5

5

Pia Sofie

Måbø

199

5

5

Marit

Østvang

199

4

7

Guro Skari

Berger

169

3

8

Marte

Flatlien

149

3

9

Pernille

Gullikstad

129

3

10

Mari Virik

Nøvik

121

3

11

Tina

Rusten

110

2

12

Hilde

Fenne

100

2

14

Bente Stoermer

STEIRA

94

2

15

Mari

Nordlunde

92

2

16

Stine

SKAARSETH

89

2

17

Britt Thorshaug

GRANRUD

85

2

18

Julie Sønsteby

Flaagen

77

2

19

Marte Sofie

BURAAS

76

2

20

Karoline Wardberg

Høiby

62

2


Den videre rekkefølgen:
Maren Wangensteen 49, Marthe Bjørnsgaard 49, Maren Wangensteen 48, Lotta Udnes WENG 48, Knutsmoen Tina 48, Hanna Kristine Larsen 47, Guro Næss Berge 47, Kristine Stavås Skistad 47, Tonje Marie Skjelstadås 47, Tiril Annabelle Weng 47, Kari SVINGHEIM 47, Stina Næss Berge 46, Ragnhild Hafsahl Karset 46, Elise RINGEN 46, Kari Svingheim 46, Solveig Hegstad Krüger 45, Lotta Kommandora Weng 45, Bente LANDHEIM 45, Oda Elise Rønningen 44, Marion Nystuen Sveen 44, Ingerid FREDRIKSEN 43, Vilde Bakkhaug 43, Kristin Hjelstuen 43, Martine Korslund 42, Turid SALBU 42, Amalie Ous 42, Oda Lund AAKRE 41, Hanne Tingelstad 41, Marte SKAUG 40, Tonje Skjelstadås 39, Vibeke PERSEN 39, Kristine K. Torgersen 38, Maiken Min Midtskogen 38, Marte ERFJORD 36, Mari Sollid Eide 36, Elin-Helen Voytovich 35, Sigrid STAKSTON 34, Ida Vågsmyr Engen 34, Karoline Bye Øren 32, Julie WALTENBERG 31, Julie Waltenberg 31, Oda Lund Aakre 29, Bente Traaseth 28, Line Kristne Lindbo Hansen 27


Klasse Aktive Menn 16 – 35 år

1

Kjartan

Helland

298

7

2

Vinjar

SKOGSHOLM

275

6

3

Ener

Søbergvaglum

272

7

4

Geir

STEIG

243

5

5

Torstein

Ous

242

10

6

Oskær

Udnæs

209

5

7

Lars

ENGSETH

201

5

8

Øyvind

Hasli

198

5

9

Christoffer

Henningsen

197

6

10

Simen

Nilstad

190

5

11

Martin

KRISTIANSEN

188

4

12

Petter

STAKSTON

182

4

13

Hans

Avlund

155

5

14

Ulrik

Måbø

135

6

15

Eirik Bergene

Aabrekk

128

3

16

Johan Eirik

Meland

117

3

17

Kristian A

Kjonerud

105

3

18

Einar Haakon Christian

Rose

99

2

19

Elias Roland

Udnæs

97

4

20

Morten Eide

PEDERSEN

96

2

21

Erik

Houm

93

3

22

Thomas

Gifstad

91

3

23

Vebjørn Hallberg

Bakkestuen

90

4

24

Håvard Solås

Taugbøl

89

2

25

Mattis

STENSHAGEN

88

2

26

Joar Grov

Turvoll

87

2

27

Magnus

Vesterheim

87

2

28

Tor Jonas

ONSRUD

86

2

29

Simen

Offigstad

85

3

30

Espen

Fystro

83

2

31

Kristoffer

Jonsson

81

2

32

Amund

Owren

79

2

33

Sigurd Lund

Røer

78

3

34

Sondre Kvikne

DOTTERUD

76

2

35

Matias Bjørnflaten

Øvrum

73

2

36

Mårten Soleng

Skinstad

70

2

37

Sindre

Johansen

70

2

38

Jan-Henrik

MELBOE

69

2

39

Marius Buskenes

Ringstad

62

3

40

Patrick Fossum

Kristoffersen

60

2

41

Andreas

Bossum

59

2

42

Pål

Stenshagen

52

2


Totalt antall i klassen var 126 i klasse aktive menn, men 84 av dem var kun med i et løp:

Sjur Røthe 50, Pål Golberg 50, Hans-Inge Klette 50, Lars Aaheim Svaland 49, Rune Malo Ødegård 49, Erik Storås Sommer 49, Joar Turvoll 48, Eirik Kurland OLSEN 48, Petter LEISTAD 48, Svein Halvor DAHL 47, Andreas Kvam 47, Marius Caspersen Falla 47, Gaute Eriksen 47, Andreas Magerøy 47, Lasse Virkesdal 46, Oskar Udnæs 45, Oddvin Offigstad 45, Heikki KORPELA 44, Vebjørn Sørum 42, Erlend Nysæter 42, Steinar RIKSAASEN 41, Eirik Tvilde 40, Amund Owren 40, Svein Halvor Dahl 40, Sivert Halfdan BERGAN 40, Sondre RAMSRUD 39, Emil Bratbak 39, Eivind Kaltenborn 39, Leif Malvin Hjelmevoll 39, Matias Øvrum 38, Mårten Soleng Skinstad 38, Stig Moland 36, Krister Aaen PEDERSEN 36, Haakon KNOTTEN 35, Henrik Gullikstad 34, Ole-Martin LID 34, Jan Olav Wetteland 33, Joachim AURLAND 33, Sondre Tysseland 32, Harald Ihlebæk 32, Hans Kristian Sørum 32, Jørgen Dahl Paule 31, Erik Hattestad 31, Jørgen J Borgersen 30, Anders Trønsdal Lyngstad 30, Henrik Wedum 29, Sigurd Braathen Reigstad 29, Elmer Skalle 29, Ørjan Staff 29, Eirik Lund Røer 28, Ole Ruud 28, Stig Moland 27, Sivert Bakken 27, Stian Gilje 26, Amund Øverjordet 24, Per Ola Gasmann 24, Lazzen Aulin 24, Pål Åge Joten 24, Bjarte Mørkve 22, Sivert FODNES 21, Henrik Kjærnsli 20, Erik STAUM 20, Steffen Brufladt 19, Oskar Flata 19, Fredrik Aasen Strømsnes 18, Even Sletten 18, Håkon Thomassen 17, Marius Sørlie 16, Marcus BRAATHEN 15, Sigurd Wangen 15, Henrik TEIEN 14, Mats Kobbersletten JENSEN 13, Andreas Magnussen 12, Andreas Rivenes 11, Torjus Loen 11, Marius Sjølie 10, Eirik HOVLAND 9, Sindre Luggenes 7, Morten Solbakken 6, Hans Erik Torgersen 3, Petter M.blindheim 2, Erik Gjerstadberget 1, Anders Kvikstad 0
Bye 17



Ida Børset Westad ble vinner av klasse K16-29 med færre løp enn nr to og tre. Bildet er fra Kanthaugenløpet rett før sommerferine. (Foto Jørgen Skaug)

Kvinner 16 – 29 år

1

Ida Børset

Westad

297

8

2

Marita

Klevmoen

288

10

3

Marianne

Øvstehage

270

10

4

Ragnhild Botne

Meling

260

7

5

Marthe

Hattestad

228

5

6

Linda Cecilie

Mork

204

5

7

Kristine Krüger

Hagen

186

4

8

Emilie Slåtto

Gomnes

147

3

9

Nikoline Stakston

HILLEREN

128

3

10

Inger Hole

Dietrichson

119

3

11

Frida Kvikne

Dotterud

119

3

12

Åse Marita

Høitomt

97

2

13

Theoline

Kollshaugen

95

2

14

Sandra Alise

Lyngstad

94

2

15

Martine Linge

Joten

92

2

15

Kristin

RISETH

92

2

17

Thea Marie

Johansen

85

2


Emilie FLETEN 50, Katie Reynolds 50, Linda Nyeng 50, Kristine Skistad 50, Nora T Jevne 49, Marion Nystuen SVEEN 49, Hilde Eide 49, Silja Fjærestad Hønsi 49, Hanna Larsen 48, Mari Finnerud Kråkemo 47, Åshild Dahl 47, Nora Apelgren 47, Ida Emilie Herfoss 47, Matilde Bang 46, Karen Amalie Nordseth 45, Eline Kvam 45, Martine Bratt Slette 44, Vilde Egeberg Moger 44, Eline Mellesdal Dehli 43, Maria Barlund 42, Anna Oline Skeie 41, Marit Stauri 40, Jenny Hognestad 40, Hege Kronberget 39, Elida Stakston Hilleren 38, Katrine Markrud 37, Malin Markrud 37, Madelen Berg-Granum 36, Kathrine Førde 35, Inger Johanne Ruud 35, Ane Lunheim 33

Klasse Menn 16 – 29 år

1

Simen

Næss Berge

296

8

2

Håkon Kruse

Ludvigsen

291

9

3

Jørgen

Kokkvoll

279

8

4

Sondre

Haugen

265

10

5

Håvard

Offigstad

258

7

6

Ole Eirik Fuglehaug

Ekrem

251

7

7

Jørgen

Korum

246

7

8

Richard

Havstein

234

7

9

Marcus

Midtenget

230

9

10

Ole

Øyhaugen

225

9

11

Lars Harald

Berg

214

9

12

Anton Hasselquist

Evensen

203

5

13

Hans Thorvald

Nygaard

191

6

14

Jens Petter

Toresen

188

4

15

Erik

Pedersen

185

5

16

Ludvig

Amundsen

180

4

17

Olav Adrian

Larsen

168

4

18

Petter

Hattestad

166

4

19

Arne

Paulsrud

156

4

20

Aleksander

Myklebust

143

3

21

Joakim

Aalberg

126

4

22

Sigurd Lund

Røer

48

3

23

Lars Ivar

Skårset

123

3

24

Neri

Høyesveen

100

3

25

Gaute

Eriksen

50

2

26

Petter

Stokkeland

94

2

27

Vegard Rødseth

Brede

92

2

28

Hans-Marius

Klevmoen

88

2

29

Gunnar

Kaus

85

2

30

Gaute

Owren

85

3

31

Elias

Huser Lien

78

2

32

Even Skare

Medby

74

2

33

Trym

Nesje-Haugli

68

2

34

Ben Roar Møller

Rasch

67

2

35

Eivind

Kierulf

59

2

36

Ulf

Omdal

56

2


Kristoffer HESTETRAEET 50, Barlund Jonas 50, Halvor Korboel THONER 50, Jan Olav Bjørn Gjermundshaug 50, Callum Smith 50, Henrik Smeby 49, Kristoffer Petersen Skonnord 48, Roger Pollen 47, Per Anders Eskås 47, Peder Stalenget 47, Sigurd Sellæg 46, Jarle Midthjell Gjørven 46, Audun Ommedal 46, Magnus Brøste 46, Kristoffer Myklebust 44, Anders Mykkeltvedt 44, Eirik Nyberg 43, Matias Gjestvang Brandt 42, Christian SKYTTERMOEN 41, Sondre Kielland 41, Stian Yndesdal OFTE 40, Simen NORDHAGEN 38, Torstein Nymoen 37, Ben Rasch 37, Erik PREBENSEN 36, Magnus Skogli 35, Mizanur Rahaman 35, Erik Dahl 34, Øystein Wilhelmsen 33, Cato Stenbråten 33, Lars Grønseth 29, Philip Einan 27, Erlend Eielsen Braadland 26, Erlend Frankrig 19, Vegard Vikøren 18,
Kristian Holte 16


Hard kamp om førsteplassen i klasse K30-39 hvor Agnethe Fløtlien var poenget foran fjorårsvinner Nina Svamo. Foto Jørgen Skaug

Klasse Kvinner 30 – 39 år

1

Agnethe

Fløtlien

294

7

2

Nina

Svamo

293

8

3

Karina Grytøyr

Kolden

290

8

4

Marthe Tøsse

Løvseth

281

6

5

Guro Strand

Rønnestad

275

8

6

Vibeke

Brendstuen

271

6

7

Hanne Voytovich

Bye

262

8

8

Linda Jeanette

Berger

254

6

9

Ingvild

Gulling

196

5

10

Hanne

Bjørnvolden

150

3

11

Veslemøy

Lindgren

143

3

12

Tone Merete

Eriksen

89

2

13

Ida

Nyløkken

82

2


De med 1 start:
Kristin Roset 50, Silje Eklund 50, Hanne Marie Flasnes 49, Anette Galåen 49, Ingvill Håkenstad 48, Borghild OUREN 47, Katrine Bjugstad 46, Hege Sjong 46, Veslemøy Lindgren 44, Ingebjørg Øveraasen 44, Gyda Smestad 43, Hanne Nielsen 43, Grete Helen Løsnesløkken 42, Ida Bang 41, Rannveig Urdahl 40, Ingrid Rindal Øvsteng 39, Shogofa Naomi Aalberg 39, Guro Håvardsrud 38, Torunn Brandvold 37, Therese Vesterås 36, Kari Ellingsen 35



Vegar Hattestad Jensen overlegen vinner av klasse M30 - 39. Her i Jørgen Skaugs bilde fra Vegmuseumsløpet.


Klasse Menn 30 – 39 år

1

Vegar Hattestad

Jensen

292

9

2

Hallgeir

Engen

255

6

3

Pål Aril

Olsen

240

10

4

Geir

Sandbakken

232

5

5

Stian

Sommerseth

223

5

6

Øyvind

Pedersen

219

5

7

Kim

Finsrud

216

5

8

Svein Erik

Besserud

213

6

9

Sindre

Alver

212

6

10

Even

Krogsveen

212

5

11

Lars

BERGER

195

4

12

Sindre

Viberg

193

4

13

Stian

Skogstad

191

5

14

Håkon

Sagehaug

181

5

15

Marius

Jevnesveen

180

4

16

Wilhelm

Frich

168

5

17

Magnus

Esberg

164

4

18

Erling

Moe

159

4

19

Jan Andre

Nytun

152

4

20

Bjørn Egil

Nordseth

149

3

21

Roger

Tangen

145

4

22

Per Ola

GASMANN

143

3

23

Thomas

Øyberg

139

3

24

Lars

Krogsveen

128

3

25

Gyrd

Harstad

125

3

26

Håvard

Jubskås

122

3

27

Stein Vidar

Snekkersveen

116

4

28

Eirik

Bergsjordet

105

3

29

Ola

Dahlen

96

2

30

Thomas Moe

Næstad

84

2

31

Stian

Jeistad

82

2

32

Ole Petter

Klevstad

79

2

33

Pål

Voytovich

73

2

34

Arnstein

Volden

71

2

35

Jørgen

Thanem

68

2

36

Geir

Haaland

66

2

37

Roger

Hjelmstadstuen

60

2

38

Even

Sletten

40

2

39

Kim

Sandvold

51

2


Trond VOGNILD 50, Per-Christian Lysaker Torgersrud 50, Henrik Johnsen 50, Hans Olav Kjøs 50, Henrik Johnsen 49, Morten AAS 48, Tore Ruud HOFSTAD 48, Morten Aas 47, Henrik Johnsen 47, Ola Dahl-Hofseth 46, Espen Harald Bjerke 43, Vegard Smedsund 41, Øyvin Kvaale 41, Daniel LUNDE 41, Kjell Husom 40, Glenn-Erik Wold 40, Knut Storvik 40, Roy Røtvold 39, Marius Dahlen 39, Kjell Are Tangen 38, Vegard Jevneseen 37, Kristian Berg Tomren 37, Håkon Boye Bergum 36, Håkon Gulliksrud 35, Amund Waalen 34, Kristian Hovemoen 34, Vegard Sagbakken 33, Johannes Nygaard 31, Erik Sjue 31, Frode KORSMO 31, Leif Arne Romsås 31, Kristoffer Aasen Bakken 30, Vegar Antonsen 26, Erlend Bøhn Vesterås 26, Anders Hølmo 24, Torstein Husås 23, Petter Kjær Hansen 22, Gustav Løkken 21,
Peder Rognlien 19.



Hege Skari med full pott 300 poeng- Bilde fra Olympiaparkløpet.(Foto Jørgen Skaug)

Klasse Kvinner 40 – 49 år

1

Hege

Skari

300

9

2

Anne Gunn

Kraabøl

291

10

3

Hanne Monica

Storhagen

267

7

4

Ingebjørg

Wikstrøm

267

10

5

Eivor

Løkken

263

10

6

Camilla Elisabeth

Martinsen

255

6

7

Inger

Jørstad

250

7

8

Camilla Egeberg

Moger

243

6

9

Wenche

Markrud

239

9

10

Dian Mendez

Vikdal

149

5

11

Lise

Bergh

144

3

12

Kari

Tobiassen

143

4

13

Henriette Frisenberg

Sundgaard

141

3

14

June

Olaussen

140

3

15

Bente Kvernstad

Haugen

134

3

16

June

Olaussen

131

3

17

Berit

Flugstad

125

3

18

Line

Loen

96

2

19

Jorunn Nordlunde

Bossum

95

2

20

Silja

Hjelmstadstuen

92

2

21

Hanne Mette

Aarnes

90

2

22

Hege Kullsveen

Søbye

83

2

23

Wenche

Markrud

82

2


Deltatt en gang
Anita Håkenstad Evertsen 50, Birte Træthaug 49, Birte Krøger Træthaug 49, Mirjam Nerstad 49, Valborg Madslien 49, Hanne Slettum 48, Kari Lier 47, Synnøve Rusten Dalheim 47, Dian Vikdal 47, Hilde Grøneng 47, Hege Østbye Chutko 46, Torun Tøsse Løvseth 44, Pernille Moen 42, Anne Mæhlum 42, Guri Owren 40, Ewa Holmstad 40, Camilla Martinsen 39, Torborg Jorddal 38, Julia Rusaanes 37, Britt Rusten 37, Lene Lesjø Erdal 33, Pernille Reistadbakken 32, Elisabeth Sagstuen 31, Bjørg Kindlistuen 31, Suzette Damman 28.


Klasse Menn 40 – 49 år

1

Ulf

Holberg

296

6

2

Geir Morten

Brandhaug

285

8

3

Lars Even

Markrud

278

10

4

Ole Anders

Ruud

254

7

5

Jørn

Hindklev

247

6

6

Jan Kristian

Haugen

242

7

7

Terje

Myhre

240

5

8

Gudmund

Lien

240

10

9

Dag Storm

Henriksen

232

10

10

Jørn

Karlsen

222

10

11

Ulf

Prestegård

220

7

12

Rune

Hagen

215

8

13

Børre

Storhagen

212

7

14

Trond Harald

Sand

209

6

15

Mats

Nordqvist

198

4

16

Leif Magne

Røe

188

6

17

Øystein

Engesveen

187

4

18

Erik

Thoresen

171

6

19

Ingulf

Nordahl

157

6

20

Frode

Stiansen

149

3

21

Kristen

Rusaanes

139

4

22

Freddy

Henningsen

138

4

23

Fritjof

Loen

137

3

24

Erik Magnus

Ring

133

5

25

Dagfinn

Myklebust

131

3

26

Kjell

Annexstad

130

3

27

Eirik

Torbjørnsen

129

3

28

Paal Kenneth

Pedersen

115

3

29

Øystein

Sørmo

111

3

30

Geir

Evensen

103

3

31

Jan

Flohr

89

2

32

Erik

Holmen

89

3

33

Thomas

Moger

87

2

34

Knut

Berntsen

81

2

35

Hallstein

Holen

77

2

36

Chand Svare

Ghei

74

3

37

Kay Erland

Bossum

73

2

38

Cato

Berger

66

2

39

Morten Sjumann

Anderssen

64

2

40

Knut

Roland

63

2

41

Dirk

Lørken

59

2

42

Kristian

Brenden

58

2


Deltatt en gang
Jon Halvor Midtmageli 50, Terje Gulbrandsen 50, Knut Lium 49, Rune Kvikstad 49, Jørgen Norling 48, Anders Bergum 47, Rune Skar 47, Kjell Vegard Opheim 47, Richard Høgås 47, Einar Krokan 47, Anders Jøranli 46, Mons Mjelde Sæther 46, Trond Dalen 45, Tore Baarstad 44, Jernej Koblar 43, Stig Ove Høglien 43, Ola Andersbakken 42, Ole Anders Ruud 40, Roy Nilsen 39, Anders Strömvall 39, Arne Grini 38, Ola Andersbakken 37, Bo Lindblad 36, Takashi Shindo 36, Dag Ulven 35, Jan Ole Brenna 35, Johannes Bergum 35, Ragnar Bjørnstad 34, Tor Martin Grue 31, Kurt Ola Sandmo 26, Remi André Henriksen 26, Ronny Bohrmann 25, Tor Arne Ringstad 24, Tormod Kleppa 23, Ole Skaug 10, Chand Svareghei 9


Klasse Kvinner 50 – 59 år

1

Turid

Mellesdal

300

6

2

Linda

Breidablik

296

10

3

Kjersti

Engeland

295

6

4

Thrine

Måbø

284

6

5

Bente

Hamnes

280

7

6

Kjærsti G.

Kultorp

273

7

7

Kari Strand

Båtnes

138

3

Deltatt en gang:

Anne Størmer Steira 49, Åse Ryager 48, Kaja Stenbrenden 48, Hanne Karin Danielsen Marum 47, Marit Sandvold 47, Inger Hjorthol 46, Marit Sandvold Sandvold 45, Gunn Kristin Walmann 44

Full pott for Geir Strandbakke og mestvinnende klassevinner i årets karusell. Bilde fra Kanthaugenløpet av Jørgen Skaug.



Klasse Menn 50 – 59 år

1

Geir

STRANDBAKKE

300

10

2

Gunnar

Jensen

290

7

3

Michael

Myers

288

10

4

Per Martin

Johansen

283

10

5

Hans Ivar

Hattestad

279

9

6

Geir

Haugen

275

8

7

Reinhard

Kuhs

273

10

8

Jon Håvard

Bruce

270

7

9

Eirik

Røysheim

257

6

10

Arve

Hilleren

257

10

11

Gløer

Winsvold

245

6

12

Egil

Paulsrud

243

10

13

Tore

Berg

226

7

14

Rolf Endre

Moen

214

7

15

Dag

Sulheim

193

4

16

Arnt Steinar

Olasveen

178

5

17

Roar

Mikkelsen

171

4

18

Stian

Westad

163

5

19

Torgal

Senderud

136

4

20

John Kristian

Bergum

128

4

21

Ola

Kjonerud

120

3

22

Øystein

Lauen

108

3

23

Magne

Lundefaret

86

2

24

Ulf

Johansson

84

2

25

Johnny

Stenshagen

78

2

26

Ola Rosing

Eide

76

2

27

Morten

Thorsrud

71

2

Med en seier

Rex Hinchliffe 49, Vidar Åsly 48, Svein Gausemel 44, Per Grøan 43, Åge Walter Inderdal 41, Svein Gausemel 40, Roar Mikkelsen 39, Åge Brekkum 38, Bjørn Offigstad 38, Rolf Bakken 38, Guttorm S. Gunstad 37, Ole Berge 37, Robert Karlsen 34, Rune Fromreidesommer 33, Hans Sandbu 32, Frank Løvli 32, Andreas Karlsen 31, Stein Øyhaugen 30

Klasse Kvinner 60 – 69 år

1

Oddrun

Hovsengen

298

10

2

Berit

Høyvik

250

5

3

Trude

Schistad

99

2

4

Jannike Berg

Leonhardsen

96

7



Ingen har slått Torstein Rudihagen i klasse M60 i år


Klasse Menn 60 – 69 år

1

Torstein

Rudihagen

300

7

2

Dag

Amundsen

292

7

3

Jan Ingar

Hagen

285

7

4

Jon Andreas

Krogsveen

284

6

5

Bjørn Ola

Foss

282

8

6

Alfred

Unosen

280

8

7

Leiv Roar

Østerhagen

272

8

8

Roar

Øverby

268

7

9

Arne

Stonor

265

7

10

Helge

Leonhardsen

261

10

11

Jens Martin

Vesterås

251

6

12

Gunnar

Henriksen

202

10

13

Oddmund

Ulvesveen

200

7

14

Per

Solbakken

198

4

15

Geir Johnny

Løkken

132

3

16

Jan Rune

Lavik

126

3

17

Petter

Marum

93

2

18

Sverre

Fossen

84

2

19

Otto

Øye

81

2

Deltatt en gang:

Geir Anders Jensen 47, Gudmund Bakken 46, Bjørn Skinnerlien 45, Stig Enevoldsen 42

Klasse Menn 70 år +

1

Åge Magne

Ludvigsen

299

9

2

Svein

Larsen

297

10

3

Harald

Austgarden

100

2

Klasse Trim uten tidtaking:
Gunnar Henriksen, Oddmund Ulvesveen, Markus Haugen, Ingulf Nordahl, Dian Mendez Vikdal, Ulrik Måbø, Jannike Berg Leonhardsen, Erik Holmen, Hanne Slettum, Roy Røtvold, Arve Thorsberg, Anders Aalberg, Frederik Haugen, Evy Koppervik, Marita Cecilia Jacobsen







Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline