Resultater Mesnaelva opp 2011

Postet av Litrim den 30. Mai 2015




137 deltakere fullførte årets Mesnaelva opp og i forhold til i fjor er det en økning på nærmere 40%. Sondre Ramsrud, LIF og Monika Kørra fra Ren-Eng ble totalvinnere. Det ble ingen rekorder på det glatte underlaget, men det ble likevel notert flere gode tider. De aller fleste var fornøyd med egen innsats selv om noen klagde på tunge ben etter 360 høydemeter på 3,6 km.

Sondre Ramsrud løp inn til klart beste tid - han var tydelig sliten for han kikket stadig bakover for å se om forfølgerne tok innpå. Her kan han konstatere at seiren er sikret og kan juble. Sluttiden ble 20:45

Beste jente ble Monika Kørra fra Løten, og representerer Ren-Eng, men bor fortiden i Dallas USA. Hun var godt fornøyd med egen innsats i sitt første motbakkeløp. Vanligvis løper hun litt lengre distanser og har en pers på 35:40 på 10 km. I dag debuterte hun i Sørdalskarusellen og likte løpet og kommer gjerne igjen.

Petter Stakston har imponert i årets karusell og har 4 seire og en andre plass i klasse M0. I dag løp han inn på sterke 22:14,9.

Vinner av yngste kvinneklasse K0 ble Marte Håkenstad Bråten. På oppløpet har hun Fritjof Loen og Per Morten Lund. Per Morten har ikke deltatt i mosjonsløp på mange år, men imponerte med en sterk 3. plass i klasse M5 i kveld.

Vi kommer tilbake med flere bilder fra løpet i morgen kveld.

R E S U L T A T E R

Resultater Mesnaelva Opp 8. juni 2011, 5. løp i Sørdalskarusellen, Arrangør: Litrim

M0 Menn - 15 år

1.

Petter Stakston

Søre Ål IL

22:14.9

2.

Edvard Raddum Skaug

LIF

22:50.6

3.

Vetle Brekmo

LIF

23:52.0

4.

Oskar Udnæs

LIF

24:19.9

5.

Christian Skyttermoen

Lillehammer If

25:41.0

6.

Eirik Toftaker

Lillehammer Skiklub

26:27.1

7.

Håkon Lindvik Stubrud

Søre Ål IL

27:07.0

8.

Torjus Loen

Lillehammer Skiklub

27:09.9

9.

Sigurd Wangen

Lillehammer Skiklub

28:00.7

10.

Isak Skari Berger

Lillehammer Skiklub

29:23.5

M1 Menn 16 - 35 år aktive

1.

Sondre Ramsrud

Lillehammer IF

20:45.7

2.

Øyvind Trøen

Ren-Eng

21:28.4

3.

Kristian Kjonerud

LIF

22:12.4

4.

Lars Hovde Bakke

Rudsbygd IL

22:31.5

5.

Sindre Sataslåtten

Ål IL

22:56.8

6.

Sondre Kvikne Dotterud

Lillehammer Skiklub

23:18.9

7.

Magnus Bleken

Rudsbygd IL

23:25.5

8.

Teodor Strand Johansen

Gjøvik Skiklubb/TeamTeo

25:07.9

9.

Sondre Evjen

Lier IL

25:55.9

M2 Menn 16 - 29 år

1.

Per Ola Gasman

Ørje IL

21:12.7

2.

Anders Barhaug

Rudsbygd IL

23:28.4

3.

Vegard Andersen

Alta Skiskytterlag

23:32.4

4.

Martin Lindal

Bødalen IF

23:49.0

5.

Vegard Hamnes

ØTI

23:53.9

6.

Steinar Veka

HIL

25:45.3

7.

Ørjan Brudal

RIL

25:56.9

8.

Hans Thorvald Nygaard

Vestringer IL

26:56.4

9.

Øystein Windstad

Aukra Blod Og Ære!

27:18.6

10.

Thomas Skaug

30:33.5

11.

Bjørn Inge Øien

Tyrilihaugen

32:48.9

M3 Menn 30 - 39 år

1.

Sindre Viberg

EIDSIVA Bil

22:02.9

2.

Frode Nybakken

Eidsiva Bil

22:41.3

3.

Ola Hofseth

22:52.2

4.

Hans Olav Kjøs

LS BIL

22:53.5

5.

Jørgen Norling

Etnedal Skilag

23:35.5

6.

Geir Sandbakken

23:36.5

7.

Magnus Esberg

Lillehammer Skiklub

25:09.5

8.

Fritjof Loen

25:30.5

9.

Bjørn Ivar Austrem

26:42.1

10.

Morten Paulsen

Lillehammer Akeklubb

27:22.7

11.

Ove Bontveit

Vingrom IL

27:56.4

12.

Dag Ulven

28:53.4

13.

Bernt Tennstrand

Mesnali

29:08.5

14.

Morten Nygård

30:24.5

15.

Børre Storhagen

30:28.8

16.

Kim Kristoffersen

30:37.1

17.

Kristian Brenden

Tormod Skilag

31:05.7

18.

Marius Kôhler-Olsen

Onninen BIL

34:05.4

19.

Sture Hallberg Løkken

36:27.7

M4 Menn 40 - 49 år

1.

Ulf Holberg

Gyldne Treangel

22:06.0

2.

Geir Strandbakke

Moelven IL

22:29.4

3.

Anders Jøranli

Søre Ål Il

23:36.9

4.

Hans-Christian Udnæs

Lillehammer Skiklub

23:46.1

5.

Jørn Gunnar Kleven

Eidsiva BIL

23:53.2

6.

Arnt Nyborg

Team Sport1 Lillehammer

23:54.4

7.

Jon Halvor Midtmageli

ØTI

23:57.3

8.

Gunnar Jensen

IKOMM

24:04.9

9.

Anders Bjørnsgård

24:45.8

10.

Eirik Røysheim

Team Sport1 Lillehammer

25:42.1

11.

Trond Nordstrand

NKGS

26:18.2

12.

Robert Andreas Karlsen

27:46.3

13.

Per Gunnar Stakston

Søre Ål IL

27:53.6

14.

Ola Kjonerud

DnB NOR BIL

27:59.2

15.

Arnt Erik Andreassen

Andreassen BIL

28:37.6

16.

Andreas Karlsen

Ring Il

28:47.5

17.

Geir Evensen

Søre Ål/G-Sport Lilleha

29:40.6

18.

Kjell Søbye

Lillehammer Skiklub

29:51.7

19.

Jan Erik Berger

30:43.0

20.

Ulf Prestegård

31:46.6

21.

Arnt Steinar Olasveen

Lillehammer S.K.

32:44.2

22.

Erik Magnus Ring

33:04.4

23.

Tom-Erik Øderud

33:09.6

M5 Menn 50 - 59 år

1.

Asbjørn Lie

Øyer IL

21:54.7

2.

Bjørn Ola Sætha

Øyer/Tretten IF

25:00.8

3.

Per Morten Lund

Statens Vegvesen

25:31.3

4.

PER Brandslien

GAUSDAL Fik

27:20.7

5.

Egil Paulsrud

Gausdal

27:34.9

6.

Nils Jørgen Kristiansen

27:38.2

7.

Torbjørn Bjørnson

28:33.6

8.

Jan Ingar Hagen

Vestringen

28:51.0

9.

Guttorm S Gunstad

Ernst & Young Bil

28:58.2

10.

Rune Edvardsen

Vegkontoret Bil

29:00.7

11.

Anders Holmberg

Skar G-Sport Moelv

29:21.5

12.

Geir Jensen

Tele Bil

29:26.6

13.

Bjørn Ola Foss

Gausdal FIK

29:56.1

14.

Roar Øverby

LSK

30:06.1

15.

Geir Løkken

Lhmr Skiklubb

30:13.5

16.

Knut Birger Bakken

32:05.1

17.

Arne Stonor

Søre Ål

32:25.5

18.

Leiv Roar Østerhagen

Vegkontoret Bil

35:48.0

19.

Gunnar Henriksen

Lillehammer Skiklub

36:28.6

M6 Menn 60 - 69 år

1.

Eivind Nybakken

Ringebu/Fåvang

24:53.7

2.

Jon Krogsveen

Ringebu/Fåvang Skiklub

26:02.3

3.

Arnfinn Stubrud

LSK

27:27.6

4.

Arne Brudal

Eidsiva Energi As

27:52.4

5.

Dag Amundsen

Ullensaker Kisa IL

28:27.0

6.

Sverre Fossen

LSK

30:04.7

M7 Menn 70 år -

1.

Åge Ludvigsen

Eidsiva

31:04.3

2.

Svein Larsen

Søre Ål IL

32:14.7

K0 Kvinner - 15 år

1.

Marte Håkenstad Bråten

LIF

25:29.0

2.

Martine Korslund

Roterud IL

26:38.8

3.

Sigrid Stakston

Søre Ål IL

27:29.0

4.

Ingrid Hoff Nordstrand

LIF

27:29.7

5.

Guro Skari Berger

30:42.6

6.

Tiril Loen

Lillehammer Skiklub

31:14.0

K1 Kvinner 16 - 35 år aktive

1.

Monika Kørra

Ren-Eng

21:49.7

2.

Therese Sjursen

BFG Fana

23:38.3

3.

Sigrid Kleveland

LIF

28:33.0

K2 Kvinner 16 - 29 år

1.

Karoline Bakken

29:35.5

2.

Stine Marie Borgen

Ren-Eng

29:47.9

3.

Silje Ludvigsen

31:02.6

4.

Oda Hovsengen

35:46.6

K3 Kvinner 30 - 39 år

1.

Reidun Karlsen

27:50.9

2.

Astrid Smidesang

Rinna IL

29:05.1

3.

Hanne Monica Storhagen

Lillehammer Ake Og Bob

31:31.3

4.

Heidi Hauer Hansen

31:50.9

5.

Eivor Løkken

34:14.7

K4 Kvinner 40 - 49 år

1.

Liv Hilde Drugli

Lif

23:55.1

2.

Line Loen

Lillehammer Skiklub

27:57.8

3.

Kari-Anne Fredriksen

LS BIL

28:42.7

4.

Hege Skari

29:25.8

5.

Anne Olaussen

Gausdal Friidrettsklubb

30:26.6

6.

Irene Håbrekke

30:56.6

7.

Marie Lundemo

SAS Skiklubb

30:59.8

8.

June Olaussen

Friskis & Svettis Lhmr

31:00.2

9.

Marit S Melbø

Vingrom IL

31:03.3

10.

Linda Breidablik

Lillehammer Skiklub

31:04.9

11.

Iren Grønås

31:19.5

12.

Pernille Moen

Lillehammer Skiklub

32:04.4

13.

Pia Neegaard

Lillehammer Skiklub

32:47.9

K5 Kvinner 50 - 59 år

1.

Anne Størmer Steira

26:59.2

2.

Oddveig Kvikne Dotterud

Lillehammer Skiklub

28:15.4

3.

Marit Valset

Lillehammer Skiklub

30:48.5

4.

Trude Schistad

Lillehammer Skiklub

32:54.2

5.

Oddrun Hovsengen

LIF

34:04.7

6.

Marita Jacobsen

Søre Ål

40:20.8

K6 Kvinner 60 - 69 år

1.

Berit Høyvik

OSS BIL

30:21.2

Antall fullført:

På tid: 137

Uten tid: 0

Totalt: 137




Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline