Knallstart på jubileumssesongen 2011

Postet av Litrim den 7. Apr 2015

Gishe Abdi Wako, LIF og Thea Krokan Murud, Roterud IL ble best i kveld - Gishe med 7:41,1 og Thea 9:17,7, begge med rekordtider, Gishe i ensom majestet, mens Thea tok seieren med en frekk rakettspurt.
Rett før målpassering var det Marita Thorsvik som ledet blant jentene, og trodde nok hun hadde løpet under kontroll. Thea Krokan Murud ville det anderledes og hadde en spurt på lager. I mål var hun 1,8 sekunder foran.
Rett bak jentene følger Hans Ivar Hattestad og Henrik Kjærnsli.
Det var nok mange som ble overrasket da de kom for å melde seg på. Det var lang kø helt til 15 minutter før start. I alt var det 58 debutanter i det første løpet og det ble en stri tørn for arrangørene å de registrert. Her er det Jannikke Berg Leonardsen og Helge Leonardsen som får sine startnummer.
Arrangørene hadde nok ikke tatt høyde for den store pågangen og tidtakersystemet klarte ikke å ta unna løperne fort nok. Systemet begynner å få noen år på baken, men har fungert med mer begrenset antall deltakere. Når deltarantallet dobler seg må en finne fram igjen hvordan man gjorde det på begynnelsen av 90 tallet. Mye av situasjonen ble reddet fordi tidtaker Stig Nårstad klarte å klikke inn deltakerne etter hvert som de stilte seg i kø det kan virke som om tidene ble ganske riktige.
Bildet: Selv om noen synes å være misfornøyd her, så var stemningen god og arrangørene hørte ingen klager.
Per Ola Gasman tok teten fra start foran Markus Holm og Kristoffer Nordlunde. Dagens vinner Gishe Abdi Wako tok det litt rolig ut fra start.
Tradisjonen tro var Bjørn Bergundhaugen ledersyklist og viste vei!

Halvor Nordby løper inn til førsteplass i klasse M4 og spurtbeiserer her Kristoffer Nordlunde.
Gert Moen foran Sondre Ramstad (t.v) og Amund Holtklimpen

Noen har overskudd på de siste metrene - Anders Jøranli vinker til fotografen, mens Johan Ingemarsson er konsentrert om å komme seg i mål.
Mari Brox vant blant annet Søre Ål-runden i vinter. Her debuterer hun Sørdalskarusellen og er her i kamp med Ingar Husemoen og Eivind Ormvold (760). Bak følger Stein Jørstad.

Håvard Nygaard representerer Northern Eel Test Team (undres på om det har noe med testlaboratoriet på HiL å gjøre) Parkameraten er Per Martin Johansen.
Jan Lenndin (730) og Aleksander Hincliffe

Eirik Røysheim foran Rune Edvardsen


Martine Korslund foran Arne Brudal og Morten Thorsrud

Sigrid Linn og Øistein Nordlund

Torjus Loen foran Ove Bontveit, Inger Marit Linvolden og Ragnhild Bratberg
F.v. Kari-Anne Fredriksen, Jan Einar Johrde( 590), Jacob Jacobsen (792) og Christina Eide (415)

Einar Haugen er en av veteranene i Sørdalkausellene og mangle noen få år på å ha fullført alle 29 årgangene. Her er han sammen med Ingrid Hoff Nordstrand og Oddbjørn Lien.

June Olaussen og Eivor Løkken var godt fornøyd med innsatsen!
R E S U L T A T E R
Kringsjåløpet 27.april 2011. 1. løp i Sørdalskarusellen 2011
Arrangør: Gudbrandsdal Politi IL
M0 Menn - 15 år
1.
Petter Stakston
Søre Ål IL
8:53.4
2.
Edvard Raddum Skaug
Tretten Skiskytterlag
9:08.2
3.
Christian Skyttermoen
Lillehammer If
9:34.8
4.
Andre Bjugstad
Brøttum
9:52.0
5.
Håkon Andresen Kjonerud
LIF
10:17.3
6.
Anders Bossum
Søre Ål IL
10:20.5
7.
Henrik Granseth
LILLEHAMMER SKIKLUB
10:33.0
8.
Øistein Nordlund
Lillehammer If
10:40.9
9.
Torjus Loen
Lillehammer Skiklub
10:42.3
10.
Eirik Toftaker
Lillehammer Skiklub
10:47.9
11.
Anton Evensen
Søre Ål
11:26.9
12.
Sigurd Wangen
Lillehammer Skiklub
11:40.7
13.
Isak Skari Berger
11:50.7
14.
Erik German
LIK U 13
12:42.8
15.
Jørgen Jacobsen Vaet
Lillehammer Skiklub
12:46.4
16.
Håvard Linn
Gausdal Friidrettsklubb
15:21.5
17.
Erling Wangen
Lillehammer Skiklub
18:14.6
18.
Vemund Jacobsen Vaet
Lillehammer Skiklubb
18:15.7
M1 Menn 16 - 35 år aktive
1.
Gishe Abdi Wako
LIF
7:41.1
2.
Arne Mjelde SÆther
LIF
8:03.1
3.
Gustav Follerås
LIF
8:04.7
4.
Kristoffer Nordlunde
Lillehammer IF
8:13.1
5.
Gert Moen
Lillehammer IF
8:40.1
6.
Amund Holtklimpen
LIF
8:40.8
7.
Markus Holm
Lillehammer Skiklub
8:45.4
8.
Håvard Taugbøl
Lillehammer Skiklub
8:48.9
9.
Kristian Kjonerud
LIF
8:55.5
10.
Morten Sand
Vegveset BIL
8:56.4
11.
Årettavegen 2A Ingemarsson
9:11.7
12.
Henrik Kjærnsli
LIF
9:22.5
M2 Menn 16 - 29 år
1.
Per Ola Gasman
Ørje IL
8:27.2
2.
Andreas Molden
Ntg Lillehammer
8:38.8
3.
Sondre Ramsrud
Lillehammer IF
8:42.6
4.
Erling Bjørnson
Follebu Skiklubb
9:27.9
5.
Eivind Ormvold
9:39.7
6.
Aleksander Hinchliffe
10:14.1
M3 Menn 30 - 39 år
1.
Frode Nybakken
Eidsiva Bil
8:35.6
2.
Syver Berg-Domås
Lillehammer If
8:51.8
3.
Stian Ellefsen
Northern Eel Test Team
9:13.2
4.
Geir Arne Nordengen
RAV BIL
9:17.0
5.
Geir Sandbakken
9:33.5
6.
Håvard Nygaard
Northern Eel Test Team
9:43.4
7.
Geir Andre Holum-Jakobsen
Næroset IL
9:56.0
8.
Bjarne L
Lillehammer Ro Og Kajakk
10:19.8
9.
Ove Bontveit
Vingrom IL
10:45.3
10.
Børre Storhagen
10:59.0
11.
Morten Paulsen
Lillehammer Akeklubb
11:08.5
12.
Rune Martinsen
13:15.8
13.
Bjørn Sæther
Roterud Il
21:16.4
M4 Menn 40 - 49 år
1.
Halvor Nordby
8:11.7
2.
Geir Strandbakke
Moelven IL
8:31.3
3.
Rex Hinchliffe
LIF
8:34.3
4.
Anders Jøranli
Søre Ål Il
9:12.4
5.
Espen Eide
Gudbr.Politi IL
9:13.8
6.
Arnt Nyborg
Team Sport1 Lillehammer
9:28.3
7.
Anders Bergum
Gilde BIL
9:31.3
8.
Ingar Husemoen
SOPP
9:34.2
9.
Stein Jørstad
Follebu Skiklubb
9:35.5
10.
Per Martin Johansen
LSK
9:40.4
11.
Gunnar Jensen
IKOMM
9:40.9
12.
Roar Mikkelsen
LSK
9:47.6
13.
Lars E Stinterud
Habil
9:53.0
14.
Ola Kjonerud
DnB NOR BIL
9:53.3
15.
Mads Holten - Andersen
9:56.9
16.
Ulf Johansson
Brøttum IL
10:01.8
17.
Mikal Bjørnaa
LSK
10:02.3
18.
Jan Lenndin
10:16.1
19.
Eirik Røysheim
Søre Ål I.L.
10:17.7
20.
Aadne Smidesang
Faaberg
10:30.2
21.
Geir Evensen
Søre Ål/G-Sport Lilleha
10:31.7
22.
Trond Nordstrand
NKGS
10:39.3
23.
Ole Skaug
Tretten
10:40.3
24.
Robert Andreas Karlsen
10:50.1
25.
Jan Einar Johrde
Jørstadmoen BIL
10:52.4
26.
Jacob Jacobsen
Statens Vegvesen Bil
10:52.8
27.
Olbjørn Lien
10:54.4
28.
Arnt Erik Andreassen
Andreassen BIL
10:56.8
29.
Tore Lien
11:04.4
30.
Kjell Søbye
Lillehammer Skiklub
11:14.3
31.
Erik Magnus Ring
11:42.0
32.
Jan Stenseth
11:47.6
33.
Jan Erik Berger
11:52.1
34.
Erik Thoresen
LIF
11:56.6
35.
Arnt Steinar Olasveen
Lillehammer S.K.
11:59.7
36.
Richard Høgås
Lillehammer Skiklub
13:02.0
M5 Menn 50 - 59 år
1.
Hans Ivar Hattestad
Vingrom Il
9:20.7
2.
Vidar Åsly
Ringebu-Fåvang
9:29.8
3.
Steinar Bakken
Lillehammer IF
9:30.2
4.
Reinhard Kuhs
LIF
9:32.8
5.
Arvid Berntsen
Vestringen IL
10:08.2
6.
Per Solbakken
Lillehammer Skiklub
10:12.9
7.
Rune Edvardsen
Vegkontoret Bil
10:18.2
8.
Arve Offigstad
Søre Ål IL
10:23.6
9.
Egil Paulsrud
Gausdal
10:32.2
10.
Morten Thorsrud
IDE House Of Brands
10:37.4
11.
Nils Jørgen Kristiansen
10:43.8
12.
Jan Ingar Hagen
Vestringen
10:49.2
13.
Erik Skogstad
LS Bil
11:01.8
14.
MIKAEL GERMAN
Lik
11:07.4
15.
Bjørn Ola Foss
Gausdal FIK
11:09.9
16.
Geir Løkken
Lhmr Skiklubb
11:11.6
17.
Pål Hjorthol
LSK
11:12.7
18.
Torbjørn Bjørnson
11:38.8
19.
Gudmund Bakken
DnBNOR BIL
11:48.7
20.
Leiv Roar Østerhagen
Vegkontoret Bil
12:02.1
21.
Tor Fredriksen
12:10.1
22.
John Sylliåsen
12:30.6
23.
Morten Kval
Rinna IL
13:17.5
24.
Gunnar Henriksen
Lillehammer Skiklub
13:55.8
M6 Menn 60 - 69 år
1.
Eivind Nybakken
Ringebu/Fåvang
9:41.3
2.
Dag Amundsen
KK Kisa Il
10:19.3
3.
Agnar Skutbergssveen
10:29.6
4.
Arne Brudal
Eidsiva Energi As
10:34.0
5.
Einar Haugen
10:51.1
6.
Arnfinn Stubrud
LSK
10:51.8
7.
Øystein Roland
Eidsiva IL
11:06.1
8.
Alfred Unosen
Rudsbygd IL
11:24.8
9.
Petter Marum
Lillehammer Skiklub
11:25.4
10.
NN
12:10.0
11.
Helge Leonardsen
12:13.7
12.
Olav Haugen
12:15.0
13.
Arne Alfei Martinsen
12:55.8
14.
Magne Hermann Gudbrandsen
15:02.0
M7 Menn 70 år -
1.
Åge Ludvigsen
Eidsiva
12:53.2
2.
Svein Larsen
Søre Ål IL
13:59.2
K0 Kvinner - 15 år
1.
Marte Nordlunde
LIF
9:52.7
2.
Marte Sofie Buraas
Hurdal IL
9:53.6
3.
Mari Nordlunde
Lif
9:57.9
4.
Nora B. Apelgren
LIF
10:13.6
5.
Martine Korslund
Roterud IL
10:33.4
6.
Sigrid Stakston
Søre Ål IL
10:38.4
7.
Sigrid Linn
Follebu
10:41.7
8.
Inger Marit Linvolden
Roterud
10:44.6
9.
Ingrid Hoff Nordstrand
LIF
10:53.5
10.
Guro Skari Berger
12:00.3
11.
Eline Dehli
LIF
12:01.2
12.
Karoline Bye Øren
Lillehammer Skiklub
12:23.1
13.
Emilie Høgås
Roterud
12:59.3
14.
Ida Gulbrandsen
Fåberg IL
17:15.9
K1 Kvinner 16 - 35 år aktive
1.
Marita Thorsvik
LIF
9:19.5
2.
Mari Box
OSI
9:36.3
3.
Marthe Bjørnsgaard
LIF
10:10.5
4.
Nathalie Skyttermoen
LIF
11:00.5
5.
Sigrid Kleveland
LIF
11:22.8
K2 Kvinner 16 - 29 år
1.
Thea Krokan Murud
Roterud IL
9:17.7
2.
Karoline Bakken
11:23.9
3.
Oda Hovsengen
12:57.1
K3 Kvinner 30 - 39 år
1.
Reidun Karlsen
10:02.7
2.
Christina Eide
LS BIL
10:50.6
3.
Marthe Tøsse Løvseth
Statens Vegvesen BIL
11:11.0
4.
Johanne Haugen
Lillehammer Ro Og Kajakk
11:20.5
5.
Hanne Monica Storhagen
Lillehammer Ake Og Bob
11:27.9
6.
Astrid Smidesang
Rinna IL
11:45.6
7.
Eivor Løkken
12:33.0
8.
Hanne Pedersen
Rinna IL
15:19.9
9.
Lene Cicilie Sæther
Roterud Il
21:13.6
K4 Kvinner 40 - 49 år
1.
Liv Hilde Drugli
Lif
9:30.7
2.
Hege Skari
10:00.2
3.
Miriam Delphin Gulbrandsen
OSS BILL
10:27.2
4.
Line Loen
Lillehammer Skiklub
10:48.8
5.
Kari-Anne Fredriksen
LS BIL
10:51.4
6.
Anne Olaussen
Gausdal Friidrettsklubb
11:35.3
7.
Jorunn Nordlunde Bossum
Gausdal F.I.K
11:36.7
8.
Pia Neegaard
Lillehammer Skiklub
11:39.8
9.
Inger Hjorthol
IDE AS
11:53.9
10.
Linda Breidablik
Lillehammer Sliklub
11:58.2
11.
Anne Smidesang
Friskis Svettis
12:22.3
12.
June Olaussen
Friskis & Svettis Lhmr
12:39.0
13.
Pernille Moen
Lillehammer Skiklub
12:58.0
14.
Berit Svarstad
Lsk
13:08.9
15.
Line Stakston
Søre Ål I.L
13:20.4
16.
Thea Strand Bjørnaa
Lillehammer Skiklub
13:50.2
17.
Kristin Vigerust
14:21.0
K5 Kvinner 50 - 59 år
1.
Ragnhild Bratberg
DnBNOR
10:47.3
2.
Oddveig Kvikne Dotterud
Lillehammer Skiklub
11:26.2
3.
Oddrun Hovsengen
LIF
12:24.4
4.
Marit Valset
Lillehammer Skiklub
12:54.5
K6 Kvinner 60 - 69 år
1.
Gudrun Gulbrandsen Sire
Gausdal
17:16.5
Antall fullført:
På tid: 178
Uten tid: 1
Totalt: 179K



Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.